Za nami emocje singlowego Mastersa, czas rzucić okiem na ligowe podwórko LKT. Do końca rozgrywek zimowej edycji pozostał niespełna miesiąc, zatem przyjrzyjmy się sytuacji w poszczególnych ligach przed najważniejszymi rozstrzygnięciami.

Liga VII ma do nadrobienia spore zaległości. Po wycofaniu się Jacka Madeja, każdy z zawodników ma  do rozegrania łącznie 6 meczów. Żaden z graczy nie zagrał jeszcze więcej niż 3 spotkań, można zatem powiedzieć, że jesteśmy w połowie ;) Niepokonany Robert Skuza wydaje się faworytem, a innym kandydatem do awansu jest Łukasz Śledzicki. Ostatnio uaktywnił się także Jarek Kamiński, a ligowe doświadczenie może zaprocentować w przypadku Moniki Kargul.

W lidze VI ciężko wskazać faworyta. Niepokonani Andrzej Górecki i Jarosław Plewik rozegrali odpowiednio 2 i 3 mecze, a Andrzej Momot, Artur Jemioł i Marcin Sobczak przegrali jedynie po jeden raz. Najmniejsze szanse na awans mają Piotr Słonczewski i Piotr Skubis, a aktywną końcówkę zapowiada nieobliczalny Michał Madej. Jak widać dopiero ostatni miesiąc pokaże kto spadnie, a kto awansuje.

Zdecydowanym faworytem ligi V jest Bartosz Pietrzyk, który w 4 meczach nie stracił nawet seta. Podobnie ma się sytuacja Igora Wasilewskiego, który zagrał 2 spotkania, ale od ponad miesiąca nie rozegrał meczu. Tomasz Hanaka, Kuba Komarzeniec i Ilan Abutbul mają na koncie po dwie porażki i prawdopodobnie między nimi i wspomnianą dwójką rozegra się sprawa awansu oraz miejsca barażowego. Faworytami do spadku są Tomek Sowiński i Eryk Torój, którzy nie mają jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. W czwartek do rywalizacji włączy się jeszcze Marek Piekarz, który swój pierwszy mecz zagra z Tomkiem Hanaką.

Bezwzględnym dominatorem ligi IV i rewelacją sezonu okazał się Tomek Wierzchowski. Poza pozytywną energią, którą wnosi do klubu, wnosi na kort najwyższą na IV poziomie ligi jakość tenisową. Bez straty seta wciąż pozostaje także Michał Hałas, ale młody zawodnik rozegrał dopiero dwa spotkania. Poza nim, największe szanse na wspólny z Tomkiem awans, mają Krzysztof Tomasiak, Kuba Domaradzki i Maciej Zubala.

Nareszcie liga (III) w której sporo wiadomo! Wojtek Stręk i Michał Dzioch spadają do IV ligi. Ciekawa jest jednak sytuacja w środku tabeli. Sławek Tatarczak, Jarek Lech, Karolina Służalec, Szczepan Olejnik i Jarek Momot mogą zarówno grać w barażu o awans jak i w takim samym starciu bronić się przed spadkiem. Najprawdopodobniej bezpośredni awans wywalczą Piotr Przysucha i Irek Jeleniewski, a jedynym, który może ich powstrzymać pozostaje Jarek Momot. Stanie się tak tylko wtedy, gdy rozegra wszystkie mecze i co najmniej 4 z nich wygra. Czekamy zatem co się wydarzy!

W drugiej lidze będziemy mieli do czynienia z emocjami do samego końca. O ile niepokonany w lidze pozostaje triumfator cyklu CTS Tomek Fonderski, o tyle za jego plecami stawka jest bardzo wyrównana. Szanse na awans mają: Aleks Suchorukow, Wiktor Nesterak, Emil Janczak i Miłosz Barański. Reszta stawki walczy o utrzymanie, ale biorąc pod uwagę małą liczbę rozegranych meczów Mariusza Fronca i Michała Jędrejka – nic nie wiadomo.

O losach zwycięstwa w I lidze prawdopodobnie zadecyduje pojedynek Andrzeja Jachima i Jacka Jaworskiego. Taki sam mecz miał miejsce w ubiegłą sobotę podczas turnieju CTS Masters. Tam lepszy okazał się Andrzej wygrywając mecz (jak to zwykle bywa w wypadku Andrzeja) po supertiebreaku. Doświadczeniu dwóch wymienionych zawodników próbują przeciwstawić się młodzi – Kamil Szymanek, Wojtek Jańczak i Dominik Ruta. O bezpieczne miejsce walczy jeszcze Maciej Duszyński, który musi wygrać jeszcze chociaż jeden mecz, aby przeskoczyć Pawła Drąga i po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zepchnąć go do II ligi. Do końca zostało jeszcze kilka spotkań, więc na teraz ciężko przewidzieć ostateczne rozstrzygnięcia.

Jak widać wiele jeszcze może się wydarzyć! Zachęcamy do umawiania meczów, gdyż ilość rozegranych spotkań może okazać się decydująca dla ostatecznego kształtu tabeli. Pamiętajmy, że liga trwa do końca kwietnia!!

W umawianiu spotkań pomaga facebookowa grupa ligowcy LKT oraz jak zawsze skłonni do pomocy pracownicy biurowi.

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 13 kwietnia, od g. 17  odbędzie się „Klubowe Jajeczko”. Zapraszamy wszystkich przyjaciół Klubu!

Informujemy także, że oficjalne podsumowanie sezonu i wręczenie nagród  odbędzie się 11 maja (sobota) podczas Grill Open.

Na zdjęciu Karolina Służalec i Wojtek Stręk, więcej zdjęć w galerii.

ALA_2685_small