ZASADY OGÓLNE TURNIEJU:

1. Oficjalne otwarcie turnieju – sobota g. 12:00. Przywitanie uczestników, wręczenie zestawów startowych, rozdanie losów do loterii, objaśnienie zasad oraz zrobienie wspólnego zdjęcia. Prosimy o punktualność.
  2.  Kategorie:
    • OPEN
    • 40+
    • 60+
    • MIKST
    • MIKST 40+
  3. Mecze grane są do dwóch wygranych setów, ze złotą piłką przy równowadze, 3. set supertiebreak.
    Wyjątkiem są mecze w grupach z 4 lub 5 parami – w nich sety rozgrywane są od stanu 2:2 w gemach, złotą piłką oraz 3. set supertiebreak.W kategorii Open do półfinałów przechodzi po jednej najlepszej drużynie z danej grupy. W kategorii Mikst 40+ do półfinałów przechodzą po dwie najlepsze pary z danej grupy. W pozostałych kategoriach o zajętych miejscach decyduje w 1. kolejności ilość zwycięstw, następnie bilans setów lub gemów.
  4. Na sobotę planowane jest rozegranie wszystkich meczów grupowych kat. Open i Mikst 40+ oraz większość spotkań grupowych w pozostałych kategoriach.
  5. Na niedzielę planowane jest rozegranie meczów półfinałowych i o miejsca w kat. Open i Mikst 40+ oraz pozostałych spotkań grupowych pozostałych kategorii. Dokładny plan gier na niedzielę zostanie ustalony indywidualnie z uczestnikami w sobotę wieczór.
  6. W trakcie rozgrywek sobotnich planowany jest grill oraz drobny poczęstunek. Po zakończeniu gier na sobotę planowana jest wspólna integracja oraz losowanie nagród w loterii – nagroda główna – Mercedes na weekend.
  7. W trakcie turnieju obecny będzie przedstawiciel Mercedes-Benz Lenartowicz. Chętni uczestnicy będą mogli odbyć jazdy testowe Mercedesem GLA i CLA.
  8. Dla każdego uczestnika przewidziana jest woda (1,5l), banany, baton energetyczny oraz upominek od Mercedes-Benz Lenartowicz.
  9. Za kontrolowanie czasu rozpoczęcia gry odpowiadają sami zawodnicy: rozpoczęcie meczu następuje 10 minut po zakończeniu pojedynku poprzedniego (wejście na kort bezpośrednio po zakończeniu meczu w kolejności wg planu gier). W przypadku rozgrywania meczu po meczu przerwa wynosi maksymalnie 20 minut. Rozgrzewka trwa maksymalnie 10 minut.
  10. Na każdy mecz przysługują trzy piłki (Tretorn Control). Piłki po meczu należy zwrócić Organizatorowi.
  11. W razie pytań proszę o kontakt – Ksawery Zaborski – 665 912 554.
  12. Ramowy Plan Gier – proszę pamiętać, że ze względu na zaciętość spotkań lub uczestnictwo niektórych zawodników w dwóch kategoriach podany plan może ulec zmianie. Dokładna kolejność rozgrywania meczów w poszczególnych kategoriach zostanie podana na rozpoczęciu. Organizator dokłada wszelkich starań, żeby turniej przebiegł możliwie sprawnie.