Takie weekendy to my lubimy! Łącznie aż 30 par deblowych wzięło udział w kolejnym turnieju w ramach CTW. W sobotę rozgrywaliśmy kat. open, a w niedzielę kat. 40+. Co bardzo cieszy to fakt, że do cyklu dołączają  nowe osoby (m.in. z Łukowa, Siedlec), a poziom nie dość, że jest wyrównany, to stoi na coraz wyższym poziomie.

Nie brakowało szalonych wyników i zwrotów akcji, a duże napięcie i emocje związane z tenisowymi rozgrywkami były co raz przeplatane pozytywnymi krzykami i salwami śmiechu:) Zrobiliśmy sporo zdjęć, więc żebyście mieli więcej czasu na ich obejrzenie, to choć działo się wiele, to postaramy się streszczać z opisem ;)

Z rozgrywek sobotnich warto wyróżnić zgłoszenia rodzinne, jak np. Marka Duszyńskiego z synem Maćkiem czy braci Karwat. Raphael i Michel rozegrali zacięte spotkania od eliminacji aż do półfinału, po drodze pokonując m.in. parę Czubara / Wilk. Na ich drodze do finału stanęli obrońcy tytułu sprzed miesiąca – Bartek Budzyński i Mikołaj Cięszczyk. Po drugiej stronie turniejowej drabinki zacięty mecz stoczyły pary Marek Oratowski / Miłosz Barański vs Kamil Dawid / Artur Słania. Jak nie trudno się domyślić, na korcie brylowali głównie wyczynowcy i trenerzy LKT Marek i Kamil, ale i swoich kilka groszy dorzucili Miłosz i Artur.

Ostatecznie w finale zameldowali się Artur i Kamil. Doszło zatem do rewanżu za poprzedni mecz, gdzie górą byli Mikołaj i Bartek. W listopadowej odsłonie oglądaliśmy prawie że kopię meczu październikowego. Para Dawid / Słania już witała się z przysłowiową gąską, jednak to Budzyński / Cięszczyk zdołali ponownie odwrócić losy spotkania i wygrać 3/6 6/4 10:5, gratulacje!

W niedzielę emocji mieliśmy jeszcze więcej, a to za sprawą bardzo zaciętego i wyrównanego poziomu. Niech świadczy o tym fakt, że rozegranych zostało aż 8 meczów trzysetowych, a jeden z nich zakończył się wynikiem 7/6 5/7 20:18…

Już mecze grupowe były bardzo zacięte, a o awansie decydowały nie raz pojedyncze piłki. Tak było w grupie “C”, gdzie 3 na 3 mecze kończyły się 3. setem;) Najmniej szczęścia mieli w tym wszystkim Marek Maj / Marek Wiśniewski, a ich los nieawansowania do dalszej fazy podzielili ubiegłoroczni triumfatorzy Robert Bicki / Krzysztof Rutkowski. Komu ulegli? Ano parze Agata Wojciuk / Paweł Mielcarz. Tak, do naszych rozgrywek dołączyła kobieta :) Ta para poczyniała sobie bardzo dobrze, aż natrafili na swoich kolegów, parę Jacek Adamkiewicz / Zbigniew Celiński. Stoczyli oni zacięty półfinał, który wygrali ci drudzy (5/7 7/5 10:7). Można by rzec, że ciężko pobić tak zacięty mecz. Dokonali tego jednak pozostali półfinaliści – pary Marek Czubara / Marek Duszyński i Jerzy Winiarski / Piotr Basiewicz. Po dwóch rozegranych setach był remis (7/6 5/7), a w STB byliśmy świadkami naprawdę nerwowej końcówki. Po kilka piłek meczowych mieli zarówno jedni jak i drudzy i niestety wszystkim brakowało zimnej krwi. To doprowadziło do abstrakcyjnego wręcz wyniku 20:18, a kto wygrał? Nie powiemy :) Zobaczcie na zdjęcia! Udało nam się świetnie utrwalić ich radość:)

W finale równych już sobie nie mieli przyjezdni koledzy z Łukowa – Jacek Adamkiewicz i Zbigniew Celiński. Z wynikiem 6/3 6/3 zwyciężyli cały turniej i na pewno nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o kwietniowy turniej Masters!

Tradycyjnie dziękujemy za wsparcie turnieju w postaci bananów firmie Bury, oraz Maxi Pizza za …pizze;)

Dziękujemy także fizjoterapeucie Piotrowi Polskiemu za wsparcie medyczne dla zawodników.

Kolejny turniej odbędzie się w dniach 14 i 15 grudnia (singiel open i 40+), a deblowy w dniach 21-22 grudnia. Ze względu na Wigilię Klubową 21 grudnia, faza grupowa kat. open i 40+ odbędzie się w sobotę, a dokończenie (półfinały i finały) w niedzielę.

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki oraz galerię zdjęć:

Wyniki CTS debel open – 30/11/19.

Wyniki CTN debel 40+ – 01/12/19.

Galeria zdjęć CTW debel – 30/11-01/12/19.

Terminarz turniejów CTW w sezonie 2019/2020.

System jeszcze przelicza aktualny ranking, dostępny tutaj.

Na zdjęciu poniżej kat. open, od lewej: Kamil Dawid, Artur Słania, Bartosz Budzyński, Mikołaj Cięszczyk, Raphael i Michel Karwat.

open2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu poniżej kat. 40+, od lewej: Jerzy Winiarski, Piotr Basiewicz, Jacek Adamkiewicz, Zbigniew Celiński, Agata Wojciuk, Paweł Mielcarz.

40