Po intensywnej sobocie i turnieju kat. open, w niedzielę gościliśmy uczestników kategorii 40+. Do turnieju zgłosiło się 9 par, które podzieliliśmy na 3 grupy. Do półfinałów awansowały po najlepszej parze z danej grupy oraz jedna para z 2. miejsca (z najlepszym bilansem setów i gemów).

Grupę “A” stworzyły pary Mazur Waldemar / Kliber Przemysław, Bicki Robert / Rutkowski Krzysztof oraz Lech Jarosław / Sowiński Tomasz. Zwycięsko z dwóch potyczek wyszła para Waldka i Przemka, dzięki czemu dość sprawnie zameldowali się w półfinale. Przypomnijmy, że tę parę jeszcze 2-3 sezony temu obserwowaliśmy w zmaganiach deblowych CTS. Od tego sezonu będą zapewne stanowić czołówkę kat. 40+.

W grupie “B” emocji było więcej, zwłaszcza w spotkaniu Jacka Burego / Miłosza Barańskiego przeciwko Maciejowi Brzezińskiemu / Piotrowi Turskiemu. Zacięty mecz skończył się wynikiem 6/3 4/6 10:6 dla Maćka i Piotra, co dało im awans. Nie na straconej pozycji jednak byli Jacek i Miłosz, bo dodatni bilans setów dawał im dobrą pozycję do awansu z 2. miejsca. Jednak aby rozstrzygnąć tę kwestię, musieliśmy poczekać na zamknięcie spotkań grupy “C”, a w niej działo się niesamowicie wiele…

Tak zaciętej grupy nie pamiętamy już od dawna. Koniecznie spójrzcie na tabelę wyników. Każde z trzech spotkań kończyło się w trzech setach! Co ciekawe, przed ostatnim super tiebreakiem szanse na awans miała jeszcze każda z par. Ostatecznie swój drugi mecz wygrała para Maj / Wiśniewski i to właśnie oni uzupełnili stawkę półfinalistów.

W nim zmierzyli się oni z parą Brzeziński / Turski i niestety musieli uznać ich wyższość (4/6 5/7). Drugi półfinał był nieco mniej zacięty, gdyż para Mazur / Kliber dość sprawnie poradziła sobie z Burym / Barańskim. Warto dodać, że wspólny występ Jacka i Miłosza był nieco spontaniczny – panowie zgadali się na zeszłotygodniowym turnieju singlowym, w którym Miłosz pokonał …właśnie Jacka;)

Przed meczem finałowym ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Z jednej strony bardzo ograny i słynący z szybkiej ręki Maciej Brzeziński w eksperymentalnej parze z Piotrem Turskim, po drugiej zaś grający już wcześniej ze sobą i dobrze się rozumiejący Przemek Kliber i Waldek Mazur. Na nic jednak zdało się ogranie chłopaków, bo Maciek brylował tego wieczoru. Dobrze wtórował mu w tym Piotr i po blisko godzinie zakończyli mecz wynikiem 6/3 6/3, gratulacje!

Dzięki temu zwycięstwu objęli oni prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Chodzą jednak plotki, że za miesiąc spróbują swoich sił w kategorii Open i wcale nie jest powiedziane, że nie namieszają w czołówce…

Niezmiennie dziękujemy także firmie Bury, za dostarczenie na turniej kartonu pożywnych bananów :)

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki, klasyfikację i więcej zdjęć z turnieju:

Wyniki CTN debel 40+ (1) – 28/10/18

Klasyfikacja generalna po 1. turnieju.

Galeria zdjęć CTN debel 40+ (1) – 28/10/18.

Rozgrywki CTS/CTN w sezonie 2018/2019.

profilowe 2