W ostatnią niedzielę kwietnia odbył się turniej MASTERS z cyklu Młodzieżowej Ligi Tenisowej. Prawo udziału w nim miało ośmiu najlepszych zawodników cyklu. Mimo mało sprzyjającej daty (początek długiego weekendu), tylko jeden gracz mający możliwość udziału nie stawił się na starcie, a był to Kuba Modrzewski. W jego miejsce „wskoczył” Tomek Kieliszek, który był dziewiąty w klasyfikacji generalnej.

Tak jak to turniej MASTERS ma w zwyczaju, zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy – złotą i czerwoną, a także rozlosowani według specjalnego klucza, który uniemożliwił granie w jednych grupach najwyżej rozstawionych zawodników. Do półfinałów przechodziły dwie najlepsze osoby, a ci, którzy zajęli miejsca 3 i 4 grali także mecze o miejsca z rywalami z drugich grup.

Grupa złota to popis Filipa Gustawa, który od pierwszego meczu pokazywał, że jego forma jest tego dnia na wysokim poziomie i gładko wygrał wszystkie mecze, notując bilans gemów 18/4. Tuż za jego plecami uplasował się vice-lider klasyfikacji – Adam Wielosz. Trzeci był Tomek Kieliszek, a czwarty Wojtek Tęcza.

W grupie czerwonej było blisko małej sensacji. Pierwsze miejsce po bardzo zaciętym meczu z Michałem Jaworskim, zdobył Bartłomiej Bogusz. Natomiast chrapkę na „wyjście” z grupy miał oprócz nich Konrad Słowański. Pokazał to w meczu z liderem klasyfikacji – Michałem, w którym mimo obiektywnie mniejszej siły gry (co jest efektem kilku wiosen mniej „na karku”) postawił mu poprzeczkę bardzo wysoko. Niemniej jednak mecz zakończył się zwycięstwem faworyta w stosunku 6/4, a skład półfinałów został uzupełniony. Czwarte miejsce w tej grupie zajął Łukasz Krzyszczak, który mamy nadzieje wyciągnie naukę z tego turnieju i nie będzie jadł hamburgera i kebaba godzinę przed turniejem… ;-)

W meczu o 7 miejsce Wojtek Tęcza, który się mocno spieszył na galę MMA, przegrał z „najedzonym” Łukaszem w stosunku 1/6. O 5 miejsce zacięcie walczyli natomiast Konrad i Tomek. Ich mecze zazwyczaj polegają na walce o przetrwanie, czyli bezcelowym przebijaniu piłeczki, nie inaczej było tym razem. Z tej bitwy zwycięsko wyszedł Konrad, który wygrał 6/3.

Nastał czas półfinałów… Sytuacja była o tyle ciekawa, że każde możliwe rozstrzygnięcie dawało inny efekt w klasyfikacji generalnej. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości to rzutem na taśmę cały cykl w tym momencie mógł wygrać Filip… Ale spójrzmy co się działo!

W pierwszym półfinale spotkali się Michał „żółta koszulka lidera” Jaworski oraz dzielący i rządzący niczym Alexander III Macedoński. Filip, chcąc zwyciężyć w całym cyklu, musiał postawić ten pierwszy krok i pokonać swojego bezpośredniego rywala. Zrobił to w stosunku 6/2, nie pozostawiając złudzeń o tym jakie ma plany na ten dzień. W drugim półfinale Bartłomiej Bogusz szybko pokonał Adama Wielosza.

Sytuacja była następująca: jeśli Filip wygra finał, a Michał przegra mecz o trzecie miejsce, zwycięzcą całego cyklu zostaje Filip. W każdym innym przypadku obsada pierwszego miejsca pozostaje bez zmian.

W wielkim finale Filip pokazał, że rzeczywiście jest najlepszy tego dnia i niczym się nie przejmując wygrał w stosunku 6/2 tak jakby to było małe piwo przed śniadaniem. Trzeba przyznać, że był nie do zatrzymania! Gratulacje!

W meczu o trzecie miejsce Michał pokonał Adama i zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji, jednak wcale nie była to lekka partia bo zwyciężył „tylko” w stosunku 6/4.

Czołówka klasyfikacji generalnej ułożyła się bardzo ciekawie, gdyż Michał i Filip uzbierali tyle samo punktów przez cały sezon… Lecz zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Michał Jaworski, gdyż zagrał on o jeden turniej więcej od Filipa, a tak w pierwszej kolejności rozstrzygamy miejsca w klasyfikacji w przypadku równej liczby punktów. Na trzecie miejsce wskoczył Bartłomiej Bogusz, a czwarty był Adam Wielosz, który mimo czwartego miejsca w turnieju MASTERS, spadł o dwie pozycje. Matematyka jest bezwzględna.

Zwycięzcom i pozostałym zawodnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości w walce o punkty przez cały sezon, jest nam niezmiernie miło obserwować wasze zaangażowanie w każdy turniej i widzieć wasz rozwój tenisowy. Kolejny cykl startuje już jesienią i mamy nadzieję, że frekwencja będzie dopisywać przynajmniej tak jak do tej pory!

Oficjalne wręczenie nagród za turniej MASTERS i klasyfikację generalną MLT odbędzie się 11 maja na uroczystym podsumowaniu sezonu zimowego w naszym klubie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników, a także opiekunów. Oprócz ceremonii wręczenia nagród będzie również bardzo rekreacyjny turniej tenisowy, a także grill!

Poniżej dokładne wyniki oraz klasyfikacja generalna:

Klasyfikacja generalna MLT w sezonie 2018/2019.

Wyniki MASTERS MLT – faza pucharowa.

Wyniki MASTERS MLT – faza grupowa.

Galeria zdjęć MASTERS MLT – 27/04/19.

Rozgrywki MLT w sezonie 2018/2019.

Na zdjęciu poniżej uczestnicy:

profilowe