Na początek kilka 2 ogłoszenia parafialne:
1. Ruszają zapisy do kolejnej edycji ligi letniej, start jeszcze w lipcu, koniec 30 września. Osoby z I edycji są automatycznie przepisywane na edycję II, chyba, że do dnia 20 lipca zgłoszą rezygnację. Obowiązuje Regulamin Rozgrywek.
2. Pierwsza edycja, ze względu na trwające prace remontowe na obiekcie – co uniemożliwia niektórym rozegranie spotkań – zostaje przedłużona do 19 lipca, czyli o 5 dni. Baraże odbędą się w terminie 20- 26 lipca, a druga edycja ruszy od 27 lipca.

Przejdźmy do podsumowania minionego tygodnia i sytuacji w poszczególnych ligach:

Ostatnie dni były bardzo obfite w mecze, ponieważ wszyscy czują, że aktywność na tym etapie zmagań może zaowocować dobrym końcowym wynikiem.

Awansować z VII ligi mógłby Michał Madej, który w tej edycji nie zaznał jeszcze porażki, ale dopiero 4 rozegrane mecze nie pozwalają na dużą zdobycz punktową. Na czele ligi jest Piotr Skubis, ale po piętach depczą mu Kinga Iwanek–Mazur i Andrzej Maron. Sytuacja jest arcyciekawa i zobaczymy, kto wyjdzie z niej z tarczą.

W tym tygodniu w lidze VI rozegrany został zaledwie jeden mecz, dlatego do zapoznania się z panującą tam sytuacją odsyłamy do poprzedniej relacji.

Serię bez porażki w V lidze podtrzymali Tomasz Kępa i Jarek Plewik. Drugie miejsce jednak, dzięki ilości zagranych meczów, zajmuje Tomasz Hanaka. Z pozycji spadkowej może wykaraskać się Łukasz Widarski, jednak w zaplanowanych na nadchodzące dni mecze musi dać z siebie maxa.

Niemal wszystkie mecze rozegrali już zawodnicy w lidze IV. Rozstrzygnięcia są już znane: Ligę z kompletem zwycięstw wygrał Bruno Kowalik, drugi jest Piotr Rejmer, a w barażu o awans zagra Krzysztof Tomasiak. Z powodu kontuzji z ligi spadają Jakub Kańkowski i Bartek Pietrzyk, a bronić przed spadkiem będzie się Michał Dzioch.

O bezpieczne miejsce w III lidze, w ostatnim tygodniu może powalczyć jeszcze Marek Czerwonka. Mimo braku zwycięstw, dobra aktywność może zapewnić utrzymanie także Sławkowi Tatarczakowi. Wygrać powinien Tomek Wierzchowski, a o drugie miejsce walczy Mariusz Fronc (rozegrał już wszystkie mecze) i Marek Wiśniewski. Szanse na mecz barażowy ma także Czarek Jarocki.

W II lidze niezagrożeni mogą czuć się Miłosz Barański i Mariusz Kuźma. (Chyba że komplet zwycięstw zaliczy jeszcze Maciek Duszyński). Walka o miejsce w barażu nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ale faworytem wydaje się być Paweł Drąg. Do spadającego z powodu kontuzji Wiktora Nesteraka dołączy najprawdopodobniej Kinga Poduch, a Michał Jędrejek będzie bronił się przed spadkiem w meczu barażowym.

Dużo działo się w ubiegłym tygodniu w najwyższej lidze. Wydaje się, że niepokonany zostanie już Tomek Fonderski, ale za jego plecami walka o wysokie miejsca będzie trwała do ostatniego dnia zmagań. Najbardziej zagrożeni spadkiem są Marek Czubara i Kamil Szymanek, który wyraźnie złapał zadyszkę po ostatnich świetnych sezonach. Obaj panowie mają do rozegrania jeszcze mecz bezpośredni.

W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura oraz facebookowa grupa Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne są w zakładce LIGA LATO.

Na zdjęciu Kinga Poduch i Ireneusz Jeleniewski.
Więcej zdjęć umieściliśmy w galerii.
profilowe