Kilka ważnych informacji (koniecznie przeczytaj):

1. Edycja trwa od 01.11.21 do 30.04.21

2. Utrzymujemy kategorie Open i 40+.

3. Składy lig zostały zaktualizowane o:

  • awanse
  • spadki
  • utrzymania
  • rezygnacje (ok. 17 osób)
  • dodaliśmy osoby z prelig
  • dodaliśmy nowe i powracające osoby (20 osób).

4. Z inicjatywy czołowych zawodników powstała BAS extraliga LKT – grupa bez podziału na wiek, dla topowych zawodników (aktualnie i historycznie). Aby w przyszłości dostać się do tej ligi należy zająć 1. miejsce w I lidze Open lub 40+, natomiast drugie miejsca z tych lig zagrają baraż o wejście. Sponsorem tytularnym tej ligi została Fabryka Okien i Drzwi BAS.

5. W pozostałych ligach utrzymana zostaje zasada, że dwóch topowych zawodników danej ligi awansuje do ligi wyżej, natomiast osoby z miejsc 3. i 4. grają baraże o awans. – wyjątkiem jest sytuacja z IV i V lidze Open, gdzie baraż może zagrać także osoba z 5. miejsca w V lidze. Tym samym piąte miejsce od końca w lidze IV skutkuje barażem o utrzymanie się.

6. W wyniku powstania BAS extraligi, w kategorii 40+ zostały połączone liga I i liga II. Tym samym ligi z niższymi numerami automatycznie podnoszą swój numer o jeden ;)

7. Jako, że na rozegranie tej edycji mamy równych 6 miesięcy, średnia na jeden mecz to ok. 2 tygodnie.

8. Wymagana jest początkowa aktywność ligowa – tzn należy rozegrać minimum 2 mecze ligowe do końca roku (31.12.21). Osoby, które nie rozegrają 2 spotkań zostaną usunięte z ligi za nieaktywność, a w ich miejsce wejdą osoby rezerwowe.

9. WALKOWERY: Przypominamy o Regulaminie i jego zapisach, zwłaszcza w kwestii umawiania spotkań i odmów. Wstawiamy 2 ważne zdania w tym kontekście: “Uwaga: pomimo możliwości “wyzwania” przeciwników on-line, wymagany jest również kontakt telefoniczny do przeciwnika w celu potwierdzenia chęci rozegrania meczu. Odradzamy wysyłanie zbiorczych, nieimiennych SMSów – z doświadczenia wiemy, że dużo skuteczniejszy jest bezpośredni (imienny) kontakt SMSowy a najlepiej telefoniczny.”

oraz

“Każdy zawodnik ma prawo dwa razy odmówić rozegrania meczu. W przypadku trzykrotnego odmówienia rozegrania meczu, przyznawany jest walkower. Walkowery należy zgłaszać od razu (gracz, któremu należy się krecz informuje pracownika Klubu o danej sytuacji, pracownik Klubu po weryfikacji z osobą kreczującą wpisuje 6/0 6/0 wo. – za taki mecz zwycięzcy przyznawane są 4 punkty, a poddającemu mecz zero punktów). (…) Wszystkie sporne sytuacje należy zgłaszać bezpośrednio do koordynatora ligi – Ksawery Zaborski (665912554). Jest to jedyna możliwość rozpatrzenia sytuacji wątpliwych (np. przyznanie walkowera).”

10. Wpisowe do edycji wynosi 40zł, płatne przy pierwszej grze ligowej.

11. Pełny Regulamin dostępny jest pod adresem: http://www.tenislublin.pl/regulamin/

12. Organizator dokłada starań, aby składy lig były na zbliżonym poziomie i nie przekraczały 12/13 zawodników. W przypadku znacznych rozbieżności poziomowych Organizator może podjąć decyzję o przesunięciu gracza do wyższej / niższej ligi.

13. Podsumowanie poprzedniej edycji w postaci wręczenia nagród i turnieju towarzyskiego odbędzie się 6 listopada od g. 15:00. Roześlemy SMSy bezpośrednio z większą ilością informacji na ten temat.

14. Aktualne składy lig dostępne są w zakładce LIGA.

Życzymy wszystkim udanej, zdrowej rywalizacji.

Ze sportowym pozdrowieniem, LKT

Logo Ligi_400