Za nami finałowe starcie w ramach Cyklu Turniejów Sobotnich w sezonie 2018/2019 w grze pojedynczej. Przypomnijmy, że uczestnicy rywalizują na przestrzeni 7 miesięcy (od października do kwietnia), zdobywając punkty w poszczególnych turniejach, liczonych do klasyfikacji generalnej. W tym sezonie w rozgrywkach singlowych udział wzięło łącznie 38 osób. W miniony weekend odbyło się finałowe starcie Masters, udział w którym wzięła jedynie najlepsza ósemka cyklu. Turniej punktowany był podwójnie, więc od jego wyników zależały ostateczne pozycje w rankingu generalnym.

Przypomnijmy składy:

 

Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy, a rywalizacja toczyła się na zasadzie każdy z każdym. Do półfinałów przechodziło po dwóch najlepszych graczy z grupy.

W grupie “złotej” na 6 spotkań, aż 4 kończyły się super tiebreakiem. W trzech setach każdy swój mecz rozstrzygał Andrzej Jachim. Na jego szczęście, każdy z tych horrorów kończył się szczęśliwie, więc to on z kompletem zwycięstw awansował z 1. miejsca. Do półfinału przeszedł także Kamil Szymanek, który zanotował dwie wygrane. Troszkę poniżej swoich możliwości zagrali Jacek i Marcin, którzy z pewnością także mieli chrapkę na wysoką pozycję w turnieju.

W grupie “czerwonej” mecze rozstrzygały się nieco szybciej, co nie znaczy, że brakowało w nich emocji. Sporo okrzyków oraz monologów obserwowaliśmy zwłaszcza na meczach Emila Janczaka i Tomka Fonderskiego. Ostatecznie, to pomiędzy nimi właśnie rozstrzygały się losy 1. i 2. miejsca w grupie. Ich bezpośredni mecz zakończył się wynikiem 6/2 6/7 11:9 dla Tomka, co oznaczało, że układ półfinałów brzmiał następująco: Janczak vs Jachim oraz Fonderski vs Szymanek.

Panowie spotkali się ponownie w niedzielne popołudnie, by ostatecznie rozstrzygnąć o losach zarówno Mastersa, jak i całego sezonu! Od wyników tych starć zależał bowiem ostateczny układ tabeli generalnej. O ile pierwszy półfinał zakończył się nadspodziewanie łatwą wygraną Tomka nad Kamilem (6/2 6/2), to na korcie obok działy się cuda. Emil w starciu z Andrzejem dwoił się i troił, uderzał na prawo i lewo, slajsował i grał skróty, a wszystko to jak groch o ścianę. Po przegranym pierwszym secie zrewanżował się w drugim, więc o losach spotkania zadecydować miał super tiebreak. W nim większym tenisowym sprytem i żelazną konsekwencją wykazał się Andrzej i to właśnie on awansował do finału, po kolejnym już dla niego trzysetowym pojedynku.

W finale byliśmy świadkami niezwykle zaciętego pojedynku, a o losie niemal co drugiego gema rozstrzygała “złota piłka”. W tej statystyce zdecydowanie lepszy wynik osiągał Tomek, który wygrał ich zdecydowanie więcej. Tym samym wynik, pomimo postawionych twardych warunków przez obydwu graczy, dość szybko przybierał korzystny wydźwięk właśnie dla Tomka. Rzadko się to zdarza, jednak przy piłce meczowej dla Tomka, podwójny błąd serwisowy popełnił Andrzej, kończąc tym samym mecz, turniej i zarazem cały tegoroczny cykl. Szczęście Tomka zdecydowanie spotęgowała wiadomość, że dzięki swojemu świetnemu wynikowi wskoczył on także na fotel lidera tabeli generalnej, czyli ustrzelił dublet:) Pozostali gracze zgodnie stwierdzili, że to właśnie jemu należało się zwycięstwo, gdyż jako jedyny wygrał wszystkie swoje mecze, w których idealnie balansował tenisową technikę i odporność psychiczną, brawo!

W meczu o miejsce 5. zwyciężył Jacek Jaworski (pokonując Maćka Duszyńskiego 6/7 7/6 10:4), a 7. miejsce padło łupem Wojtka Jańczaka (Marcin Brewczak poddał mecz).

Przegrani z półfinałów (Emil Janczak i Kamil Szymanek) zagrali mecz o 3. miejsce, który wygrał Emil (6/3 6/2).

Klasyfikacja turnieju MASTERS prezentuje się następująco:

1. miejsce – Tomasz Fonderski (+48pkt)
2. miejsce – Andrzej Jachim (+40pkt)
3. miejsce – Emil Janczak (+32pkt)
4. miejsce – Kamil Szymanek (+24pkt)
5. miejsce – Jacek Jaworski (+20pkt)
6. miejsce – Maciej Duszyński (+16pkt)
7. miejsce – Wojciech Jańczak (+12pkt)
8. miejsce – Marcin Brewczak (+6pkt)

Dokładne wyniki turnieju MASTERS znajdują się tutaj: Wyniki CTS singiel MASTERS – 06-07/04/19.

Czołówka klasyfikacji generalnej prezentuje się następująco:

1. miejsce –  Tomasz Fonderski (117pkt)
2. miejsce –  Kamil Szymanek (108pkt)
3. miejsce –  Maciej Duszyński (97pkt)
4. miejsce –  Andrzej Jachim (95pkt)
5. miejsce –  Jacek Jaworski (94pkt)
6. miejsce –  Emil Janczak (88pkt)
7. miejsce –  Wojciech Jańczak (74pkt)
8. miejsce –  Marcin Brewczak (65pkt)

Pełna klasyfikacja znajduje się tutaj: Klasyfikacja generalna CTS singiel w sezonie 2018/2019.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w turniejach i stworzenie świetnej, sportowej atmosfery wokół rozgrywek.

Informujemy, że oficjalne podsumowanie sezonu i wręczenie nagród (w tym za CTS singiel) odbędzie się 11 maja (sobota) podczas Grill Open.

Przy okazji zapraszamy na kolejne emocje związane z rozgrywkami CTS, tym razem MASTERS gry podwójnej kat. open i 40+, dla najlepszych ośmiu par (13-14 kwietnia 2019).

Gratulujemy i do zobaczenia na korcie !!! :)

Wyniki CTS singiel MASTERS – 06-07/04/19.

Klasyfikacja generalna CTS singiel w sezonie 2018/2019.

Rozgrywki CTS singiel w sezonie 2018/2019.

Galeria zdjęć MASTERS CTS singiel – 06-07/04/19.

Na zdjęciu uczestnicy MASTERS CTS singiel 2018/2019, od lewej:  Maciej Duszyński, Wojciech Jańczak, Tomasz Fonderski, Emil Janczak, Jacek Jaworski, Kamil Szymanek, Andrzej Jachim i Marcin Brewczak.

Cykl Turniejów Sobotnich Masters 2019_smal