Witamy w II zimowej edycji ligi LKT! Zwłaszcza serdecznie miło nam z okazji powiększenia się naszej ligowej rodziny o kilka nazwisk: Karolina Służalec, Michał Dzioch, Jarosław Plewik,  Wojciech Stręk i Tomasz Dzięcioł, a także powracających po przerwie: Emil Janczak, Mariusz Kuźma i Paweł Słonczewski.

Podczas pierwszych dwóch tygodni rozegranych zostało 27 meczów. Większość spotkań zakończyła się dość jednostronnie, a na uwagę zasługuje kilka zaciętych spotkań:

Krzysztof Sokołowski – Tomasz Zaborowski 3/6 6/4 9:11
Jakub Domaradzki – Łukasz Widarski 6/4 6/4
Piotr Przysucha  – Sławomir Tatarczak 6/4 6/4
Piotr Przysucha – Ireneusz Jeleniewski 6/7(0) 6/4 6/3
Paweł Drąg – Dominik Ruta 6/4 2/6 5:10
Andrzej Jachim – Wojciech Jańczak 6/7(4) 5/7
Tomasz Zaborowski – Michał Kuzioła 2/6 6/3 6/4
Igor Wasilewski – Tomasz Sowiński 6/4 6/4

i rozgrywane na raty spotkanie Tomasza Góreckiego z Wiktorem Nesterakiem 6/7 6/3 4/6

W ligach VII i VI nie został rozegrany jeszcze żaden mecz. Namawiamy do jak najszybszego rozpoczęcia rozgrywania spotkań.

W lidze V trzy mecze rozegrał już Tomasz Sowiński, niestety jeszcze bez sukcesów. Na drugim biegunie jest Bartosz Pietrzyk, który lideruje stawce. Swoją dobrą formę zawdzięcza prawdopodobnie sparingom z I ligowcem Kamilem Szymankiem. Bartek czuje jednak na plecach oddech rywali, którzy maja po jednym zwycięstwie.

W IV lidze, Tomasz Wierzchowski, Krzysztof Sokołowski, Michał Kuzioła i Tomasz Zaborowski rozegrali już dwa spotkania, a na pierwszym miejscu tabeli jest wspólnie dwóch Tomaszów. Reszta grupy zapewne nie pozostanie im dłużna, także walka o prym w tej lidze będzie zacięta.

Na III poziomie naszych rozgrywek, wyraźną ochotę na kolejny awans zdaje się mieć Piotr Przysucha. Dzięki trzem zwycięstwom od razu postawił się w roli lidera. Starzy ligowi wyjadacze: Jarek Lech, Irek Jeleniewski i Sławek Tatarczak nie dadzą mu zapewne za wygraną, dzięki czemu także tutaj, walka o palmę pierwszeństwa będzie emocjonująca.

Kolejnym zawodnikiem, który szybko zaczął sezon i ma na swoim koncie już trzy mecze jest Tomasz Górecki. Niestety, w swoich pierwszych spotkaniach nie odniósł żadnego zwycięstwa. Nadzieje daje fakt, iż po pierwszych dwóch gładkich porażkach, stoczył on wyrównany bój z Wiktorem Nesterakiem, co może zwiastować dobrą passę podczas kontynuowania zmagań.

W początkowej fazie faworytami wydają się być dwaj pogromcy Tomka, Emil Janczak i kolejny Tomasz, Fonderski. Obydwaj odnieśli gładkie zwycięstwa oraz notują dobre występy podczas sobotnich turniejów. Plany będą chcieli im pokrzyżować Marek Wiśniewski, Miłosz Barański i inni nieprzewidywalni zawodnicy z II ligi.

Do naszej „Ekstraklasy” z butami wszedł Kamil Szymanek, odnosząc dwa dwu-setowe zwycięstwa nad Dominikiem Rutą oraz Wojtkiem Jańczakiem. Pola nie oddają jednak bardziej doświadczeni pierwszoligowcy. Andrzej Jachim pokonał Pawła Drąga i pokazał, że wciąż pozostaje groźny. Dominik i Wojtek porażki przepletli zwycięstwami i pozostają w walce o wysokie lokaty.  Co na to inni, zawsze groźni gracze z poprzednim mistrzem Jaśkiem Wilkiem na czele? Okaże się już wkrótce…

Przypominamy, że obecna edycja ligi potrwa do końca kwietnia, a w trakcie ferii mamy promocję na korty.

W umawianiu spotkań chętnie pomogą nasi pracownicy lub facebookowa grupa “Ligowcy LKT” :)
 
Aktualne tabele oraz wyniki można śledzić na: http://www.tenislublin.pl/liga-zima-20182019/
profilowe