Jesteśmy po bardzo miłym weekendzie :)

Przy okazji wręczenia nagród za letnią edycję ligi zorganizowaliśmy towarzyski turniej gry pojedynczej oraz podwójnej. 24 panów zagrało w kat. open oraz 40+, a dodatkowo gościliśmy 7 pań, które także rozegrały emocjonujące pojedynki.

W kat. Open, po rozegraniu fazy grupowej, w półfinałach zameldowali się Mikołaj Cięszczyk, Kamil Dawid, Bartosz Budzyński oraz Jarosław Nowosad. Taki skład zapowiadał sporo emocji na niedzielne popołudnie. Istotnie, oprócz zaciętych wymian widzieliśmy sporo mocnych zagrań, co raz przeplatanych tenisowymi fajerwerkami w wykonaniu byłych lub obecnych profesjonalistów. W finale zmierzyli się Kamil Dawid i Jarek Nowosad, co było swego rodzaju ciekawym reunionem. Jarek bowiem był kiedyś trenerem Kamila :) Tym razem uczeń przerósł mistrza i to Kamil zwyciężył cały turniej, gratulacje! Skądinąd wiemy jednak, że już szykuje się rewanż na pełnym dystansie…

W kategorii 40+ również sporo emocji, a w niedzielnych półfinałach zagościli Jacek Bury, Marek Wiśniewski i Marcin Brewczak oraz Krzysztof Śmigielski, Z tej czwórki najlepszy okazał się Krzysztof, który tym samym udowadnia swoją mocną pozycję w tej kategorii, choć mógłby grać przecież w starszej!

Panie natomiast rozegrały łącznie 21 tie-breaków do 15 punktów, a z kompletem zwycięstw (6) nagrodę za 1. miejsce zgarnęła Wiesława Gieroba, brawo! Jak sama przyznała jednak każdy mecz był ciężki, doceniając tym samym swoje przeciwniczki. Drugie miejsce (5 wygranych) zajęła Kinga Iwanek-Mazur, a trzecie Ania Jaruga (4 wygrane). Świetną sportową postawą i walecznością na korcie popisały się także Eliza Ceglarska, Agnieszka Komarzeniec, Agata Bicka i Karolina Kątska, dziękujemy za obecność :)

W niedzielę oprócz dokończonych gier pojedynczych miały miejsce także mecze deblowe. Panie rozegrały zacięty trzysetowy finał, w którym wygrały Ania Jaruga i Joanna Marciniak, gratulujemy:) Wśród panów najlepsi okazali się Kamil Dawid / Jarek Nowosad, a w kat. 40+ Jacek Bury i Artur Słania. Na pamiątkę tych zwycięstw wręczyliśmy im po wyjątkowym, bo drewnianym, okolicznościowym medalu.

Bardzo dziękujemy wszystkim grającym i kibicującym osobom za przybycie i stworzenie miłej, tenisowej atmosfery. Emocji nie brakowało zarówno na kortach jak i w Sali Klubowej, gdzie równolegle odbywał się turniej w ping-ponga i integracja do późnych godzin wieczornych. Miło nam było słyszeć komplementy pod adresem nowej nawierzchni oraz działania Klubu. Cieszy nas również wyczuwalny w graczach głód przed nadchodzącym sezonem zimowym, w trakcie którego odbędzie się mnóstwo turniejów! Nie bez kozery minione wydarzenie nazwaliśmy “Przedsmakiem CTW”. Już w najbliższy weekend bowiem ruszamy z pierwszymi oficjalnymi zawodami w ramach Cyklu Turniejów Weekendowych (CTW).

Przypominamy, w tym sezonie rozgrywamy je w kategoriach:

  • singiel open
  • singiel 40+ (nowość)
  • debel open
  • debel 40+

Więcej o CTW przeczytacie tutaj.
Pamiętajcie także o możliwości wsparcia cyklu (Oferta Sponsorska).

Poniżej zdjęcie grupowe z niedzieli, a pełną galerię znajdziecie tutaj.

profilowe