Letnie Mistrzostwa Lubelszczyzny Prawników 2015

W dniach 13-14 czerwca 2015 r., zgodnie z jesiennymi zapowiedziami, w gościnnym Lubelskim Klubie Tenisowym przy Al. Zygmuntowskich odbyły się Letnie Mistrzostwa Lubelszczyzny Prawników 2015 r. w tenisie ziemnym. Jak poprzednio, impreza została zorganizowana pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym obu tych izb. Sędzią i zarazem sprawnym organizatorem turnieju był p. Ksawery Zaborski.

Przy upalnej pogodzie, na czterech odkrytych kortach do rozgrywek przystąpiło łącznie 13 zawodniczek i zawodników.

Najliczniejsza grupa zawodników wystartowała w kategorii open mężczyzn i tu jak w poprzedniej edycji, ponownie triumfował nasz kolega – r. pr. Aleksander Jedenak, II miejsce zajął prok. Maciej Florkiewicz, zaś na III uplasował się adw. Marcin Rypina.

W kategoriach open kobiet oraz mężczyźni 50 + OIRP w Lublinie nie miała swoich reprezentantów. Wśród pań I miejsce zajęła sędzia Urszula Zwolak, a II miejsce prok. Małgorzata Duszyńska, natomiast w kategorii mężczyźni 50 + zwyciężył sędzia Krzysztof Pliszka, na II miejscu był adw. Ryszard Sobczak.

Turniej przebiegał w dobrej towarzysko i sportowo atmosferze, w duchu fair play i stanowił nie tylko świetną okazję do sportowej rywalizacji, ale również do integracji środowiska prawniczego.

I dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków tego sportu do udziału w listopadowych, tym razem halowych rozgrywkach, nawet chociażby w charakterze kibiców. Proszę więc nie zapominać o treningach podczas wakacji…