Zakończyliśmy rozgrywki zimowe w sezonie 2016/2017!
Przypomnijmy – odbyły się dwie edycje (pierwsza trwała od października do grudnia, a druga od stycznia do kwietnia).

Emocji nie brakowało na każdym poziomie ligowym. Jak co roku byliśmy świadkami wielu zwrotów akcji i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Łącznie w dwóch edycjach zagrało aż 53 uczestników, podzielonych na 5 lig. Jest to absolutny rekord jeśli chodzi o rozgrywki zimowe, gdyż dotychczas były to tylko trzy poziomy ligowe (ok. 30-40 osób). Suma spotkań rozegranych w ramach ligi na dystansie od października 2016 do kwietnia 2017 to blisko 320 (!).

Do zwycięstwa w I lidze przed rozpoczęciem II edycji typowanych było kilku zawodników. Na mistrzowskie aspiracje na pewno mogli liczyć: Marek Duszyński (zwycięzca I edycji), Artur Słania (wicemistrz CTS Singiel), Andrzej Jachim (zwycięzca ligi zimowej sprzed roku), Ksawery Zaborski (debiutant rozgrywek ligowych z dużymi ambicjami) i Marek Czubara (Marka osiągnięcia nie mieszczą się w tym nawiasie).

Od początku rozgrywek najlepiej radził sobie Ksawery, który kontynuował dobrą passę rozpoczętą od występów drugoligowych. W początkowej fazie można było liczyć, że świetne występy Artura Słani w CTS Singiel będą się przekładały na rozgrywki ligowe i… rzeczywiście tak było, ale po dobrym starcie Artur stracił animusz właśnie po spotkaniu z Ksawerym. Ostatecznie Artur w rozgrywkach ligowych uplasował się dopiero na V pozycji, co w przypadku tego zawodnika jest na pewno rezultatem poniżej oczekiwań.

Szczęścia w rozgrywkach nie miał Marek Duszyński szargany kontuzjami odkładał swoje mecze w czasie. Gdy wydawało się, że wszystko wróci do normy (Marek zanotował 2 zwycięstwa) przyszedł mecz z Marcinem Brewczakiem, który wygrał Marcin w dwóch setach, a Marek musiał zrezygnować z udziału w dalszej części rozgrywek z powodu kontuzji ręki, przez co zmagania ligowe zakończył na ostatnim miejscu.

Oprócz Marka, z II edycji również nie może być zadowolony Jacek Bury, któremu nie udało się odnieść zwycięstwa. Najbardziej bolesna dla Jacka okazała się porażka z Mariuszem Kuźmą pod koniec serii gier, gdyż ona zdecydowała o tym, że to Mariusz ma jeszcze szanse na utrzymanie jeśli wygra mecz barażowy.

Ostatecznie na trzecim miejscu podium zameldował się Andrzej Jachim, jak się później okazało uległ jedynie Ksaweremu i Markowi. Mecz z Ksawerym był pełen dramaturgii. Andrzej prowadził przewagą kilku gemów w 3. secie by ostatecznie przegrać mecz i to do niego należy najniższy stopień podium. O mistrzostwie w I lidze zadecydował właściwie mecz bezpośredni pomiędzy Markiem Czubarą, a Ksawerym Zaborskim, który znalazł rozstrzygnięcie dopiero w 3. secie. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Marek wygrywając pewnie całe rozgrywki i tracąc raptem trzy sety.

Warto nadmienić, że w rozgrywkach pierwszoligowych 14 meczów kończyło się po trzech setach. Najwięcej trzysetówek rozegrali – Andrzej Jachim, Artur Słania i Marcin Brewczak.

W II lidze rozgrywki od początku zdominował Łukasz Kazaren, który nie dał szans przeciwnikom. Znany z rozgrywek CTS Singiel zawodnik pokazał, że na miejsce w I lidze zasłużył jak nikt inny. Łukasz w żadnym z siedmiu spotkań nie stracił ani jednego seta.

Znacznie bardziej zacięta rywalizacja była o II miejsce. Ostatecznie najlepiej poradził sobie Maciej Chorągiewicz i to on może cieszyć się z awansu, a mecz barażowy miedzy Mariuszem Kuźma a Jackiem Jaworskim przesądzi o tym kto ponownie zagra w gronie najlepszych ligowców.

Rozgrywki drugoligowe były szczególne, gdyż brały w nich udział dwie panie – Sabina Dymel-Kot i Joanna Szafranek. Panowie podeszli do rozgrywek bardzo profesjonalnie i tak uczestniczki zajęły odpowiednio 7. i 5. miejsce.

W III lidze rozgrywki zdominował Cezary Jarocki, który na przestrzeni dwóch edycji stracił jedynie jednego seta (z Miłoszem Barańskim). Miłosz zameldował się na drugim stopniu podium, a na 3. miejscu uplasował się Daniel Skiba, który powalczy w barażu o awans.

W IV lidze zainteresowanych awansem było trzech zawodników: Jarosław Lech, Maciej Duszyński i Krzysztof Sokołowski i to między nimi rozstrzygnęły się losy awansu. Ostatecznie, pomimo bardzo zbliżonych wyników, zwyciężył Lech Jarosław, za nim uplasował się Maciej Duszyński, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Sokołowski. Co ciekawe, Krzysztof miał tyle samo zwycięstw to lider, a nawet o jedno więcej niż wyprzedzający go Maciej. Punktacja jednak jest nieubłagana (Krzysztof potracił więcej setów), więc o awans będzie musiał powalczyć w meczu barażowym.

W V lidze rozgrywki zdominowało dwóch graczy – Marek Peciak i Adam Pazurkiewicz. W ich bezpośrednim meczu lepszy okazał się Marek, który z kompletem zwycięstw (ba, nawet bez straty seta!) zameldował się na 1. miejscu w swojej lidze. Za nim uplasował się Adam, a mecz o awans rozegra Tomasz Zaborowski.

Dokładne wyniki znajdują się na w zakładce LIGA, a najlepsi gracze poszczególnych lig prezentują się następująco: