Co za weekend! Za nami 2 turnieje deblowe, podsumowujące cały cykl spotkań gier podwójnych. Do turnieju MASTERS zakwalifikowało się po 8 najlepszych par kat. OPEN i 40+. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w sobotni wieczór urządziliśmy sobie także Klubowe Jajeczko :)

Żeby nie rozpisywać się zbytnio, podamy jedynie kilka ciekawszych faktów. W dwa popołudnia rozegranych zostało ponad 30 spotkań, a niektóre z nich trzymały w napięciu do dosłownie ostatniej piłki. Ciekawą sytuację mieliśmy w jednej z grup kat. 40+, gdzie o awansie do półfinału decydował dosłownie 1 gem…

Przykrą sytuacją była na pewno kontuzja nadgarstka Bartka Budzyńskiego, która wyeliminowała go wraz z jego partnerem Markiem Kotem z walki o mistrzostwo. Na placu boju pozostali więc liderzy – Piotr Adamiak i Robert Dymel, a zażarta walka o miejsce na podium rozgrywała się pomiędzy Arturem Słanią / Kamilem Dawidem oraz Mikołajem Cięszczykiem / Radkiem Kulczyńskim. Pod nieobecność pary Bartka i Marka w półfinałach, swoje trzy grosze wtrącili Marek Oratowski w parze z Norbertem Dworakiem. Doszli oni aż do finału, gdzie jednak po nerwowej końcówce przegrali z parą Słania / Dawid (6/4 4/6 9:11). W meczu o 3. miejsce triumfowali Adamiak / Dymel, pokonując Cięszczyka / Kulczyńskiego 7/6(2) 3/6 10:8.

Zwycięstwo Kamila i Artura pozwoliło im wskoczyć na II miejsce w generalce, gratulujemy! Jeszcze większe gratulacje należą się jednak parze Adamiak / Dymel, którzy przeważali przez większość sezonu, systematycznie budując przewagę punktową przed finałowym starciem. Wysokie III miejsce w turnieju Masters tylko potwierdziło ich wysoką formę i świetnie zgranie. Warto dodać, że panowie bardzo przyjaźnią się nie tylko na korcie ale i poza, co oprócz doświadczenia i ogrania także może stanowić klucz do sukcesu :)

W kategorii 40+ zwycięzca całego sezonu był już znany. Pytanie wciąż jednak stanowiło to, jak poradzą sobie liderzy w finałowym starciu oraz kto uzupełni podium. Para Robert Bicki i Krzysztof Rutkowski, bo o nich mowa, dokonała rzeczy niezwykłej. Jako pierwsi w historii cyklów CTS (a w tym roku mija 5 lat) przekroczyli barierę 300 punktów jako para, gratulacje! Swoją rewelacyjną formę przypieczętowali w weekend, wygrywając także Mastersa, brawo! Najwięcej nerwów kosztował ich na pewno mecz półfinałowy przeciwko parze Marcin Markowski / Robert Spoz, który wygrali dopiero w STB (7/5 4/6 10:7). Marcin z Robertem zagrali więc mecz o 3 miejsce. W nim rozegrali kolejny thriller, tym razem wygrywając 6/3 6/7 10:8, gratulacje!

II miejsce w Mastersie i tym samym awans na II miejsce w tabeli generalnej zanotowała para Jacek Bury / Robert Gański, serdecznie gratulujemy! Podium klasyfikacji generalnej uzupełniła para Maciej Brzeziński / Piotr Turski, również gratulujemy.

W imieniu Lubelskiego Klubu Tenisowego dziękujemy uczestnikom za stworzone emocje i gratulujemy zajętych miejsc. Oficjalne uhonorowanie waszego kilkumiesięcznego wysiłku odbędzie się 11 maja, podczas GRILL OPEN – podsumowanie sezonu zimowego.

Pochwalimy się również, że łącznie w rozgrywkach deblowych udział wzięło blisko 90 osób (!!). Cieszy nie tylko frekwencja, ale i rosnący poziom rozgrywek. Już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu CTS i CTN, który ruszy po wakacjach.

Dziękujemy również sponsorom, którzy wspierali nas przez tych kilka miesięcy: Zespół Szkół SferaBury Trade, Vena Art oraz Maxi Pizza.

Przy okazji – szukamy kolejnych sponsorów, którzy pomogliby uatrakcyjnić rozgrywki w sezonie 2019/2020. Kto chciałby wesprzeć cykl – zapraszamy do kontaktu :)

Poniżej podajemy dokładne wyniki, klasyfikacje końcowe oraz galerię zdjęć:

Wyniki CTS debel MASTERS OPEN 13-14/04/19.

Klasyfikacja końcowa (indywidualna) CTS debel OPEN – sezon 2018/2019.

Klasyfikacja końcowa (par) CTS debel OPEN – sezon 2018/2019.

Rozgrywki CTS debel OPEN w sezonie 2018/2019.


Wyniki CTN debel MASTERS 40+ 13-14/04/19.

Klasyfikacja końcowa (indywidualna) CTN debel 40+ – sezon 2018/2019.

Klasyfikacja końcowa (par) CTN debel 40+ – sezon 2018/2019.

Rozgrywki CTN debel 40+ w sezonie 2018/2019.


Galeria zdjęć MASTERS CTS debel OPEN i 40+ – 13-14/04/19.

ALA_2902

CTS debel LKT