II edycja ligi wystartowała! Co ekscytujące, na jej starcie mamy aż 78 osób, z czego sporo nowych – witamy w rozgrywkach! Wynikiem sporego zainteresowania jest nowość – ostatnią, VII ligę, rozbiliśmy na ligę A i B. Są one sobie równe – chodziło jedynie o stworzenie szansy dla nowych, początkujących ligowców. Łącznie trzy najlepsze osoby (z największą ilością zdobytych punktów) awansują bezpośrednio do ligi VI, natomiast gracz z czwartym najlepszym wynikiem rozegra mecz barażowy o awans z trzecią osobą od dołu w lidze VI.

Zobaczmy jakie rozstrzygnięcia przyniósł pierwszy tydzień gier:

W lidze VII B sezon rozpoczęła para nowych graczy. Słowo para zostało tu użyte nie przez przypadek ;) Mikołaj Matuszczyk pokonał Julię Wronkę w dwóch setach. W VII A, również pierwszym meczem był mecz debiutantów, w którym młody i utalentowany Kacper Wolny pokonał bardziej doświadczonego Jarosława Kowalika. Łącznie w dwóch najniższych ligach witamy w tej edycji aż 8 nowych graczy.

Spadkowicz z ligi V, Łukasz Widarski, dobrze wszedł w sezon, pokonując Marcina Rypinę po zaciętym, trzysetowym spotkaniu. Mecz ten był jedynym spotkaniem tej ligi w tym tygodniu.

Za niezwykłą aktywność należy pochwalić zawodników z ligi V. Rozegranych w niej zostało aż 6 meczów, co daje ponad 1/3 wszystkich meczów tego tygodnia. Liderem bez porażki jest Kuba Komarzeniec, a trzy mecze zdołał już zagrać Tomek Sowiński. Jedyne zwycięstwo osiągnął w prawdziwym rollercoasterze, przeciwko wracającemu Joachimowi Zuchowskiemu. Wynik 6/0 2/6 6/1 mówi wiele o tym spotkaniu.

W lidze IV rozegrano dwa spotkania: Marcin Opaliński pokonał Jarka Lecha 4/6 6/2 6/0, a Kuba Domaradzki wygrał z Tomkiem Zaborowskim 6/3 7/6.

Powrót do III ligi notuje Karol Warsz, który w pierwszym spotkaniu uległ Brunowi Kowalikowi (zbieżność nazwisk z Jarosławem nie jest przypadkowa) 7/5 2/6 5/7.

W najwyższej lidze Emil Janczak pokonał Mariusza Kuźmę po trudnym, trzysetowym meczu.

W stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu, Artur Słania wygrał z Ksawerym Zaborskim 4/6 6/4 6/2. Liderem, dzięki dwóm zwycięstwom jest Raphael Karwat. W spotkaniach z Ksawerym i Mariuszem nie stracił seta.

Przypominamy, że ta edycja trwa do końca września. W umawianiu meczów pomagają pracownicy biura, facebookowa grupa Ligowcy LKT, a numery telefonu do wszystkich zawodników oraz dokładne wyniki dostępne są w zakładce LIGA LATO.

Na zdjęciu poniżej Mikołaj Matuszyk z Julią Wronką, a więcej zdjęć dodaliśmy do galerii.

profilowe