Za nami finałowe starcie w ramach CTS debel w sezonie 2017/2018. Do turnieju MASTERS zaprosiliśmy tylko 8 najlepszych par ostatnich 6 miesięcy. Taka obsada zapowiadała ciekawe starcia. I nie myliliśmy się.

W grupie złotej zagrali:

  • Bicki Robert / Rutkowski Krzysztof,
  • Słania Artur / Dawid Kamil,
  • Piątek Klaudia / Piątek Piotr,
  • Bury Jacek / Rejmak Marek,

natomiast w grupie czerwonej rywalizowali:

  • Cięszczyk Mikołaj / Kulczyński Radosław,
  • Duszyński Marek / Duszyński Maciej,
  • Mazur Waldemar / Przemysław Kliber,
  • Dworak Norbert / Sadowski Michał.

W grupie czerwonej, tak jak można było się spodziewać, dominowali liderzy cyklu – Radek i Mikołaj. Najwięcej problemów w fazie grupowej mieli z obrońcami tytułu sprzed roku – parą Dworak / Sadowski. Z drugiego miejsca awansowali Waldek i Przemek, a o miejsca odpowiednio 5. i 7. w turnieju Masters, kolejnego dnia zagrać mieli Norbert i Michał oraz Marek i Maciek Duszyńscy.

W grupie złotej emocji było zdecydowanie więcej, a już na pewno w momencie podliczania tabeli. Okazało się bowiem, że w celu rozstrzygnięcia drugiego miejsca (premiowanego awansem z grupy) potrzebne było liczenie nie tylko pojedynczych setów, ale i gemów! 3 pary miały jednakowy bilans wygranych meczów oraz setów, zatem o awansie decydowały minimalne różnice. I tak, z 1. miejsca w grupie (z kompletem zwycięstw) awansowali Słania / Dawid, natomiast stawkę półfinalistów uzupełnili (sami nieco zaskoczeni tym faktem) Marek Rejmak i Jacek Bury. Dalsze miejsca zajęli Bicki (w zastępstwie za Marka Maja) / Rutkowski oraz Piątek / Piątek.

Niedzielne półfinały prezentowały się następująco: Cięszczyk / Kulczyński vs Bury / Rejmak oraz Słania / Dawid vs Mazur / Kliber. W pierwszym półfinale Mikołaj z Radkiem dość sprawnie uporali się z Jackiem i Markiem (6/1 6/1), natomiast drugi półfinał zgotował nam nieco więcej emocji. Kamil z Arturem pokonali Waldka i Przemka 6/4 6/3.

W finale, po pierwszym secie wydawało się, że dobra forma Artura i Słani doprowadzi ich do końcowego triumfu w ekspresowym tempie. Jednak przy stanie 2/6 1/4 do roboty wzięli się Radek z Mikołajem. Udało im się doprowadzić do stanu 5:5 w drugim, wtedy jednak nieco większym szczęściem i sprytem wykazali się Kamil z Arturem i “domknęli” spotkanie 6/2 7/5, gratulacje!

W meczu o 3. miejsce obejrzeliśmy chyba najbardziej zacięty pojedynek turnieju, w którym padł wynik 7/6 5/7 11:9 dla pary Mazur / Kliber, również gratulujemy! Miejsce 5. zajęli Sadowski / Dworak, a 7. Duszyński / Duszyński.

W klasyfikacji generalnej I miejsce utrzymali (a wręcz umocnili się) Radek i Mikołaj, którzy co ciekawe, w całym sezonie przegrali tylko 3 spotkania! II miejsce, dzięki świetnemu startowi w Mastersie zajęli Słania / Dawid, a III miejsce przypadło parze Maj / Rutkowski, którzy o zaledwie 4 punkty wyprzedzili Marka i Maćka Duszyńskich. Pełną klasyfikację par podajemy niżej:

1. miejsce – Cięszczyk Mikołaj / Kulczyński Radosław (296 pkt)
2. miejsce – Słania Artur / Dawid Kamil (220 pkt)
3. miejsce – Maj Marek / Rutkowski Krzysztof (160 pkt)
4. miejsce – Duszyński Marek / Duszyński Maciej (156 pkt)
5. miejsce – Czubara Marek / Karwat Raphael (145 pkt)
6. miejsce – Bury Jacek / Rejmak Marek (134 pkt)
7. miejsce – Mazur Waldemar / Krawczyk Janusz (128 pkt)
8. miejsce – Dworak Norbert / Sadowski Michał (116 pkt)

W imieniu Lubelskiego Klubu Tenisowego serdecznie dziękujemy uczestnikom za stworzone emocje i gratulujemy zajętych miejsc. Oficjalne uhonorowanie waszego kilkumiesięcznego wysiłku odbędzie się 12. maja, podczas podsumowania całego sezonu zimowego.

Pochwalimy się również, że w całym cyklu wystąpiły łącznie aż 49 osób! Cieszy nie tylko frekwencja, ale i rosnący poziom rozgrywek. Już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu CTS, który ruszy po wakacjach.

Dziękujemy również sponsorom, którzy wspierali nas przez tych kilka miesięcy: Zespół Szkół Sfera oraz Bury Trade.

Poniżej podajemy dokładne wyniki, klasyfikacje końcowe oraz galerię zdjęć:

Wyniki CTS debel MASTERS 14-15/04/18.

Klasyfikacja końcowa (indywidualna) CTS debel – sezon 2017/2018.

Klasyfikacja końcowa (par) CTS debel – sezon 2017/2018.

Galeria zdjęć MASTERS CTS debel.

Rozgrywki CTS debel w sezonie 2017/2018.

profilowe