W dniach 5-6 grudnia 2015 r. pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Okręgowej Izby Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym obu Izb, odbył się II Otwarty Halowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym. Uczestnikami mogły być osoby wykonujące profesje prawnicze m.in. radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, prokuratorzy, komornicy, notariusze. Zawody miały charakter ogólnopolski, oprócz tenisistów lubelskich gościliśmy prawników z Siedlec, Tychów, Warszawy i Zamościa. Turniej otworzył Wicedziekan OIRP w Lublinie mec. Sławomir Bartnik oraz przedstawiciel Rady Adwokackiej w Lublinie mec. Maciej Chorągiewicz.

Zawody odbyły się w Lubelskim Klubie Tenisowym przy Al. Zygmuntowskich 4, a właściciel obiektu oddał do dyspozycji zawodników cztery kryte korty wraz z zapleczem, siłownią i salą klubową, gdzie zawodnicy mogli wypocząć i posilić się  smacznymi potrawami z cateringu.

Do rozgrywek w trzech kategoriach przystąpiły 23 osoby, w kategorii open mężczyźni 12 zawodników, mężczyźni 50+ 5 zawodników oraz 6 zawodniczek w kategorii open kobiety. Zawód radcy prawnego reprezentowali: Joanna Ansion-Dzik (Tychy), Magdalena Prasek, Marek Adamski, Aleksander Jedenak, Paweł Wójcik i Marek Duszyński (wszyscy z Lublina).

W kategorii open kobiety triumfowały przedstawicielki zawodu sędziowskiego: I miejsce zajęła Jolanta Szafraniuk-Skubisz, II Elżbieta Michałowska-Dec, zaś III Urszula Zwolak (Zamość).

Zwycięzcą kategorii mężczyźni 50+ został adw. Sławomir Leśniewski (Warszawa), a kolejne miejsca zajęli prok. Robert Więckiewicz (Siedlce) i sędzia Mirosław Sokólski (Siedlce). W tej kategorii wszystkie pojedynki były bardzo wyrównane i zacięte, a wyniki ważyły się do ostatnich piłek.

W kategorii open mężczyźni triumfował adw. Jakub Sokólski (Siedlce), II miejsce zajął adw. Paweł Drąg, zaś III r. pr. Marek Duszyński

Rywalizacja we wszystkich kategoriach przebiegała w bardzo dobrej, sportowej atmosferze i w duchu fair play, pod czujnym okiem Dyrektora Turnieju i trenera LKT Marka Oratowskiego oraz Sędziego Turnieju Ksawerego Zaborskiego. Dopisali także kibice, którzy gromkimi oklaskami nagradzali udane zagrania zawodników.

Dla najlepszych graczy z poszczególnych kategorii przygotowane zostały nagrody w postaci ubrań i gadżetów tenisowych marki Pacific Polska oraz po butelce wina od Willa Win. Dodatkowo każdy został wyróżniony pamiątkowym dyplomem.

Zawody z całą pewnością należy sportowo i organizacyjnie zaliczyć do bardzo udanych, co podkreślali nasi goście spoza Lublina, zapowiadając swój udział w następnych rozgrywkach i dziękując za okazaną gościnność.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszam za rok, a także na letnią edycję turnieju, która zostanie rozegrana w czerwcu 2016 r. (dokładne daty zostaną podane na stronach internetowych obu Izb oraz Lubelskiego Klubu Tenisowego www.tenislublin.com).