Pierwsza edycja ligi zakończona ! Na początek kilka liczb… Na starcie zawodów do walki stanęło aż 68 uczestników, a przez blisko 3 miesiące rozegraliście aż 223 spotkania !! Te liczby robią wrażenie, tym bardziej gratulujemy wszystkim aktywności i zajętych miejsc :)

Zwycięzcą całej edycji został Jan Wilk, gratulujemy!! Ostatnie dni były czasem na ostateczne rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach, dzięki czemu dowiedzieliśmy się kto awansuje wyżej, a kto rozegra baraże. Pokrótce postaramy się opisać końcową sytuację każdej z lig:

Szczyt ligi VII był znany dawno, ale na miejsce barażowe w ostatnim tygodniu dzięki zwycięstwu z Jarkiem Kamińskim wskoczył Andrzej Momot. W tym spotkaniu, przed spadkiem z ligi VI będzie się bronił Michał Madej (który w ostatnim meczu uległ Bartoszowi Pietrzykowi). Dzięki temu błyskotliwemu występowi, Bartek wskoczył na 1. miejsce w tabeli! Przed spadkiem nie uchronił się Konrad Grzywacz. Ponieważ zapowiadany walkower dla Marcina Sobczaka stał się faktem, to on powalczy w meczu barażowym o awans do ligi V, a jego przeciwnikiem będzie Jakub Komarzeniec (ten mecz odbędzie się 25.01).

Dzięki dobrym występom w końcówce, zwycięstwo w lidze V zapewnił sobie Krzysztof Tomasiak, a w bezpośredniej konfrontacji, po zaciętym meczu Tomaszów, Zaborowski uległ Wierzchowskiemu. Sprawiło to, że o awans, Tomek Zaborowski miał powalczyć w meczu barażowym z Michałem Bartoniem. Ten mecz po emocjonującej końcówce wygrał Tomasz, dzięki czemu spróbuje swoich sił w lidze wyżej, gratulacje!

W lidze IV rzutem na taśmę przed spadkiem uratował się Krzysztof Sokołowski, pokonując Igora Wasilewskiego, który z kolei w przyszłej edycji będzie rywalizował w lidze V. Innym spadkowiczem jest jedyny Tajwańczyk w naszych rozgrywkach (na naszych kortach gra ich więcej) Yu Chenchen Peter. Świetną końcówkę edycji zaliczył Irek Jeleniewski. Zwycięstwo z Michałem Bartoniem oraz walkower w spotkaniu z Michałem Hałasem zapewniły Irkowi awans z drugiego miejsca, za Jarkiem Lechem. III miejsce zajął Piotr Przysucha, dzięki czemu mógł przystąpić do meczu barażowego. W nim pokonał on Macieja Zubalę 6/3 2/6 6/1 i również dołączy do III ligi!

W niej zajmie miejsce m.in. Michała Kuzioły, który niestety nie utrzymał się w swojej lidze. Pewnym zwycięstwem nad Cezarym Jarockim, swoją dominację potwierdził za to Tomasz Fonderski. Kto wie, czy sekretem jego formy, nie są zimowe kąpiele (Tomek jest morsem!). Wygrał on aż 8 na 9 meczów, a jedynym jego pogromcą okazał się Aleks Suchorukow, który jako drugi zapewnił sobie awans. Dzięki pokonaniu Jarka Momota, o awans do ligi wyżej powalczyć miał także Wiktor Nesterak….

…niestety jego mecz z Karolem Warszem nie doszedł do skutku, ze względu na wycofanie się Karola z rozgrywek. Dzięki mocnej końcówce, awansem do najwyższej ligi cieszy się Dominik Ruta, a II ligę w świetnym stylu wygrał Maciek Duszyński. Z tronu spadł w końcu zwycięzca ostatniego CTS-a, Kamil Szymanek, który swój ostatni ligowy mecz rozgrywał dość dawno, więc czekał już tylko na poczynania rywali. III miejsce w lidze oznacza mecz barażowy z Miłoszem Barańskim (ten mecz rozgrywa się w trakcie pisania tej relacji;)

Miłosz wykazał się dużym opanowaniem w zaciętym spotkaniu z zawsze groźnym Pawłem Drągiem, a ich supertiebreak zakończył się wynikiem 11:9. Przed koniecznością gry w barażu wybronił się Andrzej Jachim, który niespodziewanie gładko pokonał Marka Duszyńskiego. Góra tabeli była znana już wcześniej. Wygrał Jan Wilk, drugi jest Artur Słania, a na najniższym stopniu podium, niespodziewanie, po niedawnej drugoligowej przygodzie, stanął Jacek Jaworski. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Markowi Czubarze, gdyż jego obecność w I lidze zawsze podnosi poziom rywalizacji. Na szczęście Marek zapowiedział swój powrót na edycję letnią, która ruszy w maju.

Podium każdej z ligi prezentuje się następująco:
I liga:
1. Jan Wilk
2. Artur Słania
3. Jacek Jaworski

II liga:
1. Maciej Duszyński
2. Dominik Ruta
3. Kamil Szymanek

III liga:
1. Tomasz Fonderski
2. Aleksiej Suchorukow
3. Wiktor Nesterak

IV liga:
1. Jarosław Lech
2. Ireneusz Jeleniewski
3. Piotr Przysucha

V liga:
1. Krzysztof Tomasiak
2. Tomasz Wierzchowski
3. Tomasz Zaborowski

VI liga:
1. Bartosz Pietrzyk
2. Tomasz Sowiński
3. Marcin Sobczak

VII liga:
1. Artur Jemioł
2. Andrzej Górecki
3. Andrzej Momot

Podsumowanie i wręczenie pucharów za I edycję odbędzie się 2 lutego o 14:45 w Klubie (przed turniejem CTS singiel). Nagradzane będą osoby z pierwszych 3 miejsc każdej z lig.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy zajętych pozycji. I choć na szczególne wyróżnienie zasługują czołowe postaci poszczególnych lig, to doceniamy wysiłki wszystkich uczestników, nawet z niższych pozycji. Każdy bowiem wykazał się sportową postawą i chęcią rywalizacji z innymi – to się chwali!

II edycja rusza jutro! (24.01). W ciągu dnia udostępnimy nowe składy i roześlemy SMSy wszystkim Ligowcom. II edycja potrwa do 30 kwietnia.

Dokładne wyniki podajemy na naszej stronie WWW w zakładce LIGA.

Więcej zdjęć z minionego okresu umieściliśmy w Galerii.

profilowe