Za nami pierwsze 2 tygodnie nowej edycji ligi, która po raz kolejny bije rekord frekwencji – dokładnie 81 osób! Podzieleni na łącznie 8 grup, zawodnicy rywalizują zarówno z przeciwnikami jak i swoimi słabościami. Miło patrzeć na duży progres na przestrzeni kilku edycji u wielu zawodników, a także miło nam gościć nowe osoby w cyklu. Stwarzamy dzięki temu możliwość poznania nowych osób / kolegów / sparingpartnerów, a kolejna większa okazja do integracji będzie bliżej świąt :)

W cotygodniowych fotorelacjach będziemy przybliżać Wam najważniejsze wydarzenia z ligowych spotkań i wyróżniać najciekawsze / najaktywniejsze osoby.

Na początek podamy wyniki z meczów barażowych:

  • Zaborski K. vs Wiśniewski M. – 6/1 6/1 (utrzymanie Zaborski)
  • Górecki T. vs Jeleniewski I. – 6/4 6/2 (utrzymanie Górecki)
  • Domaradzki J. vs Zubala M. – 7/5 6/3 (awans Domaradzki)
  • Szymczyk Z. vs Lech J. – 6/2 2:2 i krecz Lecha (awans Szymczyk)
  • Hanczarek P. vs Sobczak M. – 6/1 7/6(8) (utrzymanie Hanczarek)
  • Wolny K. vs Słonczewski P. – 7/6(5) 5/7 10:7 (awans Wolny)

Edycja zimowa dopiero się rozkręca, jednak już byliśmy świadkami kilku pasjonujących starć. Dla przykładu w I lidze doszło do “el clasico” LKT czyli meczu Andrzeja Jachima z Marcinem Brewczakiem. Pamiętacie ich słynny pojedynek trwający blisko 4h, skończony ok. północy? Tym razem nie było aż takiej dramaturgii, a mecz wygrał Andrzej (7/5 6/4), zaliczając tym samym świetny start w tę edycję. W innym meczu I ligi Miłosz Barański po bardzo zaciętym spotkaniu musiał uznać wyższość Aleksieja Suchorukowa (3/6 7/6 5:10). Kolejne mecze I ligi są zaplanowane na najbliższe dni. Jesteśmy bardzo ciekawi ich przebiegu :)

W II lidze jak zawsze bardzo aktywny i skory do gry Mariusz Kuźma jest wyraźnym liderem. Wygrał 3 z 4 rozegranych spotkań, co stawia go w roli faworytów do podium i powrotu do I ligi. Z pewnością zawalczy on o nie m.in. z Markiem Czubarą, który swoimi ostatnimi występami w turniejach CTW przypomina o swojej świetnej formie.

Świetny początek rozgrywek notuje Piotr Rejmer, który po dwóch wygranych prowadzi z kompletem punktów w lidze III. Na rozkładzie ma już Sławka Tatarczaka i Kubę Domaradzkiego. Zaciętą walkę na korcie widzieliśmy na meczu Karoliny Służalec i Sławka Tatarczaka. Zwycięsko z tej potyczki wyszła Karolina (6/3 5/7 10:5).

W lidze IV jedynym bez rozegranego spotkania pozostaje Daniel Skiba. Wszyscy pozostali rozegrali przynajmniej po jednym meczu, co powoli kształtuje ligową tabelę. Póki co na jej przedzie Marcin Opaliński. To będzie bardzo wyrównana liga, nie możemy doczekać się jej dalszych rozstrzygnięć!

W V lidze gościmy kilka nowych osób (Niezbecki, Galbarczyk, Stachowicz) i ciekawi jesteśmy, jak sobie poradzą w starciu z doświadczonymi ligowcami. Póki co liderem jest Wojtek Galbarczyk, ale większość osób jeszcze nie rozegrała meczu.

Podobnie w lidze VI, gdzie wszyscy się jeszcze “czają”, a liderem póki co jest Piotr Figiel po zwycięstwie nad Kingą Iwanek-Mazur (6/2 6/4).

Pochwalić za to należy dwie ostatnie ligi (VII A i B), gdzie rozegranych zostało po 7 spotkań. Widać dużą chęć do gry zwłaszcza u nowych osób, które co raz dzielniej sobie radzą w swoich pierwszych meczach na punkty. W grupie A najlepiej spisuje się Sebastian Chałabiś, który z kompletem 3 zwycięstw bez straty seta pewnie prowadzi. Za nim znajdują się Jarosław Kowalik i Mateusz Piekarz, którzy zdążyli zaznać już zarówno smaku zwycięstwa jak i porażki. W grupie B swoje aspiracje do awansu urzeczywistnia Norbert Zyśko (3 zwycięstwa na 4 mecze). Za nim plasuje się Paweł Gil i Paweł Słonczewski (po 2 wygrane mecze).

Zachęcamy wszystkich do rozgrywania kolejnych spotkań, by uniknąć odsunięcia od rozgrywek z powodu nieaktywności (m.in. 2 mecze do końca października). Jeśli ktoś wie, że z jakiegoś powodu nie będzie w stanie się z tego wywiązać (np. kontuzja, wyjazd) prosimy o niezwłoczny kontakt.

W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura, facebookowa grupa Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne są w zakładce LIGA ZIMA.

Galeria zdjęć.

Na zdjęciu poniżej dosłownie i w przenośni rakiety krzyżują Paweł Gil i Tomasz Prażmo.

profilowe