W miniony weekend mieliśmy przyjemność przeprowadzić IX Halowe Mistrzostwa Lublina w tenisie. Zawody były wspólną inicjatywą UKT Akademii Tenisa “Pol-Sart” Lublin oraz Lubelskiego Klubu Tenisowego. Warto podkreślić, że była to rekordowa pod kątem frekwencji edycja, gdyż do walki w łącznie sześciu kategoriach wiekowych stanęło aż 91 uczestników. To z kolei oznacza, że w ciągu dwóch dni rozegranych zostało blisko 100 spotkań tenisowych! Emocji na korcie zatem nie brakowało, a dzięki wsparciu sponsorów, turniej dodatkowo okraszony był ciekawymi nagrodami, loterią, cateringiem oraz Players Party. Podczas losowania nagród rozdaliśmy blisko 40 upominków od naszych sponsorów, m.in. torbę tenisową Pacific, vouchery pieniężne od Cukierni Sowa oraz ANWO, a także wina, owijki, kubki oraz kupony na darmowe zupy w Ambarasie:)

W turnieju wzięli udział amatorzy, byli i aktualni zawodnicy z Polski i ze świata. Na kortach mogliśmy zobaczyć medalistów Mistrzostw Polski w tenisie. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarszy 71 lat.

Tenisowe zmagania rozpoczęliśmy w sobotę od 8.00, kiedy to na kort wyszli tenisiści w kategorii wiekowej 55+. Spośród 6-ciu startujących w tej kategorii, najlepszy okazał się Krzysztof Śmigielski (Lublin), który w finale stoczył bardzo zacięty pojedynek przeciwko Robertowi Gańskiemu (Lublin), wygrany ostatecznie 4/6 6/3 10/6. Miejsca na podium uzupełnili Jarosław Lech (Bychawa) oraz Mieczysław Kruk (Żółkiewka).

W kategorii mężczyźni 45+ turniej przyjął formułę drabinki na 16-stu uczestników. Faworytem tej kategorii wydawał się być Piotr Hordyjewski (Puławy), który bronił tytułu sprzed roku. Na jego drodze stanąć mieli Andrzej Jagiełło (Łęczna), Marcin Markowski (Bełżyce) czy Andrzej Jachim (Lublin). Pan Piotr jednak w dobrym stylu dotarł do finału, gdzie sporego trudu – zwłaszcza w pierwszym secie – przysporzył mu Andrzej Jagiełło. Wynik finału brzmiał 7/6 6/1 dla pana Piotra i to on mógł cieszyć się z największego pucharu. Na 3. miejscu ex aequo uplasowali się Andrzej Jachim i Marcin Markowski.

Dużo mniej emocji dostarczyła kategoria mężczyzn 35+, gdzie murowanym kandydatem do zwycięstwa był Łukasz Puk (Kraśnik, zwycięzca kat. OPEN sprzed roku). Kibice zastanawiali się raczej kto i ile gemów będzie mu w stanie “urwać” w drodze do końcowego triumfu. Jak się okazało, tej sztuki nie dokonał nikt (mecz z Miłoszem Barańskim rozgrywany był od stanu 2:2), choć bliscy tego byli zarówno Aleksander Jedenak (Lublin) jak i Jarosław Dobosz (Lublin). Ostatecznie jednak Łukasz turniej przejechał na żargonowym rowerze, dystansując rywali. Drugie miejsce przypadło Jarosławowi Doboszowi, a na trzecim stanęli Aleksander Jedenak oraz Marek Czubara.

W kategorii mężczyzn do 18 lat wystartowało 14-stu młodzieńców, a finał rozegrany został pomiędzy najmłodszym, a najstarszym uczestnikiem tej kategorii. 12-letni Robert Szostakiewicz (AZS UMCS Lublin) w finale zmierzył się z reprezentantem UKT AT “Pol-Sart” Lublin – 17-letnim Nazarem Shumem. Pomimo bardzo walecznej postawy musiał uznać wyższość starszego kolegi, przegrywając w finale 1/6 4/6. Podium uzupełnili inny reprezentant UKT AT “Pol-Sart” Lublin – Maciej Duszyński oraz Marek Kochański (Lublin).

W kategorii “Kobiety OPEN” wystartowało 13 uczestniczek, a wśród nich obrończyni tytułu sprzed roku – Klaudia Hordyjewska (Puławy), była zawodniczka Agata Kowalczuk (Siedlce), Anna Łukasik (Zakopane), Sabina Dymel-Kot (Lublin) oraz Amelia Bielaszewska (UKT AT “Pol-Sart” Lublin). Kandydatek do końcowego triumfu było przynajmniej kilka, zatem większość spotkań była bardzo interesująca (nie tylko pod kątem tenisowym;). Wyróżnić należy spotkania Dominiki Gujskiej (Lublin) z Husan Huang Wen (Tajwan), Aleksandry Bubiło (Lublin) z Martyną Łukasiewicz (Lublin), Amelii Bielaszewskiej z Klaudią Hordyjewską oraz Agaty Kowalczuk z Sabiną Dymel-Kot. Ostatecznie w finale spotkały się Amelia Bielaszewska z Agatą Kowalczuk, gdzie podobnie jak w kategorii mężczyzn do 18 lat, pomimo świetnej postawy dużo młodszej Amelii, to doświadczenie Agaty wzięło górę i to ona mogła stanąć na najwyższym stopniu podium (dosłownie!:)

Największym zainteresowaniem kibiców cieszyła się kategoria “OPEN“. Była to drabinka na 32 uczestników, a wśród nich wielu obecnych lub byłych zawodników wyczynowych, medalistów Polski, a nawet osoby klasyfikowane w przeszłości na listach ATP. Do najciekawszych pojedynków tej kategorii należy z pewnością zaliczyć mecze Marka Oratowskiego (UKT AT “Pol-Sart” Lublin) przeciwko Piotrowi Adamiakowi (Puławy), swoim podopiecznym Oleksandrem Kyrychenko (UKT AT “Pol-Sart” Lublin) oraz przeciwko Jakubowi Grzysowi (Yellow Tenis Warszawa). Bardzo ciekawy był również półfinał pomiędzy wspomnianym Kubą a swoim przyjacielem Patrickiem Jóźwikiem (Warszawa), wygrany przez Kubę 6/4 6/4. W finale zmierzył się z on naszym reprezentantem – Markiem Oratowskim. Ich mecz przyciągnął bardzo wielu kibiców (pomimo trwającego równolegle meczu Czarnogóra – Polska;), a po blisko półtoragodzinnym pojedynku lepszy okazał się Marek, wygrywając 6/2 6/3 i od tego momentu może śmiało nazywać się Mistrzem Lublina.

Niedzielny wieczór był okazją do zasłużonego odpoczynku i pierwszych turniejowych podsumowań. Misją przyświecającą nam w stworzeniu tych mistrzostw była integracja środowiska tenisowego w rejonie poprzez rywalizację w duchu ,,fair play” oraz szerzenie dobrego wizerunku tej dyscypliny. Po pozytywnych opiniach uczestników wierzymy, że cel został osiągnięty, a miniony weekend zapadnie w naszych pamięciach na długo.

Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz turniej w postaci cateringu i ciekawych nagród rzeczowych. Dziękujemy również Urzędowi Miasta Lublin za wsparcie naszej inicjatywy. Wierzymy, że nasze działania w dużym stopniu wpisują się w strategię rozwoju miasta, jaką niewątpliwie jest popularyzacja sportu.

Serdecznie dziękujemy firmom:

STS – za wsparcie finansowe i rzeczowe
Pacific Polska – za nagrody rzeczowe
Willa Win –  za nagrody rzeczowe
Cukiernia Sowaza nagrody rzeczowe oraz catering
Bury Trade – za ufundowanie owoców
SFERA-Lublinza ufundowanie owoców
Logistor  – za wsparcie finansowe
ANWO –  za nagrody rzeczowe i vouchery pieniężne
WSEI Lublin –  za nagrody rzeczowe
Sante –  za ufundowanie batonów dla zawodników
Ambaras –  za pyszne zupy
Restauracja Siedem Życzeń – za pyszny catering
Miasto Lublin –  za wsparcie finansowe
Fabryka Okien i Drzwi BAS –  za wsparcie finansowe
Gabinet podologiczny BOSOza nagrody rzeczowe
Auto-Klima Marek Piekarz – za nagrody rzeczowe

A oto najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:

 • OPEN:
 1. Marek Oratowski (UKT AT “Pol-Sart” Lublin)
 2. Jakub Grzys (Yellow Tenis Warszawa)
 3. Oleksandr Kyrychenko (UKT AT “Pol-Sart” Lublin) i Patrick Jóźwik (Warszawa)
 • Mężczyźni 35+:
 1. Łukasz Puk (Kraśnik)
 2. Jarosław Dobosz (Lublin)
 3. Aleksander Jedenak (Lublin) i Marek Czubara (Lublin)
 • Mężczyźni 45+:
 1. Piotr Hordyjewski (Puławy)
 2. Andrzej Jagiełło (Łęczna)
 3. Marcin Markowski (Bełżyce) i Andrzej Jachim (Lublin)
 • Mężczyźni 55+:
 1. Krzysztof Śmigielski (Lublin)
 2. Robert Gański (Lublin)
 3. Mieczysław Kruk (Żółkiewka) i Jarosław Lech (Bychawa)
 • Mężczyźni do 18 lat:
 1. Nazar Shum (UKT AT “Pol-Sart” Lublin)
 2. Robert Szostakiewicz (AZS UMCS Lublin)
 3. Marek Kochański (Lublin) i Maciej Duszyński (UKT AT “Pol-Sart” Lublin)
 • Kobiety OPEN:
 1. Agata Kowalczuk (Siedlce)
 2. Amelia Bielaszewska (UKT AT “Pol-Sart” Lublin)
 3. Klaudia Hordyjewska (Puławy) i Anna Łukasik (Zakopane)

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczestnikom za podjęte wyzwanie, kibicom za tak liczne odwiedziny i doping oraz sponsorom za wsparcie turnieju. Już dziś z dumą zapowiadamy kolejną edycję – jubileuszową – która odbędzie się za rok.

Poniżej podajemy dokładne wyniki poszczególnych kategorii oraz galerię zdjęć z zawodów:

Kobiety OPEN
Mężczyźni 35+
Mężczyźni 45+
Mężczyźni 55+
Mężczyźni do 18 lat
OPEN

GALERIA ZDJĘĆ.

SPONSORZY6

Logo_Lublin_700

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Lublin

GALERIA ZDJĘĆ.

slider