W dniach 27-28 maja 2017 odbyły się Deblowe Mistrzostwa Lublina “Mercedes Cup” w pięciu kategoriach: OPEN, 40+, 60+, Mikst oraz Mikst 40+. Turniej odbył się na łącznie ośmiu kortach obiektu Lubelskiego Klubu Tenisowego (hard, sztuczna trawa oraz mączka ceglana). W turnieju udział wzięło łącznie 60 osób. Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowym Mercedes-Benz Lenartowicz.

Dla uczestników przygotowaliśmy atrakcje w postaci grilla, loterii z nagrodą główną – Mercedes na weekend oraz jazdy próbne modelami GLA i CLA. W zamian uczestnicy zgotowali organizatorom i kibicom wiele tenisowych emocji, i choć na korcie nie brakowało zaciętej walki, to atmosfera wokół turnieju była bardzo pozytywna.

W kategorii 40+ wystartowało 5 par, tworząc grupę. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się para Bogusław Klimkiewicz / Andrzej Semczuk, która zwyciężyła wszystkie swoje spotkania, gratulacje! Panom zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż w dwóch spotkaniach o losie meczu decydowały super tiebreaki, szczęśliwie wygrane do 7 i do 8. Tuż za nimi uplasowała się para Artur Słania / Krzysztof Śmigielski, a trzecie miejsce zajęli Jacek Bury / Marek Rejmak.

Do kategorii 60+ napłynęły 4 zgłoszenia, więc panowie także zagrali grupę (każdy z każdym). W decydującym o 1. miejscu meczu pomiędzy parą Marek Maj / Grzegorz Wójtowicz a Zbigniewem Piątkiem / Krzysztofem Okoniewskim padł wynik 6/3 4/6 12/10 dla pary Maj / Wójtowicz i to oni zajęli I miejsce w grupie z kompletem zwycięstw, gratulacje! Ich rywale zajęli II miejsce, a na III miejscu uplasowali się Ryszard Sobczak i Tadeusz Pluta.

W kategorii Mikst OPEN udział wzięło 5 par, a wśród nich najlepsi okazali się Kamil Dawid w parze z Aleksandrą Baduchowską, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, brawo! Srebro przypadło parze Mikołaj Cięszczyk / Klaudia Piątek, a brąz powędrował do Marka Kota w parze z żoną Sabiną Dymel-Kot, również gratulujemy!

Do kategorii Mikst 40+ przystąpiło 7 par. Mecze odbwały się najpierw w grupach (A i B), gdzie do półfinałów awansowały po dwie najlepsze pary z grup. I tak w fazie pucharowej znalazły się pary:  Jerzy Kasjaniuk / Magdalena Gorostiza, Mariusz Fronc / Monika Kargul, Mariusz Gosik / Halina Marmurowska-Michałowska oraz Ryszard Sobczak / Dziekońska Małgorzata. W 1. półfinale para Gosik / Marmurowska-Michałowska pokonałą parę Fronc / Kargul 6/3 6/0, a w finale zmierzyli się z parą Sobczak / Dziekońska (którzy swój półfinał wygrali po bardzo zaciętym meczu 4/6 6/3 10/7 z parą Kasjaniuk / Gorostiza). W finale lepsza okazała się para Gosik / Marmurowska-Michałowska, zwyciężając 6/2 6/0, gratulujemy! Trzecie miejsce przypadło parze Magdalena Gorostiza / Jerzy Kasjaniuk (6/2 6/1).

W najliczniejszej kategorii (OPEN) udział wzięło 12 par, podzielonych na grupy ABCD. Do półfinałów awansowała najlepsza para z danej grupy. Obecność nazwisk takich jak: Oratowski, Wrzesień, Gosik, Chojnacki, Marzec (Mateusz i Bartłomiej), Budzyński, Brzeziński, Dobosz, Kliber, Cięszczyk, Jakubiak, Kukier i Dawid zapowiadała wielkie emocje i wysoki poziom tenisowy. Istotnie, już mecze grupowe przyniosły sporo sportowych doznań, choć te największe czekały kibiców w fazie pucharowej. W swoich grupach 1. miejsce zajęły pary Dobosz / Oratowski, Marzec / Marzec, Chojnacki / Kliber oraz Brzeziński / Budzyński. Niespodzianką zdaje się być porażka pary Gosik / Wrzesień z Brzezińskim / Budzyńskim – Bartek z Maćkiem wykorzystali fakt “swojej” nawierzchni (grając reguralnie w turniejach zimowych) i pokonali przyjezdnych po super tiebreaku.

W wielkim finale kat. OPEN zagrali Jarosław Dobosz / Marek Oratowski oraz Bartłomiej i Mateusz Marzec. Mecz zgromadził wielu kibiców, którzy z pewnością nie mogą żałować widowiska jakie przyszło im oglądać. Atomowe serwisy Marka, niesamowite rotacje braci Marzec oraz czujna gra przy siatce wszystkich zawodników sprawiły, że byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, z wieloma zwrotami akcji. W pierwszym secie “Lubelscy Bryanowie” prowadzili już 4/1, by przegrać 5 kolejnych gemów pod rząd. W drugim jednak zdecydowanie wygrali 6/1 i doprowadzili do supertiebreaka. Przy stanie 7-7 minimalne błędy i duże ryzyko podjęte przez Marka doprowadziły do stanu 7-9. Przy piłce meczowej kolejne piekielnie mocne uderzenie Bartka zatrzymało się dopiero na ramie rakiety Jarka Dobosza, co oznaczało 10-ty punkt dla Bartka i Mateusza i triumf w całym turnieju, gratulujemy!! W meczu o brąz zwyciężyli Łukasz Chojnacki i Przemysław Kliber (7/6 6/3).

Dla najlepszych trzech par z każdej kategorii przygotowaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe od naszych sponsorów – zestawy upominkowe od BOSO oraz UbioręCię.pl, wina od Willa Win, gadżety tenisowe od Pacific Polska. Ponadto każdy uczestnik otrzymał poczęstunek od Bury Sp z oo oraz Cukiernia Sowa, a także frotki tenisowe od Mercedes-Benz Lenartowicz. W panujący upał orzeźwienie przynosiły chłodniki od Ambarasu, serdecznie dziękujemy!

Nagrody powędrowały również do szczęśliwców z loterii, a największym szczęściarzem okazał się być Andrzej Woźniak, który wylosował Mercedesa na weekend :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzone emocje i miłą atmosferę podczas turnieju. Po miłych rozmowach i uśmiechach na twarzach zakładamy, że turniej się podobał, a kolejne tego typu wydarzenie należy powtórzyć w niedalekiej przyszłości.

Dziękujemy również naszym partnerom, dzięki którym udało się uatrakcyjnić wydarzenie:

Mercedes-Benz Lenartowicz – sponsor główny
Pacific Polska
Willa Win
Cukiernia Sowa
Ambaras
UbioręCię.pl Stylistka Monika Wilkołaska
Gabinet Podologiczny BOSO mgr Aleksandra Górska
Bury Sp z oo

Dokładne wyniki oraz galerię zdjęć podajemy poniżej:

Wyniki OPEN

Wyniki Mężczyzni 40+

Wyniki Mężczyźni 60+

Wyniki Mikst OPEN

MIKST 40+

Galeria zdjęć.

Mercedes  (145)