Zakończyliśmy pierwszą edycję letniej ligi, trwającej od początku maja do końca lipca. Łącznie udział wzięło 63 uczestników, podzielonych na 7 lig.

Po rozegraniu łącznie ponad 200 (!) spotkań wiemy już wszystko. W lidze VII najlepszy okazał się Rober Skuza, niepokonany w czterech meczach. Tuż za nim, uplasowała się Monika Kargul, która jednocześnie bierze udział w lidze kobiet, co zasługuje na szczególne gratulacje. Podium uzupełnił Michał Madej, który w barażu rozegrał wyrównane spotkanie z Piotrem Skubisem, którego jednak nie dał rady wygrać.

Ligę VI zwycięstwem zakończył Ilan Abutbul, którego jedynym pogromcą okazał się Marcin Rypina. Na drugim miejscu z 3-punktową stratą do lidera znalazł się Tomek Sowiński, a trzecie miejsce zajął Eryk Torój. Jeden z najmłodszych zawodników w lidze wykazał się niezwykłą cierpliwością, która jak widać się opłaca. Po wielu porażkach z rzędu, wreszcie zaczął wygrywać i nawet otarł się o awans. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, które na pewno przyjdą z czasem.

W lidze V, mimo mniejszej liczby rozegranych meczów, pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Bernat. Zwycięzca ligi nie zagra jednak w kolejnej edycji. Bardzo dziękujemy za grę w naszych rozgrywkach, gratulujemy sukcesów i liczymy na odwiedziny naszego klubu w niedalekiej przyszłości :) Drugie miejsce zajął Tomasz Hanaka, a niepokonany w 5-ciu spotkaniach Michał Hałas, dzięki trzeciemu miejscu wziął udział w barażu, w którym pokonał Krzysztofa Tomasiaka. Dało mu to awans do wyższej ligi. Gratulujemy kolejnemu młodemu zawodnikowi.

Kamil Szymanek kolejny raz awansował szczebel wyżej, tym razem jednak, jako zwycięzca ligi IV. Drugie miejsce zajął Piotr Przysucha, który niestety także nie może kontynuować gry w ramach ligi. Dziękujemy, gratulujemy i do zobaczenia na korcie :) Trzecie miejsce i awans dzięki barażowi przypadło Jakubowi Kańkowskiemu, który dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedził Jarosława Lecha.

Po zimowej kontuzji, Michał Jędrejek wygrał swoją ligę drugi raz z rzędu! Już wkrótce poznamy odpowiedź na pytanie czy uda mu się zawojować również wyższy szczebel naszych rozgrywek. Na drugim miejscu, z bardzo małą stratą punktową, znalazł się Sławomir Tatarczak, a trzeci i również z awansem był Tomasz Górecki. O wyrónanym poziomie tej ligi niech świadczy fakt, że czwarty Karol Warsz przegrał walkę o podium o 1 punkt!!

Kolejna równa walka to rywalizacja o zwycięstwo II ligi między Miłoszem Barańskim a Mariuszem Froncem, z której zwycięsko wyszedł ten pierwszy. Na trzecim miejscu i rówież z awansem znalazł się Wojciech Jańczak. Ta liga to też  krecze Emila Janczaka i Daniela Skiby. O ile Emil wraca do gry już w najbliższej edycji, o tyle kontuzja Daniela jest poważniejsza. Mamy gorącą nadzieję na jego powrót na korty w sezonie zimowym :)

O zwycięstwo w naszych rozgrywkach nigdy nie jest łatwo, a na triumf w pierwszej lidze zasługują wyłącznie najlepsi. W tej edycji walka była niesamowicie zacięta, o czym świadczyć może fakt, iż pierwsza trójka zakończyła zmagania z jednakowym bilansem: 7 meczów rozegranych, 5 zwycięstw. Trzeci Artur Słania zdobył o jeden set mniej, przez co zgromadził na swoim koncie o 1 punkt mniej niż dwaj pierwsi zawodnicy – Marek Czubara i Łukasz Kazaren. O zwycięstwie zdecydowało zatem bezpośrednie spotkanie, które Łukasz wygrał 6/3 6/0. W kolejnych edycjach powoli piął się w górę, aż w końcu zaszedł na sam szczyt. Wielkie gratulacje!

Wyniki baraży:

Awans do 1 ligi: Wojciech Jańczak

Awans do 2 ligi: Tomasz Górecki

Awans do 3 ligi: Jakub Kańkowski

Awans do 4 ligi: Michał Hałas

Utrzymanie w 5 lidze: Konrad Wojnowsk

Utrzymanie w 6 lidze: Piotr Skubis

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom nie tyle zajętych pozycji, co samej chęci kortowej rywalizacji. I choć na szczególne wyróżnienie zasługują czołowe postaci poszczególnych lig, to doceniamy wysiłki wszystkich uczestników, nawet z niższych pozycji. Każdy bowiem wykazał się sportową postawą i i odwagą potrzebną do stawienia czoła rywalowi – a to już wiele.

Dokładne wyniki i rankingi znajdują się na  http://www.tenislublin.pl/liga-lato-2018/

Podsumowanie I ligi odbyło się 2 sierpnia, o czym pisaliśmy tutaj.

P.S. Już ruszyła druga edycja ligi, która potrwa do końca września. Zachęcamy do rozgrywania meczów tak, żeby nie zostawiać większości spotkań na ostatni tydzień ;)

Ostatnią część zdjęć z I edycji prezentujemy w Galerii.

Na zdjęciu poniżej od lewej: zwycięzca I edycji – Łukasz Kazaren oraz Mariusz Kuźma.

ALA_6941