Weekend 15-16 grudnia 2018r. zapamiętamy w Klubie na długo, ze względu na wyjątkowy turniej deblowy, który przyciągnął aż 24 pary deblowe oraz wielu obserwatorów.

Była to świąteczna edycja turniejów CTS i CTN w kategorii Open oraz 40+, które ze względu na Klubową Wigilię rozegraliśmy na przestrzeni dwóch dni.

Niezwykle miło było nam gościć wszystkich uczestników oraz klubowych przyjaciół, bo czy jest coś lepszego niż tenisowe emocje połączone ze sportową atmosferą integracji? 

Łącznie rozegraliśmy aż 30 spotkań! Pokrótce postaramy się przedstawić emocje towarzyszące temu weekendowi.

W kategorii Open zgłosiła się oczywiście cała czołówka tabeli. To właśnie im dawano największe szanse na awans do fazy finałowej. Ta teoria sprawdziła się jednak tylko w 75%, gdyż plany parze Radosław Kulczyński / Mikołaj Cięszczyk pokrzyżowali Sebastian Gdula i Robert Gański.

Na liście startowej gościliśmy także graczy nowych lub powracających po przerwie. Na korcie znów zobaczyliśmy Klaudię Piątek (w parze z Iwoną Kajak) czy Piotra Szybę (w parze z Norbertem Dworakiem, jak za starych dobrych czasów). Nowe, ciekawe pary stworzyli także Tomasz Wierzchowski i Tomasz Zaborowski, Marek Piekarz i Tomasz Fonderski, Patryk Zduńczuk i Kamil Szymanek czy wspomniani już Sebastian Gdula i Robert Gański.

Półfinały kategorii Open były nadzwyczaj emocjonujące. Liderzy – Piotr Adamiak i Robert Dymel – w trudach – ale jednak pokonali Kamila Dawida i Artura Słanię, a para Gdula / Bicki kontynuowała serię niespodzianek, pokonując parę Marek Kot / Bartosz Budzyński. Ta passa zakończyła się jednak na finale, gdyż ulegli liderom 3/6 3/6 (choć wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania;). Gratulacje dla pary Adamiak / Dymel za 3. z kolei zwycięstwo i umocnienie się na 1. miejscu tabeli generalnej!

W kategorii 40+ także gościliśmy 12 par. Faza grupowa przebiegła dość sprawnie i choć emocji zdecydowanie nie brakowało, to tylko jeden mecz kończył się trzecim setem, w wyniku którego to para Maj / Wiśniewski, a nie Słania / Barański awansowała do półfinałów.

W nich odbyły się mecze pomiędzy parami Piotr Turski / Maciej Brzeziński vs Andrzej Jagiełło / Bogusław Klimkiewicz oraz Robert Bicki / Krzysztof Rutkowski vs Maj / Wiśniewski. I o ile ten ostatni zakończył się dość gładko (6/3 6/2 Bicki / Rutkowski), to w drugim półfinale wszyscy drżeli o wynik do samego końca. Ostatecznie to łęczyńska para eksportowa Jagiełło / Klimkiewicz zwyciężyła wynikiem 6/3 4/6 11:9.

W finale także mieliśmy ogromną dramaturgię, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatnią piłkę meczu wygrali jednak Jagiełło / Klimkiewicz i to oni mogli się cieszyć z końcowego triumfu i sporego awansu w tabeli generalnej, gratulacje! Wynik finału: 6/4 2/6 10:8.

Dla finalistów, oprócz pamiątkowych dyplomów, przygotowaliśmy również po egzemplarzu unikatowego kalendarza, ufundowanego przez Dom Produkcyjny Vena Art. Dla uczestników jak zawsze pożywne banany i świąteczne mandarynki dostarczył Bury Sp z oo, dziękujemy!

Po rozegranych spotkaniach w sobotę, emocje kortowe przeniosły się do sali klubowej. Przy świątecznie zastawionym stole, w blasku choinki, omawialiśmy zarówno rozegrane tego dnia mecze jak i cały tenisowy rok. Rozmów i śmiechów nie było końca (tzn był, ale grubo po północy;)

Korzystając z okazji jeszcze raz chcemy podziękować za udział i zgotowane emocje tenisowe, a także życzyć wielu sukcesów zarówno na korcie jak i poza nim. Dziękujemy za przemiłą integrację i przyniesione potrawy. Na kolejnych turniejach w ramach CTS i CTN widzimy się w styczniu!

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki i tabele generalne oraz galerię zdjęć:

Wyniki CTS debel 3 – 15/12/18.

Klasyfikacja generalna po 3. turnieju – debel open.

Wyniki CTN debel 40+ (3) – 15-16/12/18.

Klasyfikacja generalna po 3. turnieju – CTN debel 40+.

Galeria zdjęć CTS debel 3 i CTN 40+ – 15-16/12/18.

Na zdjęciu poniżej finaliści 40+, od lewej: Andrzej Jagiełło, Bogusław Klimkiewicz, Robert Bicki, Krzysztof Rutkowski.

profilowe