Miniony weekend zdecydowanie stał pod znakiem gry podwójnej. W sobotę odbył się turniej deblowy open, a w niedzielę wystąpili panowie 40+. Ten podział jest nowością w naszych rozgrywkach i cieszy fakt, że spotkał się z pozytywnym odbiorem naszych uczestników :) Łącznie przez weekend zagrało aż 20 par deblowych (wyróżnić trzeba parę Mariusz Fronc i Sławomir Cięszczyk, która zagrała w dwóch kategoriach:)

W sobotę gościliśmy 12 par i naprawdę ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Do walki stanęły bowiem takie pary jak Piotr Adamiak / Robert Dymel, Artur Słania / Kamil Dawid, Mikołaj Cięszczyk / Radosław Kulczyński, Mariusz Kot / Bartosz Budzyński czy Marcin Kowal / Kacper Wronka. Rywalizacja tym samym była oczywiście niezwykle zacięta, co postaramy się przedstawić w poniżej relacji.

Systemem rozgrywek były 4 grupy po 3 pary, gdzie do półfinałów awansowała najlepsza para z danej grupy.

Już w grupie “A” mieliśmy niesamowite zwroty akcji, gdzie los skojarzył dwie bardzo silne pary – Cięszczyk / Kulczyński (przypomnijmy – tirumfatorzy poprzedniej edycji) oraz Kowal / Wronka. Od razu było wiadomo, że to pomiędzy tymi parami rozegra się kwestia awansu. Ten pojedynek świetnie rozpoczęli Mikołaj i Radek, prowadząc już 5:3 (i własny serwis!). Niestety nie udało im się dowieźć tej przewagi do końca seta, przegrywając w tiebreaku. Podłamani takim przebiegiem spotkania, w drugim secie także ulegli – 3/6. Gdyby nie czytały nas dzieci to zacytowalibyśmy słowa Radka na gorąco po meczu. Ale nie zacytujemy.

W grupie “B” znaleźli się Jan Wilk / Norbert Dworak, Iwona Kajak / Emil Janczak oraz Artur Słania / Kamil Dawid. Kto czytał zapowiedź turnieju w formie wywiadu z Norbertem może być zaskoczony, że wystąpił z Jaśkiem a nie Kacprem Bartoszkiem – niestety Kacper nie mógł się stawić na zawodach, stąd wymuszona zamiana. Niespodzianki nie było, z grupy dość pewnie awansował Kamil z Arturem, a walka o II miejsce w grupie zakończyła się zwycięstwem Norberta i Jaśka.

Podobnie bez większych problemów z grupy “C” awansowali Marek Kot i Bartosz Budzyński. Wyprzedzili oni Maćka i Marka Duszyńskich oraz Michała Hałasa w parze z Bruno Kowalikiem.

Więcej emocji mieliśmy w ostatniej grupie, gdzie kwestia awansu rozegrała się pomiędzy Piotrem Adamiakiem / Robertem Dymlem, a Olą Baduchowską i Michałem Sadowskim. I choć mecz zakończył się w dwóch setach dla Piotra i Roberta (6/4 7/5), to obserwatorzy zgodnie ocenili ten pojedynek na bardzo wyrównany. Swój turniejowy debiut zaliczyli Jacek i Michał Madejowie, którzy jednak byli tylko tłem dla doświadczonych graczy. Nie mniej jednak bardzo gratulujemy sportowej postawy!

Zestawienie par półfinałowych poznaliśmy w drodze losowania. Jesteśmy pewni, że każda konfiguracja zapewniałaby ogrom emocji. Istotnie, zarówno jeden jak i drugi półfinał przyniósł kibicom sporo atrakcji, a samym zawodnikom dużo adrenaliny. Kot / Budzyński pokonali Słanię / Dawida 7/6(6) 6/3, a Adamiak / Dymel zdołali odwrócić losy swojego meczu, wychodząc z 0:1 w setach na 7/6(5) w drugim i zwyciężając w STB 10:2.

Finał także nie zawiódł! Jako ciekawostkę dodamy, że na korcie zrobiło sie bardzo rodzinnie, gdyż Marek Kot to zięć Roberta Dymla, a na dodatek ich zmagania obserwowała Sabina wraz z niedawno narodzonym Tymonem (widocznym na jednym ze zdjęć:) A było co oglądać, bo piękne zagrania co raz przeplatały się z kąśliwymi uderzeniami oraz efektownymi wolejami. Wyrównana walka trwała aż do supertiebreka. W nim więcej zimnej krwi zachowali Piotr z Robertem, zwyciężając dość znacznie 10:1. Ten wynik oznaczał dla nich zwycięstwo w premierowej odsłonie CTS debel w sezonie 2018/19, serdeczne gratulacje! Tym samym zostali oni liderami tabeli i dużą pewnością siebie będą przystępować do kolejnych zawodów. Gratulacje należą się wszystkim parom, zarówno za osiągnięte wyniki, niejednokrotnie przepiękne winnery jak i sportową postawę, której nie brakowało nikomu.

Niezmiennie dziękujemy także firmie Bury, za dostarczenie na turniej kartonu pożywnych bananów :)

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki, klasyfikację i więcej zdjęć z turnieju:

Wyniki CTS debel 1 – 27/10/18.

Klasyfikacja generalna po 1. turnieju.

Galeria zdjęć CTS debel 1 – 27/10/18.

Zapowiedź turnieju – wywiad z Norbertem Dworakiem.

Rozgrywki CTS/CTN w sezonie 2018/2019.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Adamiak, Robert Dymel, Marek Kot, Bartosz Budzyński.

profilowe