Ostatni tydzień przyniósł w ligowych rozgrywkach 22 mecze. Sporo z nich zakończyło się pewnymi zwycięstwami, ale kilka innych było naprawdę emocjonujących.

Mecz na raty rozegrali drugoligowcy Paweł Drąg i Tomasz Górecki. Pierwszy set trwający 2 godziny wygrał Paweł. Wtedy obaj stwierdzili, że nie mają już siły na dalszą walkę i pozostawili resztę spotkania na inny dzień. W dalszej części Tomek nie był już tak cierpliwy, popełnił więcej błędów, co pozwoliło Pawłowi dobrze zacząć krucjatę o powrót na najwyższy poziom naszych rozgrywek.

Niesamowitą batalię stoczyli Kuba Radomski i Tomasz Zaborowski z IV ligi. W obydwu setach walka była bardzo wyrównana. W drugim, trzy piłki setowe obronił Kuba, później Tomek trzy razy obronił się przed porażką, ale nie zadało się to na wiele. Za czwartą taką szansą Kuba wykorzystał sytuację i wygrał 7/6 7/6.

Inny mecz, a ten sam wynik. 2,5 godzinny mecz stoczyli ze sobą Jacek Bury i Michał Jędrejek. Mecz obfitował w długie wymiany i zacięte gemy, ale w najważniejszych momentach zimną krwią popisywał się Jacek Bury i wygrał 7/6(3) 7/6(4).

Ostatnim meczem tego tygodnia było pierwszoligowe starcie dwóch weteranów ligi. Wracający po kontuzji Marek Czubara podejmował Jacka Jaworskiego. Dla Jacka był to pierwszy mecz w tej edycji, a Marek kilka dni wcześniej uległ 1/6 4/6 Emilowi Janczakowi. Sinusoida formy Jacka sprawiła, że Marek był w stanie wygrać w tym spotkaniu jednego seta.

W pozostałej części meczu nie było już tak kolorowo i szukający formy zawodnik przegrał 2/6 7/5 3/6.

Inne trzysetowe starcie w najniższej lidze mają za sobą Kinga Iwanek Mazur i Piotr Dziwisz. O wyrównanym poziomie świadczy wynik:

4/6 6/4 10:7. W obliczu innego zwycięstwa (tym razem nad Rafałem Cenzartowiczem) Kinga wyrasta na jednego z głównych faworytów do awansu.

W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura, facebookowa strona Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne w zakładce LIGA LATO.

Na zdjęciu poniżej Michał Madej i Rafał Cenzartowicz.