Choć w sobotnim turnieju zabrakło kilku wysoko rozstawionych zawodników, to turniej zapowiadał się nader interesująco. Wszyscy byliśmy bowiem ciekawi, jak poradzą sobie bohaterzy ostatnich turniejów, którzy pod nieobecność czołówki potrafili sporo namieszać i sami stali się jej częścią!

W zawodach udział wzięło 19 zawodników, a mecze eliminacyjne wygrali Tomasz Wierzchowski, Michał Hałas i Janusz Linowski. O krok od awansu był Tomasz Zaborowski, jednak uległ minimalnie 6/4 5/7 8:10, po zdecydowanie jednym z dłuższych spotkań turnieju. Na tym etapie udział w turnieju zakończył także Mariusz Kuźma, jednak cieszymy się, że widzimy się po przerwie!

W pierwszej rundzie doszło do kilku zaciętych spotkań, zwłaszcza pomiędzy Tomaszem Fonderskim i Andrzejem Jachimem (6/4 7/6(6)), Wojtkiem Jańczakiem i Michałem Hałasem (3/6 6/3 10:6), a w meczu Bruna Kowalika z Norbertem Dworakiem triumfował ten pierwszy (3/6 6/4 10:6).

W swoim drugim meczu Tomasz Fonderski zaliczył kolejny zacięty pojedynek, tym razem z Wojtkiem Jańczakiem (6/4 7/6(5)). Swój dobry dzień kontynuował także Marcin Brewczak, meldując się w półfinale po zwycięstwie z Brunem (6/4 7/6). Drugi półfinał to starcie Emila Janczaka i Kamila Szymanka. Doszło zatem do rewanżu za styczniowy finał, a Emil na ten mecz ostrzył sobie zęby od momentu opublikowania turniejowej drabinki. Wyciągnąwszy wnioski z poprzedniego ich spotkania tym razem zwyciężył 7/5 6/3 i pozostało mu tylko czekać na finałowego rywala. Nim ku zaskoczeniu kibiców okazał się Marcin Brewczak, który pokonał Tomka Fonderskiego 5/7 6/4 10:7.

Finał, zakończony równo o północy (!) po bardzo zaciętym meczu wygrał Emil (6/3 4/6 10:8), gratulacje! Wyczyn ten był tym bardziej okazały, gdyż był to dopiero 2. występ Emila w tegorocznym cyklu. Oczywiście warty podkreślenia jest fakt, że ostatnich kilka tygodni to jego wzmożona aktywność tenisowa, wyrażana w postaci wielu sparingów i treningów tenisowo-ogólnorozwojowych (przy okazji polecamy zaprzyjaźnioną Fabrykę Ogólnego Rozwoju :)), co z pewnością przekłada się na jego życiową formę.

W tabeli generalnej doszło do kilku istotnych roszad. Przede wszystkim na pierwsze miejsce wskoczył Kamil Szymanek (73 pkt), a podium zamykają Maciek Duszyński (69 pkt) i Jacek Jaworski (62 pkt). Tuż za nimi plasuje się Tomasz Fonderski (60 pkt), Marcin Brewczak (59 pkt) oraz Marcin Markowski (52 pkt). Na dalszych miejscach bardzo ciasno, będzie zatem ciekawa rywalizacja o wejście do turnieju Masters! W marcu bowiem dowiemy się, kto znajdzie się w najlepszej ósemce sezonu, czym zagwarantuje sobie udział w kwietniowym finale cyklu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgotowane emocje, a także firmie Bury Sp z oo za dostarczenie na turniej pożywnych bananów. Chcemy także podziękować pizzerii po sąsiedzku Maxi Pizza za dostarczenie na turniej przepysznych pizz!

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki, aktualny ranking oraz galerię zdjęć z minionego weekendu.

Wyniki CTS singiel 5 – 02/02/19.

Klasyfikacja generalna po 5. turnieju.

Galeria zdjęć CTS singiel 5 – 02/02/19.

Zapowiedź turnieju – rozmowa z Kamilem Szymankiem.

Rozgrywki CTS w sezonie 2018/2019.

Na zdjęciu finaliści, od lewej Marcin Brewczak i Emil Janczak.

profilowe