Kolejny weekend – kolejne emocje. W LKT się nie nudzimy! Tym razem odbyły się turnieje gry podwójnej kat. open oraz 40+. Warto nadmienić, że w tym roku doszło do kilku transferów oraz powitaliśmy nowe nazwiska w “tourze”. Już w trakcie zapisów wszyscy zastanawiali się, jak w nowym sezonie poradzą sobie takie pary jak M. Cięszczyk / B. Budzyński, J. Nowosad / R. Spoz, K. Dawid / A. Słania czy P. Adamiak / M. Kowal. To właśnie oni stanowili najmocniejsze pary w sobotnim turnieju kat. open, gdzie po sprawnie przebytej fazie grupowej musieli wreszcie skrzyżować rakiety w fazie finałowej.

W pierwszym półfinale zwyciężyła para Adamiak / Kowal, zaskakująco sprawnie pokonując parę Nowosad / Spoz. Przegrani zgodnie stwierdzili, że przeciwnicy byli tego dnia po prostu lepsi, gdyż tak ważne deblowe zagrania jak return, wolej i lob funkcjonowały u nich na najwyższym poziomie. W drugim półfinale mieliśmy zdecydowanie bardziej wyrównany rezultat. Mecz Dawida / Słani i Cięszczyka / Budzyńskiego zaczął się od zdecydowanej przewagi tych pierwszych. A właściwie tego pierwszego, bo Kamil tego dnia grał chyba we własnej lidze, dzięki czemu 1. set, po niespełna 10 minutach, padł ich łupem (6/2). W drugim jednak do głosu doszli Mikołaj i Bartek, wyrównując stan meczu (7/6). O wszystkim więc rozstrzygał STB, gdzie także lepsi okazali się Cięszczyk / Budzyński (10:5), dochodząc tym samym do finału turnieju.

W nim zgotowali nam kolejne emocje i nie byliby sobą, gdyby ponownie nie doprowadzili do STB. Po ekscytującej końcówce ostatecznie pokonali parę Adamiak / Kowal (6/2 2/6 10:8), notując tym samym triumf w CTS debel open 1, gratulacje! To zwycięstwo naturalnie wywindowało ich na szczyt tabeli generalnej (po 24pkt).

W niedzielę natomiast gościliśmy uczestników kat. 40+. Co prawda frekwencja nie była zachwycająca (6 par), jednak z rozmów z nieobecnymi wiemy, że na kolejny turniej stawią się w pełnej obsadzie. Dla obecnych oznaczało to większą szansę na dobry rezultat. Wśród rozstawionych par byli Robert Bicki / Krzysztof Rutkowski (triumfatorzy poprzedniej edycji cyklu) i to właśnie ich typowano do zwycięstwa w pierwszym turnieju. Ich plan poszykować jednak chcieli ich przeciwnicy, co dzielnie udowadniali na korcie. Najpierw para Mirosław Borzęcki / Krzysztof Śmigielski postawiła im twarde warunki w fazie grupowej i choć ten mecz udało im się jeszcze wygrać (5/7 6/4 10:6), to w półfinale musieli uznać wyższość pary Marek Duszyński / Marek Czubara (4/6 6/3 10:12). W drugim półfinale także szalony mecz, zakończony w podobny sposób (4/6 7/5 12:10 dla Borzęcki / Śmigielski w meczu z Fronc / Kliber). W finale także emocji nie brakowało, choć wynik nieco “spokojniejszy”. 6/4 6/4 dla Duszyńskiego / Czubary i to właśnie oni stają się pierwszymi liderami cyklu, gratulacje!

Kolejne zaplanowane turnieje to:

Tradycyjnie dziękujemy za wsparcie turnieju w postaci bananów firmie Bury.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć cykl – Oferta Sponsorska.

Więcej informacji o cyklu, dokładne wyniki i punktację znajdziecie w zakładkach poniżej:

Wyniki CTS debel open – 12/10/19.

Wyniki CTN debel 40+ – 13/10/19.

Klasyfikacje generalne i więcej informacji o CTW.

Galeria zdjęć.

Na zdjęciu poniżej finaliści kat. 40+, od lewej Mirosław Borzęcki, Krzysztof Śmigielski, Marek Czubara, Marek Duszyński, a jeszcze niżej finaliści kat. open, od lewej Piotr Adamiak, Marcin Kowal, Mikołaj Cięszczyk, Bartosz Budzyński.

profilowe 40

profilowe open