Liga nieubłaganie zbliża się do końca. Poprzedni tydzień to wiele wyrównanych meczów, które wyjaśniają coraz więcej jeżeli chodzi o sytuację w grupie poszczególnych zawodników. Zapraszamy do lektury!

VII Liga B:

Wielu ligowców rozegrało już większość swoich meczów, a szczególną aktywność wykazał w ubiegłym tygodniu Mikołaj Matuszyk, który pokonał Norberta Zyśko 6/3 6/7(5) 6/3, Rafała Cenzartowicza 6/1 6/3, Jaromira Ognika 7/6 6/1 i Przemka Wezgraja 6/3 6/2. Niesamowita seria zwycięstw zapewniła mu drugie miejsce w tabeli, tuż za niepokonaną Kingą Iwanek-Mazur. Dzięki zwycięstwu nad Julką Wronką 6/2 6/2, Przemek Wezgraj awansował na czwarte miejsce, a w swoim piątym meczu Norbert Zyśko pokonał Julię 6/1 6/4, dzięki czemu znajduje się na trzecim miejscu podium. Pomimo niekorzystnego bilansu chcemy także wyróżnić Julię Wronkę, która bardzo aktywnie rozgrywa swoje mecze i zdobywa cenne meczowe doświadczenie.

VII Liga A:

Grzegorz Socha pokonał Andrzeja Marona 6/0 6/3 i po pięciu rozegranych meczach nie przegrał nawet seta, podobnie jak Robert Kowalczyk, który wygrał z Piotrem Dziwiszem 6/3 6/4. Obaj panowie to murowani kandydaci do awansu. Czy komuś uda się ich zatrzymać? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo. Rywalizujący o awans Jarosław Kamiński, który plasuje się tuż za Grzegorzem i Robertem pokonał Marka Smolińskiego 6/1 6/0. To najciekawsze spotkania tej ligi, a na niespełna dwa tygodnie przed jej końcem nic nie jest jeszcze jasne.

VI Liga:

Wracający po przerwie Michał Madej w wyrównanym meczu pokonał Marcina Sobczaka 7/5 4/6 10:6 oraz Marcina Rypinę 6/3 6/3. Michał uległ jednak w spotkaniu z kolegą z ligi VII (obaj awansowali w poprzedniej edycji) Piotrem Skubisem 2/6 4/6. Podobnie jak w ostatnim starciu Piotr postawił bardzo trudne warunki i pewnie wygrał spotkanie. Swój pierwszy mecz rozegrał dopiero Robert Skuza przegrywając z Pawłem Słonczewskim 6/7(4) 4/6. Liczymy na dużą aktywność tego zawodnika w końcowej fazie rozgrywek. Kolejny mecz to popis umiejętności Marcina Sobczaka, który pokonał Tomasza Dzięcioła 6/3 6/3 i awansował na drugą pozycję, tuż za zbierającym siły na końcówkę rywalizacji Marcinem Dobrowolskim, który w ubiegłym tygodniu nie grał.

V Liga:

Zawodnicy odczuli intensywność sezonu i postanowili solidarnie, całą ligą, zrobić sobie przerwę. Panami kierowało powiedzenie „wszyscy albo nikt”. Liczymy, że w końcówce zmagań wynagrodzą nam oczekiwania swoją dobrą grą.

IV Liga:

W meczu pełnym zwrotów akcji bardziej doświadczony Jarosław Lech wygrał z Kubą Domaradzkim 6/0 2/6 6/1. Po pierwszym secie zapowiadało się, że dla Jarka będzie to „spacerek”, a tak jednak nie było. Kuba odbudował się, ale tylko na chwilę, bo w trzecim secie znów przygasł. Kto wie czy nie poświęcił za dużo sił w drugim secie. Główni kandydaci do awansu, którzy nie przegrali żadnego meczu, czyli Marek Piekarz i Jarosław Plewik odnieśli zwycięstwa, a pojedynek między nimi zapowiada się bardzo emocjonująco. W swoim piątym meczu Marek Piekarz pokonał Krzysztofa Sokołowskiego 7/6 6/4, a Jarosław Plewik z tym samym rywalem wygrał 6/1 6/4. Tomek Zaborowski pokonał Kubę Sobonia 6/2 6/4, a w kolejnym starciu niewiele zabrakło by Tomasz Hanaka odwrócił losy meczu, kiedy to po przegranym pierwszym secie 0/6 z Jarosławem Plewikiem uległ nieznacznie w drugim secie 6/7(4).

III Liga:

Krzysztof Tomasiak, czyli lider ligi pokonał mało aktywnego Michała Hałasa 6/2 6/0, dzięki czemu bezpiecznie obserwuje rozwój wydarzeń i jest już niemal pewny awansu. Sławek Tatarczak udowodnił, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa pokonując Artura Tymoszuka 7/6 6/4 i obecnie znajduje się tuż za podium.

II Liga :

Tomek Wierzchowski pokonał Maćka Duszyńskiego 6/3 6/3 i jest już pewny awansu do najlepszej ligi. Tomek idzie jak burza i chyba nikt nie jest w stanie go pokonać. W meczu na szczycie Mariusz Wiśniewski ograł Mariusza Fronca 6/1 7/6. Obaj Panowie zajmują sąsiadujące miejsca w tabeli (3. i 4.). Jesteśmy pewni, że rozstrzygnięcia na podium będą bardzo pasjonujące. W kolejnych starciach Paweł Drąg pokonał Mariusza Fronca 6/2 6/0, by potem ulec w bardzo ekscytującym meczu z Maćkiem Duszyńskim 6/2 4/6 7:10.

I Liga:

Pierwsza liga to teoretycznie ogromne emocje, ale nie w ubiegłym tygodniu. Ligowcy swoje ostatnie mecze rozegrają w pośpiechu na ostatnią chwilę. Plusem takiej sytuacji jest wiele meczów na wysokim poziomie w krótkim czasie! Jedynym meczem rozegranym przez naszych najlepszych zawodników było starcie Emila Janczaka z Arturem Słanią. Wygrał ten pierwszy pokonując kontuzjowanego w trzecim secie Artura 5/7 7/6(3) 6/4.

Zachęcamy wszystkich do rozgrywania kolejnych spotkań, by uniknąć tradycyjnego ścisku w końcówce września (liga trwa do 30 września).

W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura, facebookowa grupa Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne są w zakładce LIGA LATO.

Niedługo też uruchomimy zapisy na edycję zimową.

Na zdjęciu poniżej Julia Wronka i Przemek Wezgraj.