Za nami ostatni turniej z cyklu Młodzieżowej Ligi Tenisowej w sezonie 2017/2018.
Na starcie zawodów stanęło 9 uczestników, którzy zostali, jak to w turniejach Masters, podzieleni na dwie grupy – Złotą i Czerwoną.

W grupie Złotej znalazło się pięciu zawodników. Prym wśród nich wiódł Paweł Mirosz, który przypomnijmy już przed ostatnim turniejem został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Zwyciężył on bez żadnych problemów we wszystkich meczach i niczym francuski pociąg TGV jako pierwszy zameldował się w fazie pucharowej.

Drugie miejsce premiowane awansem do półfinałów zajął Michał Jaworski, który w bezpośrednim meczu decydującym o awansie pokonał Adama Wielosza. Czwarty w tej grupie był Wojtek Tęcza, a piąty Piotrek Słonczewski. Rywalizacja w grupie czerwonej była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żeby poprzeć tę hipotezę, zauważmy, że Konrad Słowaoski, który zajął czwarte miejsce w grupie, dwa z trzech swoich meczów przegrał dopiero po trzysetowych bojach. Tuż przed nim uplasował się Jakub Korkosz, a miejsca premiowane dalszym awansem zajęli Eryk Torój oraz Igor Wasilewski.

W półfinałach rozpędzony Paweł Mirosz bez większych problemów pokonał Eryka Torója, natomiast na drugiego finalistę musieliśmy poczekać nieco dłużej, gdyż Igor Wasilewski stoczył morderczy bój z Michałem Jaworskim. Po długim i wyczerpującym spotkaniu lepszy okazał się Michał i to on jako ostatni w tym sezonie miał starad się przeciwstawid hegemonii Pawła.

Co było dalej? Michał dwoił się i troił żeby pokonad lidera, jednakże temu to zupełnie nie przeszkadzało i odprawił swojego rywala w dokładnie takim samym stosunku jak w jego poprzednika w półfinale – 10/7 10/4. Tym samym Paweł Mirosz postawił przysłowiową kropkę nad i oraz położył wisienkę na torcie, pieczętując świetny w jego wykonaniu sezon w cyklu MLT. Gratulujemy!

W meczu o trzecie miejsce Igor Wasilewski pokonał w trzech setach Eryka Torója. To dało Igorowi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Co warto zauważyć, gdyby on ten mecz przegrał, spadłby o jedną pozycję w finalnym rankingu.

Mecz o piąte miejsce na swoją korzyśd rozstrzygnął Adam Wielosz, który wygrał z Kubą Korkoszem, natomiast siódme miejsce przypadło Konradowi Słowańskiemu, który w pokonanym polu pozostawił zdecydowanie zmęczonego już Wojtka Tęczę.

W imieniu organizatorów gratulujemy serdecznie zwycięzcom turnieju MASTERS oraz całego cyklu, a także wszystkim pozostałym uczestnikom (i ich cierpliwym rodzicom…), jednocześnie dziękując za tak duże zainteresowanie tymi rozgrywkami. Utwierdza nas to w przekonaniu, że rozgrywki w takiej formie są potrzebne w Lublinie i rzecz jasna zobowiązujemy się kontynuować je w kolejnym sezonie.

Wręczenie nagród za klasyfikację generalną odbędzie się podczas uroczystego podsumowania sezonu zimowego w naszym klubie, gdzie będą również wręczane nagrody zwycięzcom lig oraz turniejów CTS i CTN. Nagrody są przewidziane dla pierwszej trójki rankingu MLT, jednakże wstęp jest wolny i każdy kto ma ochotę wziąd udział w tym wydarzeniu jest jak najbardziej mile widziany.

MLT – Klasyfikacja generalna sezonu 2017/2018.

MLT – Turniej MASTERS – wyniki  – faza grupowa.

MLT – Turniej MASTERS – wyniki – faza pucharowa.

Galeria zdjęć.

Relacja z turnieju.

Rozgrywki MLT w sezonie 2017/2018.

profilowe