Już wszystko wiemy! Po rozegraniu łącznie ponad 300 spotkań (!) podczas dwóch edycji, poznaliśmy najlepszych graczy poszczególnych lig w sezonie zimowym 2018/2019.
 
Niezależnie jednak od pozycji zajętych w swoich ligach jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich naszych uczestników, którzy dzielnie, przez blisko pół roku rywalizowali na korcie zarówno z przeciwnikami jak i własnymi słabościami, brawo!
 
Dla debiutantów była to świetna okazja do poznania nowych tenisowych kolegów, a dla naszych stałych bywalców kolejna dawka emocji związanych z tenisową rywalizacją. Cieszymy się, że mogliśmy Wam towarzyszyć w tych zmaganiach, upamiętniając wiele starć na zdjęciach:)
 
 
Czołówki lig prezentują się następująco:
 
I liga:
1. Jachim Andrzej
2. Szymanek Kamil
3. Jańczak Wojciech
 
II liga:
1. Fonderski Tomasz
2. Suchorukow Aleksiej
3. Janczak Emil
 
III liga:
1. Przysucha Piotr
2. Jeleniewski Ireneusz
3. Olejnik Szczepan
 
IV liga:
1. Wierzchowski Tomasz
2. Hałas Michał
3. Zubala Maciej
 
V liga:
1. Piekarz Marek
2. Pietrzyk Bartosz
3. Hanaka Tomasz
 
VI liga:
1. Plewik Jarosław
2. Sobczak Marcin
3. Górecki Tomasz
 
VII liga:
1. Śledzicki Łukasz
2. Skuza Robert
3. Kamiński Jarosław
 
Pełne tabele i wyniki dostępne są w zakładce Liga Zima 2018/2019.
 
Nowa edycja (lato 2019) dostępna jest pod tym linkiem.
 
Uhonorowanie Waszych zmagań nastąpi 11 maja (sobota) od 14:30 podczas Zostaw auto, weź rakietę! – Grill, turniej i wręczenie nagród (także na facebooku) – podsumowaniu sezonu zimowego i inauguracji sezonu letniego, konieczność obowiązkowa!!;)

 

Poniżej kilka akapitów podsumowania poszczególnych lig:

Najniższą ligę z kompletem zwycięstw zakończył Łukasz Śledzicki. Drugie miejsce zajął Robert Skuza, a Jarkowi Kamińskiemu przypadło miejsce w barażu. W meczu tym, Paweł Słonczewski okazał się lepszy i Jarek na awans do wyższej ligi będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

O ostatecznym wyglądzie tabeli ligi VI zadecydował przedostatni dzień zmagań, kiedy to Andrzej Górecki pokonał Artura Jemioła. Zwycięstwo to dało temu pierwszemu miejsce w barażu, w którym mierzył się z Erykiem Torójem. Ten jednak oddał spotkanie walkowerem (matura:). Blisko meczu o awans był również Andrzej Momot, któremu jednak niewiele pomogło ostatnie zwycięstwo nad Michałem Madejem, który razem z Piotrem Skubisem spadli do niższej ligi. Bezpośredni awans na V szczebel rozgrywek zanotowali Jarosław Plewik i Marcin Sobczak.

Z tej ligi już wcześniej wycofał się Konrad Wojnowski, a grono spadkowiczów powiększył później Igor Wasilewski. Zwycięstwo, dzięki wspaniałemu finiszowi, zapewnił sobie Marek Piekarz, a drugie miejsce przypadło również niepokonanemu Bartkowi Pietrzykowi. O awansie do ligi IV decydował baraż między Tomkiem Hanaką, a Krzysztofem Sokołowskim. Wygrał Krzysiek, dzięki czemu utrzymał się w lidze.

Ligę IV zdominowali Tomasz Wierzchowski i Michał Hałas, a miejsce w barażu o awans zapewnił sobie Maciej Zubala. Mecz ten niestety nie doszedł do skutku (krecz Momota), więc Maciek może cieszyć się z awansu do ligi wyżej. Spadek natomiast do ligi V zanotowali Michał Kuzioła i Łukasz Widarski.

Zdecydowanie słabsi od reszty stawki ligi III okazali się studenci Michał Dzioch i Wojciech Stręk. Identyczny bilans punktów i setów zapewnił awans Piotrowi Przysusze i Irkowi Jeleniewskiemu, którzy w letniej edycji zagrają na zapleczu naszej „ekstraklasy”. Trzecim, który starał się tam wedrzeć był Szczepan Olejnik, ale w barażu nie dał rady pokonać Mariusza Kuźmy.

Najsłabszy występ od kilku edycji zaliczył Mariusz Fronc, który bez zwycięstwa zakończył zimowe zmagania. Ten sam los spotkał Marka Wiśniewskiego, który niestety stracił końcówkę sezonu z powodu kontuzji. Gra o awans w drugiej lidze toczyła się do końca. Ostatniego dnia, miejsce w barażu, dzięki zwycięstwu z Miłoszem Barańskim zapewnił sobie Emil Janczak. W meczu barażowym wynikiem 6/4 7/5 pokonał  Pawła Drąga i w lecie zagra w najwyższej lidze wraz z Aleksem Suchorukowem i Tomkiem Fonderskim.

Z gry już dawno zrezygnował Jan Wilk, a drugim spadkowiczem z ligi I jest w tym sezonie Maciek Duszyński, który nie umiał formy z CTS-ów przełożyć na rozgrywki ligowe. Najniższe miejsce na podium zajął Wojtek Jańczak, tuż przed nim uplasował się Kamil Szymanek, a zwycięzcą całej II edycji zimowej naszej ligi został weteran, Andrzej Jachim, gratulacje! Nie mały wkład w to zwycięstwo miały treningi tenisowe z Markiem Oratowskim oraz „ogólnorozwojówka” w Fabryce Ogólnego Rozwoju J Innymi ligowymi podopiecznymi Pawła są Emil Janczak i Tomek Fonderski, których wyniki dowodzą, jak ważne w tenisie jest przygotowanie fizyczne. Andrzej wrócił na tron, ale czy w lecie podtrzyma passę i udowodni swoja dominację? Dowiemy się tego w połowie lipca :)

Na zdjęciu poniżej od lewej: Łukasz Widarski, Michał Kuzioła.

profilowe