I letnia edycja ligi LKT zbliża się nieubłaganie do końca. Niektórzy z powodu początkowego przestoju, teraz odrabiają straty, grając niemal codziennie. Zobaczmy jak wygląda sytuacja w poszczególnych ligach na dwa tygodnie przed ostatecznymi rozstrzygnięciami.
 
I liga:
Rządzą i dzielą Aleks Suchorukow i Tomek Fonderski. Ten pierwszy przewodzi stawce z czterema zwycięstwami, a drugi nie zaznał jeszcze w tej edycji smaku porażki.
O utrzymanie najprawdopodobniej powalczą Kamil Szymanek, Marek Czubara i Jacek Jaworski.
 
II liga:
Stawce wciąż przewodzi Mariusz Kuźma, ale niepokonany zostaje Miłosz Barański. Meczu nie wygrała jeszcze Kinga Poduch, nienajlepsze statystyki mają Irek Jeleniewski oraz Piotr Przysucha, a Wiktor Nesterak, z powodu kontuzji, przedwcześnie zakończył zmagania.
 
III liga:
O szanse na utrzymanie w lidze walczy jeszcze Sławek Tatarczak i duża aktywność może go w tym wypadku uratować. Chyba, że swoje mecze zdążą jeszcze rozegrać Marcin Opaliński i Marek Czerwonka, a wtedy walka o utrzymanie będzie pasjonująca do końca. Z przodu tabeli nie do przeskoczenia jest Tomek Wierzchowski, ale Czarek Jarocki i Marek Wiśniewski także mają ochotę na końcowy sukces.
 
IV liga:
Spadkowiczów już poznaliśmy: Bartek Pietrzyk i Kuba Kańkowski wycofali się z ligi. Na jej czele jest za to drugi reprezentant AZS-u, Piotr Rejmer. Głównym faworytem do odebrania mu zwycięstwa jest niepokonany w 7 meczach Bruno Kowalik.
 
V liga:
Taki sam bilans jak Bruno ma Jarosław Plewik i on jest właśnie liderem ligi. Inny niezwyciężony zawodnik, Tomek Kępa, przegrywa z Jarkiem tylko ilością rozegranych spotkań. Pamiętajmy, że mecze nierozegrane uznane będą za nieodbyte, więc aktywność będzie premiowana! Niemoc przełamał w tym tygodniu Marcin Sobczak, pokonując Tomka Sowińskiego. Przed spadkiem raczej nie uchroni się natomiast Łukasz Widarski. A może zaskoczy?
 
VI liga:
Dzięki sześciu zwycięstwom bez porażki, prym wiedzie Łukasz Śledzicki. Czyżby to obecność na meczach jego wybranki serca dawała mu taka motywację? Poza nim, w walce o awans najbardziej będą liczyli się zapewne Marcin Rypina i Daniel Skiba. Kolejnym kontuzjowanym, który musiał wycofać się z rozgrywek jest Artur Jemioł. Poza nim, najbardziej zagrożeni spadkiem są Eryk Torój, Bartek Sokołowski i Robert Skuza. Aktywność w ostatnich dniach zmagań zadecyduje.
 
VII liga:
Swoich meczów nie rozegra w tej edycji także Monika Kargul (życzymy szybkiego powrotu do zdrowa!) Bez zwycięstwa wciąż jest Rafał Cenzartowicz, który pod okiem Pawła Wolińskiego ciężko trenuje, aby w przyszłości pokazać na co go stać! Z drugiej strony tabeli znajdują się Piotr Skubis i Michał Madej, którzy jeszcze w tej edycji nie przegrali, a także Kinga Mazur, która góruje nad resztą stawki dzięki aż 7 rozegranym meczom.
 
W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura oraz facebookowa grupa Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne są na http://www.tenislublin.pl/liga-lato-2019/
 
Pamiętajmy, że do końca rozgrywek zostały niecałe dwa tygodnie!
 
Życzymy powodzenia i …do zobaczenia na korcie :)
 
Na zdjęciu Robert Skuza (po lewej) i Marcin Dobrowolski (w klapkach…;)
Więcej zdjęć umieściliśmy w galerii.
profilowe