ŚWIETNY WYNIK NASZYCH ZAWODNIKÓW – ŚWIDNIK 25-27.08.2018r.

Zawodnicy UKT AT Pol-Sart Lublin najlepsi na OTK Kobiet i Mężczyzn!! Trójka zawodników trenujących na codzień na naszych kortach zajęła wysokie lokaty na rozgrywanym w Świdniku Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kobiet i Mężczyzn.

Wśród kobiet bardzo dobrze spisała się Julia Piątek, która zajęła II miejsce. W drodze do finału pokonała trzy zawodniczki, broniąc w półfinale aż trzy piłki meczowe. Do finału Julka rozgrywała świetne zawody, jednak w meczu o I miejsce musiała uznać wyższość Joanny Zawadzkiej (ACT Sport Tarnów).

W turnieju mężczyzn udział wzięło 15 uczestników, w tym Mateusz Piątek oraz Oleksandr Kyrychenko. Obydwaj gracze pokonali w swoich grupach eliminacyjnych po trzech zawodników i tym samym awansowali do grupy finałowej. W meczu decydującym o I miejscu w całym turnieju, nasi zawodnicy stoczyli ze sobą bardzo zacięty, trzysetowym pojedynek. W trzecim secie o krok od zwycięstwa był Alex, prowadząc w spotkaniu już 9-6! Jednak zaciętość i większa cierpliwość Mateusza okazała się skuteczniejsza, co pozwoliło mu obronić trzy piłki meczowe i wygrać spotkanie oraz cały turniej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Piątek, Julia Piątek, Oleksander Kyrychenko:

at


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MĘŻCZYZN – 27-29.05.2017

Zawodnicy UKT Akademia Tenisa Pol- Sart Lublin z sukcesami rozpoczęli sezon letni 2017. Trójka naszych zawodników wzięła udział w I Grand Prix Ziemi Lubuskiej Lotto Tour 2017 organizowanym na kortach Klubu Tenisowego Żary w dniach 27-29.05.2017. Nasz klub reprezentowali Mateusz Piątek, który był rozstawiony z numerem pierwszym w całym turnieju, Oleksandr Kyrychenko oraz Roman Kucherenko. Chłopaki zajęli miejsca 1-3.

Mateusz w grupie eliminacyjnej pokonał Rafała Szmyra (UKS Dwójka Zielona Góra) 6:2 6:0 oraz Piotra Stefaniaka (UKS Dwójka Zielona Góra) 6:0 6:4. Tym samym Mateusz awansował do grupy finałowej o miejsca 1-4.

Kolejny z naszych reprezentantów, Oleksandr, w fazie eliminacyjnej bez problemu pokonał trzech zawodników tracąc we wszystkich spotkaniach tylko pięć gemów. Alex pokonał kolejno: Bartosza Łosiaka (AZS Poznań) 6:1 6:0, Jakuba Pełka (KS Górnik Bytom) 6:1 6:1 oraz Jana Kuźmiara (KT Żary) 6:1 6:1. Dzięki trzem zwycięstwom Alex również awansował do grupy finałowej.

Trzeci z naszych zawodników, Roman, w grupie eliminacyjnej wygrał trzy spotkania. Pierwszy mecz rozegrał z Łukaszem Kozielskim (Beskidy Ustroń) wygrywając spotkanie w trzech setach 2:6 7:6 10:4. Kolejny mecz po zaciętej walce Roman wygrał z reprezentantem klubu MUKS GCT Gorzów Wielkopolski, Błażejem Krzeptowskim, 6:3 5:7 10:2. Trzeci mecz nasz zawodnik wygrał z Radosławem Szuszkiewiczem.

Mateusz, Oleksandr oraz Roman awansowali do grupy gdzie zawodnicy grają o miejsca 1-4. Zatem zawodnicy UKT AT Pol- Sart Lublin walczyli o miejsca na podium. W tej grupie znalazł się również Mateusz Iżycki (SKT Centrum Bydgoszcz). Najlepszy wynik w tej grupie zanotował Mateusz Piątek, który pokonał dwóch kolegów z klubu, Romana 6:4 6:2 oraz Oleksandra 6:4 3:6 11:9, a także reprezentanta klubu z Bydgoszczy, Mateusza, 6:2 6:3.

O drugim miejscu na podium zadecydował mecz pomiędzy Romanem a Aleksem, który ostatecznie wygrał Alex 6:3 6:3.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

18871240_1069330529834495_2044328346_n


ZAWODNICY UKT AKADEMIA TENISA POL-SART LUBLIN NA PODIUM MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DO LAT 14

W dniach 29-30.04.2017 na kortach ZTT KT Return Zamość odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Młodzików do lat 14. Nasz klub reprezentowała dwójka zawodników, Amelia Bielaszewska oraz Maciej Duszyński. Amelia zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej oraz podobnie jak Maciek, złoto w grze podwójnej. Turniej rozgrywany był systemem grupowym zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W fazie eliminacyjnej Amelia zmierzyła się aż z trzema reprezentantkami gospodarzy – Zuzanną Grelą wygrywając spotkanie 6:3 6:2, Anną Michałowską 6:4 6:2 oraz Klaudią Kuczeruk 6:3 6:4. Dzięki trzem wygranym spotkaniom Ami awansowała do grupy finałowej gdzie walczyła o miejsca 1-3. W tej grupie Amelia pokonała Karolinę Chwiejczak (ZTT KT Return Zamość) wynikiem 7:6 5:7 10:6, natomiast w spotkaniu finałowym uległa kolejnej reprezentantce gospodarzy – Elizie Muca, przegrywając spotkanie w stosunku 6:4 6:2. Tym samym Amelia zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej.

Nasza zawodniczka w parze z Elizą Mucą wystąpiły w turnieju gry pojedynczej zdobywając złoty medal. W półfinale para Bielaszewska / Muca pokonały parę Wiktoria Małys / Angelika Soból (UTKS Dzierzkowice) 6:3 6:3, natomiast w finale pokonały parę z Zamościa Natalia Kita / Zuzanna Grela 6:0 6:3.

Kolejny z naszych reprezentantów, Maciek Duszyński, w swojej grupie zmierzył się kolejno z: Adrianem Drzazgą (ZTT KT Return Zamość) 6:4 6:7 11:9, Bartłomiejem Błądek 3:6 3:6 oraz Konradem Tomaszem Ochniowskim wygrywając spotkanie 6:3 6:3. Maciek mimo wygranego jednego spotkania w grupie musiał zmierzyć się z Szymonem Chmielewskim w spotkaniu o piąte miejsce. Nasz zawodnik wygrał to spotkanie 6:3 6:3.

Maciek w parze Robertem Szostakiewiczem (AZS UMCS Lublin) pokonali w półfinale parę Jakub Ciepiel / Witold Petrykowski (ZTT KT Return Zamość) 6:3 6:2, a w meczu o pierwsze miejsce zwyciężyli po zaciętymi pojedynku z parą Adrian Drzazga / Bartłomiej Błądek 6:2 1:6 10:7.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Na zdjęciu Amelia Bielaszewska oraz Maciej Duszyński.

ami

FINAŁ DRUŻYNOWYCH HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI KOBIET

W dniach 14-16.03.2017 zawodniczki UKT Akademia Tenisa Pol- Sart Lublin reprezentowały nasz klub w Finałach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski  2017 Kobiet i Mężczyzn rozgrywanych na kortach SKT Centrum Bydgoszcz. W składzie naszej drużyny grały: Julka Piątek (pierwsza rakieta), Nina Furmaniak (druga rakieta) oraz Ewa Samberger. Wśród ośmiu zespołów biorących udział w turnieju ekipa z naszego klubu rozstawiona była z numerem  czwartym w całych zawodach. Pierwsze spotkanie nasze zawodniczki rozegrały z klubem WTS Orzeł Warszawa. Pierwszy mecz rozegrała druga rakieta naszego składu, Nina Furmaniak, która zmierzyła się z Joanną Nowakowską przegrywając spotkanie w stosunku 6:3 3:6 1:6. Aby powalczyć o strefę finałową pierwsza rakieta, Julia Piątek, musiała wygrać swoje spotkanie. Zmierzyła się ona z Agatą Jurczak i wygrała ten mecz 6:0 6:2. Decydującym spotkaniem okazał się debel, w którym nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo wynikiem 6:0 6:1 i dzięki temu awansowały do półfinału.

W półfinale nasz klub przegrał całe spotkanie z AZS Poznań  w stosunku 3:0 i tym samym musiał walczyć o trzecie miejsce w całych rozgrywkach. Niestety w walce o brązowy medal nasza reprezentacja uległa klubowi KS Górnik Bytom w stosunku 2:0 po nierozegranym pojedynku deblowym. UKT Akademia Tenisa Pol- Sart Lublin zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Występ naszej drużyny w finałach Mistrzostw Polski był pierwszym w historii lubelskiego tenisa w kategorii kobiet startem w tej randze imprezy zakończony bardzo dobrym 4 miejscem w Polsce.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu!

fotka dmp


 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET I MĘŻCZYZN – 24-27.02.2017

W dniach 24-26.02.2017 na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn. Organizatorem turnieju była UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin. W turnieju udział wzięło aż 29 zawodników (16 kobiet oraz 13 mężczyzn), którzy reprezentowali kluby z całej Polski, m.in. z: Warszawy, Sopotu, Torunia, Beskidy Ustronia, Radomia, Tarnowa, Krakowa, Bytomia, Bielsko Białej, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Świdnika oraz Lublina.

Wśród zawodników i zawodniczek gościliśmy mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych, zawodników z punktami ATP zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej oraz zawodników z czołówki Polski.

Nasz klub reprezentowało aż siedmioro zawodników: Nina Furmaniak, Julia Piątek, Ewa Samberger, Mateusz Piątek, Oleksandr Kyrychenko, Roman Kucherenko oraz Nazar Shum.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Kamil Gajewski (Sopot Tenis Klub), który w całym turnieju rozstawiony był z numerem pierwszym. W grupie finałowej, o miejsca 1-4 znaleźli się jeszcze: Mateusz Piątek, Ksawery Pociej (WTS Orzeł Warszawa), Rafał Bednarczuk (KT Avia Świdnik). Nasz zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce, ulegając późniejszemu zwycięzcy turnieju, Kamilowi Gajewskiemu 6:2 6:2 oraz po zaciętej walce Ksaweremu Pociejowi 5:7 7:5 10:2, natomiast w meczu o trzecie miejsce Mateusz zwyciężył z Rafałem Bednarczukiem 6:3 6:1.

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom), która w meczu o pierwsze miejsce pokonała Joannę Zawadzką (UKS ACT Sport Tarnów). Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła niespełna 16- letnia Maja Makal (KT Legia Warszawa), natomiast czwarte Justyna Sasiak (KS Grzegórzecki Kraków). Wśród naszych zawodniczej najwyższe miejsce zdobyła Nina Furmaniak, która ostatecznie zakończyła turniej na szóstej pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dokładne wyniki dostępne są pod tym linkiem.

Galeria zdjęć znajduje się w Galerii.

DSC_8060


DWA MEDALE AMELII BIELASZEWSKIEJ NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – 18-19.02.2017

 W dniach 18-19.02.2017 na kortach ZTT KT Return Zamość odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 14. Nasz klub – UKT Akademia Tenisa Pol- Sart Lublin – reprezentowała Amelia Bielaszewska, która zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej oraz zdobyła złoty medal w deblu w parze z Elizą Mucą. W fazie eliminacyjnej gry pojedynczej Ami pewnie wygrała dwa spotkania  z reprezentantkami gospodarzy, z Klaudią Kuczeruk oraz z Roksaną Natalią Sachajko, oba w stosunku 6:2 6:2.

W fazie finałowej nasza reprezentantka pokonała Zuzannę Grelę (ZTT KT Return Zamość) 6:3 6:2 oraz Karolinę Chwiejczak (ZTT KT Return Zamość) 7:5 6:3. W meczu o pierwsze miejsce Amelia musiała uznać wyższość Elizy Mucy przegrywając spotkanie 6:3 6:2 i tym samym została Vicemistrzynią Województwa Lubelskiego Młodziczek.

W grze podwójnej Amelia w parze z Elizą w meczu półfinałowym pokonały parę Angelika Soból/ Wiktoria Małys (UTKS Dzierzkowice) 6:0 6:0. W meczu o pierwsze miejsce dziewczyny pokonały parę z Zamościa Zuzannę Grela/ Natalia Kita, w stosunku 6:4 6:1.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

ami


DRUGIE MIEJSCE JULII PIĄTEK NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KOBIET – 11-13.02.2017 

W dniach 11-13.02.2017 na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn. Reprezentantka naszego klubu (UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin), Julia Piątek zajęła wysokie, drugie miejsce.

Julia w fazie eliminacyjnej wygrała dwa spotkania: z Magdaleną Kądzielewską (Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe) wynikiem 6:2 6:3 oraz Natalią Pietras (Tarnowski Klub Tenisowy) 6:3 7:5. W meczu o wyjście nasza zawodniczka przegrała po zaciętej walce z Dorotą Szczygielską (Sopot Tenis Klub) 7:6 1:6 6:10. Mimo jednej porażki Julka awansowała do pierwszej grupy, gdzie walczyła o miejsca 1-4.

Pierwsze dwa spotkania przebiegały zdecydowanie pod dyktando Julki. Pierwszy mecz z Julią Wędrochą (Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe) zakończył się wynikiem 6:2 6:1, a kolejny – z Dominiką Paczeną (KS Górnik Łęczna) – również na korzyść naszej reprezentantki (6:3 6:3).
W meczu o pierwsze miejsce Julia musiała uznać wyższość Magdaleny Zajdy (Advantage Bielsko- Biała), więc turniej zakończyła na bardzo dobrym, drugim miejscu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

16731706_714243122078977_2112135382_o


DWA BRĄZOWE MEDALE JULII PIĄTEK NA MISTRZOSTWACH POLSKI DO LAT 23 – 25-29/01/2017

Reprezentantka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, Julia Piątek, wzięła udział w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 23, które odbyły się w dniach 25-29.01.2017 na kortach KS Górnik Bytom. Niespełna 17-letnia zawodniczka naszego klubu zdobyła aż dwa brązowe medale, w grze pojedynczej oraz podwójnej w parze z Joanną Zawadzką (ACT Sport Tarnów).

Julka w pierwszej rundzie gry pojedynczej zmierzyła się z Jaśminą Kostek (WKT Mera Warszawa) wygrywając ten pojedynek 6:2 6:0. W kolejnej rundzie nasza zawodniczka musiała stawić czoła rozstawionej z numerem pierwszym w całym turnieju – Marcelinie Podlińskiej (KS Górnik Bytom). Początek spotkania przebiegał zdecydowanie na korzyści Julii, aż do stanu 4:2, kiedy to reprezentantka gospodarzy dostała kontuzji i musiała poddać mecz. W kolejnym meczu, który był jednocześnie spotkaniem ćwierćfinałowym, zawodniczka naszego klubu zmierzyła się z Julią Wędrochą (CHTT Chorzów), rozstawioną z numerem siódmym. Po zaciętym pojedynku Julka odniosła kolejne zwycięstwo w tym turnieju, wygrywając spotkanie wynikiem 6:4 6:4 i tym samym awansowała do półfinału Mistrzostw Polski. W spotkaniu półfinałowym Julia musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem czwartym, Katarzynie Wysoczańskiej (NPRTZ Wrocław) 6:3 6:4.

W grze podwójnej zawodniczka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart wystąpiła w parze z Joanną Zawadzką. W pierwszej rundzie turnieju deblowego para Piątek/Zawadzka zwyciężyła z parą Agata Jurczak (WTS Orzeł Warszawa)/Urszula Nebelska (MKT Łódź) 6:2 6:1. W kolejnej rundzie Julka z Aśką trafiły na rozstawioną z numerem trzecim parę Sonia Grzywocz (KS Górnik Bytom)/Paulina Jastrzębska (AT Angelique Kerber Puszczykowo). W tym pojedynku, który był walką o wejście do fazy finałowej, Julia wraz ze swoją partnerką deblową odniosły zwycięstwo 6:1 7:6. W meczu półfinałowym, po zaciętej walce dziewczyny musiały uznać wyższość pierwszej rozstawionej parze Wiktoria Kulik (NPRTZ Wrocław)/Agata Borgman (KS Górnik Bytom) 6:4 7:6.

Gratulujemy!!


PIERWSZE MIEJSCE JULII PIĄTEK W OTK KOBIET – 28-30/12/2016

W dniach 28-30.12.2016 na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Tenisowy “Akademia Tenisa Pol- Sart” Lublin. W turnieju kończącym kalendarz imprez na rok 2016 udział wzięło 13 zawodniczek reprezentujących kluby z całej Polski, m.in. z Ustronia, Chorzowa, Tarnowa, Warszawy, Łodzi i Lublina.

Nasz klub reprezentowała Julia Piątek, która na koniec roku sprawiła nie lada niespodziankę wygrywając cały turniej. Julia, rozstawiona z numerem 3. w całych rozgrywkach, wygrała pięć spotkań (z czego dwa kończyły się trzecim setem). Julia w fazie eliminacyjnej pokonała Darię Walczak (AZS Łódź) oraz Alicję Zduniak (Sinnet Club Warszawa), kolejno w stosunku 6:3 6:3 oraz 6:3 4:6 10:4. Dzięki tym dwóm wygranym spotkaniom Julia trafiła do grupy pierwszej, gdzie zawodniczki walczą o finałowe miejsca 1-4.

Pierwsze spotkanie w grupie finałowej nasza zawodniczka wygrała z Samanthą Brdys (AZS Łódź) wynikiem 6:2 6:3. W kolejnym meczu zmierzyła się ze swoją imienniczką z Chorzowa (Julią Wędrochą) i po zaciętym spotkaniu wygrała 7:5 6:4. Tabela grupy finałowej ułożyła się w taki sposób, że ostatni mecz decydował jednocześnie o końcowym triumfie jednej lub drugiej zawodniczki. W nim nasza reprezentantka zagrała świetne zawody i zwyciężyła 6:1 5:7 10:4, wygrywając tym samym w całym turnieju.

Należy podkreślić, że w walce o końcowe  zwycięstwo, Julia w swojej grupie pokonała dwie rozstawione zawodniczki – Julię Wędrochę (Chorzów), która w tym turnieju była rozstawiona z numerem 1 oraz starszą o dwa lata reprezentantkę klubu ACT Sport Tarnów Joannę Zawadzką, rozstawioną z numerem 4.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria zdjęć.

Dokładne wyniki.

Za wsparcie turnieju dziękujemy firmom Bury Trade oraz Pacific Polska.

Na zdjęciu pierwsza trójka zawodów, od lewej: Joanna Zawadzka, Julia Piątek, Julia Wędrocha.

DSC_6954

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY MĘŻCZYZN – 18-20/11/16

Dokładne wyniki.

W dniach 18-20.11.2016 na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Tenisowy “Akademia Tenisa Pol-Sart” Lublin. Turniej tej rangi był pierwszym od 25 lat turniejem organizowanym w Lublinie.

W turnieju udział wzięło 16 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Torunia, Sopotu, Wrocławia, Częstochowy, Łodzi, Świdnika i Lublina. Klub gospodarzy reprezentowało aż czterech zawodników: Mateusz Piątek (rozstawiony z numerem 3 w całym turnieju), Oleksandr Kyrychenko, Roman Kucherenko oraz Nazar Shum. Turniej odbywał się w systemie grupowym.

Na szczególną uwagę zasługuje rozstawiony z numerem drugim Mikołaj Jędruszczak (Start Wisła Toruń), który zajmuje 969 miejsce w rankingu ATP. Mikołaj zarówno w fazie eliminacyjnej jak i w fazie finałowej nie stracił seta wygrywając tym samym cały turniej. Najlepszy wynik wśród zawodników UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin zanotował Oleksandr Kyrychenko, który dotarł do grupy 1-4, a w całym turnieju zajął ostatecznie drugie miejsce.

Oleksandr w pierwszym spotkaniu fazy eliminacyjnej pokonał rozstawionego z numerem pierwszym w całej imprezie, Michała Bedrę (ATZ TENISPOINT Warszawa) 6:0 6:4, natomiast w dwóch kolejnych spotkaniach oddał swoim przeciwnikom łącznie 3 gemy. W fazie finałowej, gdzie zawodnicy grają o miejsca 1-4, Oleksandr przegrał spotkanie tylko z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, natomiast pokonał Jana Gałkę (KT Warszawianka Warszawa) 6:2 2:6 10:4 oraz Daniila Tsebrenko (AZS Łódź) 6:1 6:0.

Kolejny z naszych reprezentantów – Mateusz Piątek, po zajęciu drugiego miejsca w fazie eliminacyjnej walczył o miejsca 5-8. W tej grupie Mateusz wygrał dwa spotkania, kolejno z Maciejem Ziombrem (KT Legia Warszawa) 7:6 6:2 oraz z Kamilem Stachem (CZKT VICTORIA Częstochowa), a w meczu o piąte miejsce uległ w trzech setach 6:4 2:6 10:7 Michałowi Bedrze.

O specyfice rozgrywek grupowych boleśnie przekonał się Roman Kucherenko, który pomimo bardzo korzystnego bilansu (5 spotkań wygranych, 1 porażka) zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Co ciekawe, taki sam stosunek meczów wygranych do przegranych zanotował Oleksandr Kyrychenko, który w turnieju zajął miejsce drugie. Decydujące jednak znaczenie ma faza turnieju, w której przegra się mecz. Niewiele do szczęścia zabrakło również Mateuszowi Piątkowi, który gdyby w fazie eliminacyjnej stracił 3 gemy mniej, to podobnie jak Oleksandr grałby o miejsca 1-4.

Niezależnie od ostatecznie zajętych pozycji, trójka naszych reprezentantów pokazała się z bardzo dobrej strony i postawiła wysokie warunki kolegom z innych miast.

Na zdjęciu od lewej: Marek Oratowski, Oleksandr Kyrychenko i Jan Gałka (więcej zdjęć z turnieju dostępnych po kliknięciu zdjęcia).

DSC_5594


WYWIAD TELEWIZYJNY – 14/10/16

Mateusz Piątek, Nina Furmaniak, Julia Piątek oraz Amelia Bielaszewska zostali zaproszeni do studia TVP by przybliżyć widzom dyscyplinę jaką jest tenis ziemny oraz opowiedzieć o swoich tegorocznych dokonaniach, a także planach na przyszłość.

O tym, co do powiedzenia mieli reprezentacji UKT Akademii Tenisa Pol-Sart Lublin dowiecie się z materiału filmowego dostępnego pod tym linkiem, od minuty 9:45

Bez tytułu


PIERWSZE PUNKTY ATP W GRZE PODWÓJNEJ MATEUSZA PIĄTKA – 20-28/08/2016

Mateusz Piątek – zawodnik UKT Akademia Tenisa Pol- Sart Lublin wziął udział w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie rozgrywanych na kortach AZS Poznań, w dniach 20-28.08.2016. Był to turniej z serii ITF Men’s Futures Talex Open 2016.

W turnieju głównym gry podwójnej Mateusz wystąpił w parze z reprezentantem GKT Nafta Zielona Góra, Arnoldem Kokulewskim. W pierwszej rundzie zmierzyli się z parą Kevin Lynch (USA)/ Adam Mlazga (POL) wygrywają spotkanie 2:6 6:1 10:7.

W meczu ćwierćfinałowym pokonali brazylijską parę Jose Pereira/ Joao Pedro Sorgi i tym samym awansowali do półfinału. W kolejnej rundzie przeciwnikami Mateusza i Arnolda była polska para, Marcin Gawron/ Andrej Kapaś, która została zwycięzcą całego turnieju gry podwójnej.

Nasz zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce i tym samym zdobył pierwsze punkty do rankingu ATP.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

14349002_1110994082313475_271373429_n


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET – 30.07-01/08/2016

Na kortach CTS POZ BRUK Sobota w dniach 30.07-01.08.2016 odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet. Po raz kolejny nasz klub reprezentowała Julia Piątek, która zajęła wysokie czwarte miejsce. Julka po wygraniu dwóch spotkań kolejno z Joanną Skrzypczyńską 0:6 7:5 10:4 oraz z Patrycją Miazek 6:0 6:2 awansowała do pierwszej grupy, w której zawodniczki walczą o miejsca 1-4. W tej grupie Julka w trzech setach uległa Paulinie Jastrzębskiej 6:1 2:6 9:11 oraz Annie Hertel 7:5 1:6 6:10 oraz przegrała w dwóch setach z Katarzyną Wysoczańską. Julka ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy!

Nowy obraz mapy bitowej


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET I MĘŻCZYZN W IŁAWIE – 15-17/07/2016

Julia i Mateusz Piątek po rozgrywanym turnieju w Zabrzu wystąpili ponownie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kobiet i Mężczyzn organizowanym tym razem na kortach w Iławie w dniach 15-17.07.2016. Oboje rozstawieni byli z numerem czwartym wśród wszystkim uczestników, odpowiednio kobiet i mężczyzn. Mateusz podobnie jak we wcześniejszych rozgrywkach zajął trzecie miejsce natomiast Julia poprawiła swój wyniki i po ciężkiej walce zajęła drugie miejsce.

W fazie eliminacyjnej nasza zawodniczka pokonała trzy zawodniczki w tym dwie w trzech setach. Pierwsze spotkanie Julia wygrała z Zofią Grodzką wynikiem 1:6 6:0 10:1, drugie z Anną Wargocką 6:4 6:3, a w meczu o awans do grupy 1-4 po ciężkiej walce zwyciężyła z Beatą Światłoń 6:4 2:6 10:8. W grupie o miejsca 1-4 nasza zawodniczka wygrała z Pauliną Rustecką 7:6 6:3 natomiast uległa Paulinie Rusteckiej (6:7 3:6) oraz Dominice Paczenie 3:6 2:6. Pomimo dwóch przegranych spotkań Julia zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Mateusz bez straty seta przeszedł grupę eliminacyjną gdzie pokonał Michała Wargockiego 6:0 7:5, Przemysława Zielińskiego 6:1 6:2 oraz Wiktora Kotwickiego 6:2 6:0. Po wygraniu grupy Mateusz zmierzył się z grupie o miejsca 1-4 z Dominikiem Nazarukiem wygrywając spotkanie 7:6 6:4, z Sebastianem Chojnowskim ulegając 1:6 2:6 oraz z Mikołajem Borkowskim przegrywając ten mecz 4:6 1:6. Mateusz ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bez tytułu


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET I MĘŻCZYZN W ZABRZU – 09-11/07/2016

W dniach 09-11.07.2016 na kortach KS Mostostal Zabrze rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn. Nasz klub reprezentowało rodzeństwo, Julia Piątek (zajęła ostatecznie siódme miejsce) oraz Mateusz Piątek, który zdobył trzecie miejsce.

W fazie eliminacyjnej nasz zawodnik bez problemu pokonał Michała Pręcikowskiego 6:2 6:0 oraz Szymona Bandura 6:0 6:0. W spotkaniu o wyjście z grupy z numerem jeden zmierzył się z Aleksandrem Pawlickim, z którym zwyciężył w trzech setach 6:3 2:6 10:6. W grupie o miejsca 1-4 Mateusz wygrał dwa mecze, z Kamilem Stachem 6:2 3:6 10:2 oraz z Mikołajem Wrzoł 6:1 6:3, natomiast w meczu o pierwsze miejsce uległ Daniil Tsebrenko.

Julia w fazie eliminacyjnej spotkała się z trzema zawodniczkami ze Śląska. I tak kolejno zmierzyła się z Sonią Grzywocz wygrywając spotkanie 6:2 6:2, z Natalią Pietras również wygrywając 6:2 7:5, a w meczu o wyjście z grupy przegrała z Dominiką Paczeną 2:6 3:6. Nasza zawodniczka walczyła ostatecznie w grupie o miejsca 5-8 gdzie ostatecznie zajęła siódme miejsce.

Gratulujemy!


DWA ZŁOTE MEDALE DLA AMELII BIELASZEWSKIEJ! – 14-15/05/2016

Zawodniczka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin w dniach 14-15.05.2016 reprezentowała nasz Klub na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatów do lat 12, które odbyły się na kortach ZTT KT Return Zamość.

Amelia podobnie jak w zimowych Mistrzostwach zdobyła dwa złote medale, w grze pojedynczej i podwójnej. Ami rozstawiona z numerem pierwszym w dwóch pierwszych rundach singla pokonała reprezentantki gospodarzy. W ćwierćfinale pokonała Roksanę Sachajko 6:1 6:3, natomiast w półfinale zmierzyła się z Karoliną Chwiejczak wygrywając spotkanie 6:3 6:2.

W meczu decydującym o zwycięstwie w całych mistrzostwach Amelka wygrała z Nadią Majewską (NST Lubelskie) 6:1 6:3. Finalistki gry pojedynczej połączyły swoje siły i tworząc parę deblową sięgnęły po złoty medal w grze podwójnej.

Dziewczyny w całej drabince debla straciły tylko jednego gema. Zarówno w półfinale jak i w meczu o zwycięstwo para Bielaszewska/ Majewska pokonały pary reprezentujące klub gospodarzy. W pierwszym meczu zwyciężyły z parą Roksana Sachajko/ Martyna Ochniawska 6:0 6:0, a w spotkaniu finałowym z parą Zuzanna Grela / Anna Michałowska 6:0 6:1.

Gratulujemy!

ami


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA DO LAT 14 DLA ZAWODNICZEK UKT! – 7-8/05/2016

W dniach 7-8 maja na kortach GKS „Górnik” Łęczna rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii młodzików do lat 14. Zawody zostały zdominowane przez zawodniczki reprezentujące UKT Akademia Tenisa „Pol-Sart” Lublin: Ewę Samberger i Amelię Bielaszewską.

Nasze dziewczyny wspólnie wystąpiły w grze podwójnej, gdzie wygrały całe zawody. W półfinale po ciężkiej walce zwyciężyły nad parą Eliza Muca (KT Return Zamość)/Kinga Grzesiak (GKS „Górnik” Łęczna) 6:2 4:6 10:8, a w finale nad Martyną Chołast/Karoliną Gruszecką (obie GKS „Górnik” Łęczna) 6:1 6:3.

W grze pojedynczej miłą niespodziankę sprawiła Amelia, która jeszcze jako 12latka zdobyła brązowy medal. W ćwierćfinale łatwo pokonała Karolinę Gruszecką (GKS „Górnik” Łęczna) 6:2 6:0, a następnie po dzielnej walce uległa w półfinale Ewie 2:6 1:6.

Turniej singlowy przebiegł całkowicie pod dyktando Ewy Samberger, która łącznie we wszystkich pojedynkach przegrała tylko 4 gemy! Po zwycięstwie nad Gabrielą Chołody (GKS „Górnik” Łęczna) 6:0 6:1, oraz Amelią Bielaszewską, w finale wzięła srogi rewanż za porażkę, jaką odniosła w ubiegłym tygodniu w Zamościu z Elizą Mucą w Mistrzostwach Województwa Kadetek. Tym razem Ewa nie dała żadnych szans przeciwniczce wygrywając 6:0 6:0 i tym samym po raz pierwszy została „podwójną Mistrzynią Województwa”. Gratulujemy!

 

Na zdjęciu od lewej: Ewa Samberger, Amelia Bielaszewska i p. Adam Stańczyk.

ewa amelia


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET – 06-08/05/2016

W dniach 06-08.05.2016 na kortach KS Mostostal Zabrze odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet. Zawodniczki UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, Nina Furmaniak oraz Julia Piątek reprezentowały nasz klub w grze pojedynczej. Nina zajęła ostatecznie trzecie miejsce, a Julia szóste. W fazie eliminacyjnej Nina w pierwszym spotkaniu pokonała Beatę Światłoń (UKS Beskidy Ustroń) 6:4 6:1, natomiast w meczu o pierwsze miejsce w grupie, po zaciętej walce, nasza zawodniczka pokonała Zuzannę Wilk (KS Górnik Bytom) 2:6 6:4 12:10. Tym samym Nina awansowała do grupy, w której zawodniczki walczyły o miejsca 1-3. W fazie finałowej Nina uległa Marcelinie Podlińskiej (KS Górnik Bytom) 3:6 3:6, a w meczu o drugie miejsce przegrała w trzech setach z Magdaleną Zajdą (BKT Advantage Bielsko- Biała) 6:0 3:6 9:11.

Kolejna z naszych reprezentantek, Julia Piątek, w fazie eliminacyjnej w pierwszym spotkaniu pokonała Paulinę Kostkę (BKT Advantage Bielsko- Biała) 6:2 2:6 10:7. W spotkaniu o wyjście z grupy uległa Magdalenie Zajda 3:6 3:6. Julia w fazie finałowej walczyła w grupie o miejsca 4-6, gdzie ostatecznie przegrała dwa pojedynki, z Justyną Sasiak (KS Grzegórzecki Kraków) 6:4 3:6 3:10 oraz z Zuzanną Wilk 1:6 0:6. Obydwu zawodniczkom gratulujemy!


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KADETEK – 01/05/2016

W weekend majowy zawodniczki UKT Akademia Tenisa Pol – Sart Lublin: Julia Skiba, Ewa Samberger oraz Amelia Bielaszewska, reprezentowały nasz klub na otwierających sezon letni 2016 Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetek do lat 16. Turniej organizowany był na kortach ZTT KT Return Zamość. Łącznie nasz klub zdobył pięć medali, w tym dwa w grze pojedynczej oraz trzy w grze podwójnej. Wśród naszych zawodniczek najlepiej zaprezentowała się Julia Skiba, która zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej oraz złoty w grze podwójnej. Julia w ćwierćfinale oraz w półfinale zmierzyła się z zawodnikami gospodarzy, kolejno z Karoliną Chwiejczak oraz Anną Michałowską, pokonując obydwie zawodniczki takim samym wynikiem 6:0 6:0. W pojedynku o złoty medal nasza reprezentantka musiała uznać wyższość innej zawodniczki ZTT KT Return Zamość, Elizie Muca, przegrywając spotkanie 3:6 0:6. Ewa Samberger dotarła do półfinału gry pojedynczej gdzie po ciężkiej walce przegrała z Elizą Mucą 6:1 4:6 1:6.

Julia i Ewa wystąpiły w parze gry podwójnej zdobywając złoty medal. Dziewczyny w finale gry pojedynczej pokonały parę Amelia Bielaszewska/ Eliza Muca 7:6 7:5. Gratulujemy!

Na zdjęciu od lewej: Julia Skiba, Ewa Samberger, Ryszard Krawiec (prezes WZT Lublin), Eliza Muca, Amelia Bielaszewska 

20160503_152524_resized

 


 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO SKRZATEK – 19-20/03/2016

Amelia Bielaszewska, zawodniczka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatek rozgrywanych w dniach 19-20.03.2016 na kortach w Puławach. Amelia w grze pojedynczej dotarła do finału bez straty seta. W pierwszej rundzie nasza zawodniczka pokonała Gabrielę Hołody (GKS Górnik Łęczna) 6:1 6:0. W meczu półfinałowym Amelia pokonała reprezentantkę klubu ZTT KT Return Zamość, Natalię Kita 6:1 6:1, natomiast w pojedynku o złoty medal w dwóch setach zwyciężyła z Nadią Majewską (NST) 6:4 6:2. Finalistki gry pojedynczej wystąpiły w parze w grze podwójnej zdobywając ostatecznie pierwszą lokatę. Para Bielaszewska/ Majewska zarówno w półfinale jak i w spotkaniu o pierwsze miejsce zmierzyła się z zawodniczkami z Zamościa. W pierwszym spotkaniu pokonały parę Karolina Chwiejczak/ Natalia Kita 6:0 6:0, a w finale zwyciężyły z parą Anna Michałowska/ Zuzanna Grela 6:2 6:2.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Skrzatów do lat 12 były ostatnimi Mistrzostwami w sezonie zimowym 2015/2016. W tym czasie odbyły się również Mistrzostwa Województwa w innych kategoriach wiekowych: młodzików, kadetów oraz juniorów. Reprezentanci naszego klubu zdobyli łącznie dziesięć medali, w tym siedem złotych oraz trzy srebrne. Złoty medal w grze pojedynczej w poszczególnych kategoriach zdobyły:

Amelia Bielaszewska- kategoria skrzatki do lat 12,

Ewa Samberger- kategoria młodziczki do lat 14,

Nina Furmaniak- kategoria juniorki do lat 18.

Srebrny medal w grze pojedynczej w poszczególnych kategoriach zdobyły:

Julia Skiba- kategoria kadetki do lat 16,

Julia Piątek- kategoria juniorki do lat 18.

Medale zdobyte przez nasze reprezentantki w grze podwójnej:

Amelia Bielaszewska- kategoria skrzatki do lat 12- złoty medal,

Ewa Samberger- kategoria młodziczki do lat 14- srebrny medal,

Julia Skiba- kategoria kadetki do lat 16- złoty medal,

Julia Piątek- kategoria juniorki do lat 18- złoty medal,

Nina Furmaniak- kategoria juniorki do lat 18- złoty medal.

 

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia i samych sukcesów w nadchodzącym sezonie letnim 2016!

amelka

 


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KADETEK – 05-06/03/2016

W dniach 05-06.03.2016 klub GKS Górnik Łęczna był organizatorem Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Kadetek i Kadetów. Zawodniczka naszego klubu, Julia Skiba, bardzo dobrze zaprezentowała się zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Julia po zaciętej walce w finale gry pojedynczej zajęła ostatecznie drugie miejsce, natomiast w parze z Joanną Tymurą (ZTT KT Return Zamość) zdobyły złoty medal. Julka w grze pojedynczej w drodze do finału pokonała dwie reprezentantki gospodarzy: Kingę Grzesiak w stosunku 6/0 6/0 oraz Martynę Chałast 6/1 6/0. W finale uległa swojej partnerce deblowej, Joannie Tymura 7/6 6/3. Julia i Asia w grze deblowej nie straciły żadnego gema pokonując kolejno, w półfinale parę Kinga Grzesiak/ Zuzanna Sobolewska, a w finale Martynę Chołast/ Karolina Gruszecka. Gratulujemy!

Yula


 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY JUNIOREK – 27­-29/02/2016

W dniach 27­-29.02.2016 reprezentantka naszego klubu – Julia Piątek wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek rozgrywanym na kortach MKT Stalowa Wola. Julia w grze pojedynczej zajęła trzecie miejsce. W ćwierćfinale pokonała Zofię Grodzką (UKS Okęcie Sport Warszawa) 6/1 6/3, natomiast w półfinale musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężyni całego turnieju, Zuzannie Wilk (KS Górnik Bytom) 6/4 6/2. Gratulujemy!


 

III MIEJSCE NINY FURMANIAK NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOREK – 14/02/2016

Zawodniczka Akademii Tenisa Pol-Sart Nina Furmaniak zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek rozgrywanych w Warszawie.
Nina do turnieju przystąpiła rozstawiona z numerem szóstym. Pierwszą jej rywalką była Maja Pindelska z pomorskiego PM.
Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach na korzyść naszej zawodniczki 6/4, 2/6, 6/2.

W drugiej rundzie przeciwniczką Niny była Zuzanna Wilk z klubu KS Górnik Bytom. Pierwszy set należał do oponentki, a o jego przegraniu zadecydowało jedno przełamanie. W drugiej i trzeciej partii nasza zawodniczka pokazała charakter i ostatecznie przekonująco wygrała spotkanie 4/6, 6/2, 6/2.

W ćwierćfinale Ninie przyszło mierzyć się z rozstawioną z numerem drugim reprezentantką KT Legii Warszawa – Weroniką Foryś. Tym razem do rozstrzygniecia meczu także potrzebne były trzy sety. Każda partia była bardzo zacięta, a o końcowym sukcesie zdecydowało o jedno więcej przełamanie serwisu. Ostatecznie nasza zawodniczka zwyciężyła 6/4, 5/7, 6/4.

W półfinale Nina mierzyła się z Julią Oczachowską. Po trzech wyczerpujących trzysetowych pojedynach zabrakło sił na sprostanie bardzo dobrze grającej juniorce AT Angelique Kerber. Ostatecznie w półfinalne Nina uległa Julii 2/6, 3/6 i zakończyła zmagania Mistrzostw Polski Juniorek w Warszawie na trzecim miejscu. Serdecznie gratulujemy dobrego rezultatu!

Nina i Marek


HALOWY WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SKRZATÓW – 30-31/01/2016

                W dniach 30-31.01.2016 na kortach GKS Górnik Łęczna odbył się Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. Nasz klub reprezentowała Amelia Bielaszewska, która zdobyła drugie miejsce w grze pojedynczej oraz pierwsze w grze podwójnej. Amelia w pierwszej rundzie zwyciężyła z Karoliną Chwiejczak (ZTT KT Return Zamość) 6:0 7:5. W półfinale nasza zawodniczka po zaciętej walce pokonała w trzech setach Karolinę Gołdę (RKT Return Radom) 5:7 6:3 11:9, a w grze o pierwsze miejsce uległa Paulinie Bator (UKS Korona Kielce) 2:6 0:6. Finalistki gry pojedynczej wystąpiły jako para w grze podwójnej wygrywając w półfinale z reprezentantkami gospodarzy Gabrielą Hołdy oraz Natalią Nowak 6:3 6:3. Amelia oraz Paulina w finale pokonały Katarzynę Ciepiela (RKS Return Radom) oraz Gabriela Kraska (RKS Return Radom) 6:3 6:7 10:5. Gratulujemy!

amelia

 


 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO JUNIOREK I JUNIORÓW – 23-24.01.2016

                Na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego w dniach 23-24.01.2016 odbyły się  Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów do lat 18. W turnieju udział wzięli reprezentanci lubelskich klubów m.in. klub gospodarzy UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, KT Avia Świdnik, ZTT KT Return Zamość, BKS Gem Biała Podlaska. W finale gry pojedynczej juniorek spotkały się dwie zawodniczki UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin -Nina Furmaniak oraz Julia Piątek. Mistrzynią Województwa Juniorek 2016 została Nina Furmaniak. Obie finalistki reprezentowały swój klub również w grze deblowej zwyciężając w meczu o mistrzostwo z parą Julia Skiba (UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin) / Alicja Teresińska (ZTT KT Return Zamość).

W turnieju juniorów pierwsze miejsce zajął reprezentant KT Avia Świdnik, Rafał Bednarczuk, który w finale gry pojedynczej pokonał Patryka Frończuka (BKS Gem Biała Podlaska). W grze podwójnej chłopców mistrzami województwa została para ze Świdnika, Rafał Bednarczuk/ Kacper Bartoszek. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 


 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZICZEK – 02-03.01.2016

Zawodniczka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, Ewa Samberger,  w dniach 02-03.01.2016 wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego do lat 14 rozgrywanych na kortach GKS Górnik Łęczna. Ewa zdobyła złoty medal w grze pojedynczej oraz srebrny w grze podwójnej z parze z Julią Zdunek (KT Avia Świdnik).
W ćwierćfinale gry pojedynczej Ewa łatwo poradziła sobie z zawodniczką gospodarzy Martyną Chołast wygrywając spotkanie 6/0 6/1. W meczu półfinałowym nasza reprezentantka pokonała Julię Zdunek w stosunku 7/6 6/4, a w meczu o złoty medal pokonała inną reprezentantkę gospodarzy, Oliwię Żuchowską 6/3 6/0. Gratulujemy!

ewa

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW – 05-07.12.2015

Na rozgrywanym w dniach 05-07.12.2015 Ogólnopolskim Turnieju Seniorów organizowanym przez POZ BRUK Sobota, bardzo dobry wynik osiągnął zawodnik UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin, Mateusz Piątek, . Mateusz w grupie eliminacyjnej po raz kolejny musiał zmierzyć się z Rafałem Teurer. Tym razem lepszy okazał się nasz zawodnik, który zwyciężył w tym meczu 6:4 6:4. Kolejnym przeciwnikiem Mateusza w fazie eliminacyjnej był Józef Gieysztor, którego nasz zawodnik pokonał w stosunku 6:1 6:0. Po dwóch zwycięskich pojedynkach Mateusz dotarł do pierwszej grupy, w której zawodnicy walczą o miejsca 1-4. W tej grupie Mateusz zmierzył się z trzema bardzo dobrymi zawodnikami z czołówki kraju. W dwóch pierwszych spotkaniach Mateusz takim samym wynikiem, 6:0 6:0, pokonał Yann Wójcik oraz Przemysława Michocki. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce Mateusz uległ Maksymilianowi Raupuk 6:3 6:4. Ostatecznie Mateusz zajął drugie miejsce.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

mato

 


TRZECIE MIEJSCE NINY FURMANIAK – 20-23.11.15

W dniach 20-23.11.15 w Puszczykowie odbywał się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet X Angie Cup. Startująca w nim nasza zawodniczka Nina Furmaniak po raz kolejny zajęła wysokie, trzecie miejsce. Nina w pierwszym meczu pokonała Sonię Grzywocz (KS Górnik Bytom) 6:2 6:1. W ćwierćfinale wygrała z Julią Przybylską (AZS Poznań) 6:2 7:6, a w półfinale uległa reprezentantce gospodarzy Shoshyna Anastasiya 6:0 6:0. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12272566_10208150539670395_748899788_n (2)

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY JUNIOREK – 14-16.11.2015

 W dniach 14-16.11.2015 Nina Furmaniak wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek i Juniorów, który rozgrywany był na kortach Centrum  Tenisowego Angie w Puszczykowie. Nina w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej w parze z Julią Piątek (KT Avia Świdnik)  zajęła drugie miejsce.W półfinale gry pojedynczej Nina pokonała Adę Górczyńską (KT Legia Warszawa) 6:2 6:2, natomiast w finale uległa Wiktorii Rutkowskiej (AZS Poznań) 2:6 1:6.Para Furmaniak/Piątek w grze deblowej pokonała w półfinale parę 6:1 6:1, a w pojedynku o pierwsze miejsce przegrała z  parą Rutkowska/ Aurelia Pietraszkiewicz (AZS Poznań)  6:1 5:7 4:10. Gratulujemy!

 

turniej dziewczyny

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW – 14-16.11.2015

w dniach 14-16.11.2015 Mateusz Piątek, zawodnik UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin reprezentował nasz klub na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów w Sobocie. Mateusz w fazie eliminacyjnej pokonał Jędrzeja Sobkowiak 6:1 6:0 oraz Antoniego Żemło 6:0 6:1, a w meczu o wejście do pierwszej grupy uległ Rafałowi Teurer 6:2 6:1. W grupie o miejsca 5-8 Mateusz pokonał Krzysztofa Mlazgę oraz Adriana Kowalskiego, a w pojedynku o 5. miejsce przegrał z Bartłomiejem Maroszkiem. Nasz zawodnik ostatecznie zajął 6 miejsce. Gratulujemy!

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KOBIET ORAZ

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY MŁODZIKÓW – 07-09.11.2015

W dniach 07-09.11.2015 dwie zawodniczki naszego klubu wzięły udział w turniejach rozgrywanych na kortach Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie oraz na kortach GKS Górnik Łęczna. W Puszczykowie na Ogólnopolskim Turnieju Kobiet trzecie miejsce zajęła Nina Furmaniak, która w ćwierćfinale pokonała Agatę Mlazgę (Złotoryja) 3/6 7/5 6/3 natomiast w półfinale przegrała z Julią Przybylską (AZS Poznań) 3/6 4/6.

Ewa Samberger reprezentowała nasz klub w Łęcznej gdzie również zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie pokonała Karolinę Gruszecką (GKS Górnik Łęczna) 6/1 6/0, a w meczu o finał przegrała z Aleksandrą Bator (UKS Korona Tenis Kielce) 1/6 1/6. Obu zawodniczkom serdecznie gratulujemy!

 


 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW – 19-21.09.2015

W dniach 19-21.09.2015 na kortach klubu KS Warta Poznań odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Mężczyzn. Nasz klub reprezentował Mateusz Piątek, który zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej oraz pierwsze w grze podwójnej w parze z Norbertem Tadyszakiem reprezentantem klubu Park Tenisowy Olimpia Poznań. Mateusz w pierwszej rundzie wygrał spotkanie z Bartoszem Dobroś (KS Warta Poznań) 6/1 6/0. W ćwierćfinale nasz zawodnik zwyciężył z Jędrzejem Sobkowiak (WKS Grunwald Poznań) 6/0 6/2, natomiast w półfinale po ciężkiej, trzysetowej walce uległ zwycięscy całego turnieju, Maciejowi Nowak (ST TieBreak Warszawa) 6/4 2/6 1/6. Gratulujemy!

 

mati

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW – 29-31.08.2015

Mateusz Piątek, zawodnik UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Mężczyzn w grupach rozgrywanym na kortach SKT Szczecin w dniach 29-31.08.2015. Mateusz w fazie eliminacyjnej pokonał Cezarego Piętka 6/0 6/1 oraz Antoniego Żmerło 6/0 6/0. W grupie finałowej nasz zawodnik po zaciętym meczu uległ Aleksandrowi Woźnickiemu 6/4 4/6 4/10 oraz Rafałowi Teurer 2/6 2/6. Ostatecznie Mateusz zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej. Gratulujemy!

 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY JUNIOREK

Zawodniczka UKT Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek kategorii Super Seria rozgrywanym w Toruniu. Nina w grze pojedynczej zajęła trzecie miejsce natomiast w grze podwójnej w parze z Julią Piątek (KT Avia Świdnik) zajęła drugie miejsce. Nasza zawodniczka w ćwierćfinale gry pojedynczej wygrała z Julia Ciurą (RKT Return Radom) 6/1 6/2, a w półfinale przegrała z rozstawioną z numerem pierwszym Pauliną Bednarczyk (WTT Wejherowo) 0/6 2/6.
W grze podwójnej w drodze do finału para Furmaniak/Piątek pokonała kolejno debel: w ćwierćfinale: Gabriela Końska/ Zuzanna Maliszewska 6/3 7/5, w półfinale Karolina Głowińska (SKT Sopot)/Paulina Kostka (Katowice) 6/2 6/0. W spotkaniu o pierwsze miejsce Nina z Julią uległy parze Bednarczyk/ Paulina Jastrzębska (SKT Sopot) 1/6 5/7. Gratulujemy!

 

julka nina