Do końca pierwszej edycji zostało półtora miesiąca, czas więc na pierwsze podsumowanie sytuacji w tabelach poszczególnych lig.

Niepokonani w lidze VII są Piotr Skubis i Jacek Kopera. Możemy domniemywać, że to między nimi rozegra się walka o pierwsze miejsce, ale chrapkę na awans pokazała również Kinga Iwanek-Mazur. Tabele zamykają Tomasz Dzięcioł i Monika Kargul, ale zagrali oni na razie po jednym meczu.

Dzięki dużej aktywności na początku zmagań, na drugim miejscu w lidze VI jest Paweł Słonczewski. Liderem z trzema zwycięstwami pozostaje Łukasz Śledzicki, a w dwóch meczach dwa zwycięstwa zanotował Daniel Skiba. Dolna połowa tabeli to zawodnicy, którzy rozegrali dopiero po jednym meczu, więc o zagrożeniach spadkiem nie można jeszcze mówić.

W lidze V falstart zaliczyli Marcin Sobczak i Łukasz Widarski. Nie skreślajmy ich jednak zbyt wcześnie. Z przodu plasują się Tomasz Kępa i Ilan Abutbul. Mają oni zaledwie dwa rozegrane mecze, co jednak stanowi dobrą zaliczkę przed kolejnymi meczami.

Rekordzista pod względem ilości zagranych meczów, Piotr Rejmer, przewodzi lidze IV. Spośród 6 meczów wygrał aż 5, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie żeby powiedzieć, że Piotrek sklasyfikuje się na koniec rozgrywek w czołówce tabeli. Wciąż niepokonani są Bruno Kowalik i Kuba Radomski, a u dołu tabeli znajduje się Kuba Kańkowski oraz Bartosz Pietrzyk z Michałem Dziochem, którzy jeszcze nie odnieśli zwycięstwa.

Nie zwalnia tempa pierwszy w III lidze Tomek Wierzchowski. Niepokonany zawodnik udowadnia, że pokładane w nim przed tą edycją nadzieje były trafnie ulokowane. Na drugim biegunie znajduje się Sławomir Tatarczak z trzema porażkami na koncie. Jednak Sławka nigdy nie należy zbyt wcześnie skreślać.

Kolejny z najaktywniejszych zawodników, reprezentant ligi II – Jacek Bury – w 5 meczach przegrał dwa razy. Za jego plecami są niepokonani w swoich trzech meczach Miłosz Barański i Mariusz Kuźma. Najprawdopodobniej między tą trójką rozegra się kwestia układu podium. A może ktoś jeszcze nas zaskoczy? Bez rozegranego meczu jest Maciek Duszyński, a bez zwycięstwa Kinga Poduch, Michał Jędrejek i Wiktor Nesterak.

Wyraźnego lidera brakuje w lidze I. Porażki nie doznali jeszcze Tomek Fonderski, Dominik Ruta i drugi w tabeli Ksawery Zaborski. Najwięcej meczów rozegrał lider Aleks Suchorukow, który co prawda uległ koledze z uczelni Dominikowi Rucie, ale pokonał Emila Janczaka i Marka Czubarę. Najgorszy ligowy start zaliczył wracający po przerwie Marek, ale nie jest powiedziane, że nie przeżyje pod koniec tej edycji renesansu formy, a jego dobra postawa może namieszać.

Mała ilość meczów nie pozwala jeszcze na odpowiedzenie na wiele pytań. Zachęcamy do umawiania spotkań jeszcze w tym miesiącu, gdyż w sezonie urlopowym, o mecze będzie na pewno trudniej.

W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura, facebookowa strona Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne w zakładce LIGA LATO.

Galeria zdjęć.

Na zdjęciu poniżej Łukasz Śledzicki i Marcin Dobrowolski.

profilowe