W miniony weekend w Łęcznej odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego skrzatów do lat 12.

Nasz klub (Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin) reprezentowali trenujący u nas zawodnicy: Filip Czubara i Karol Zaborowski. Obaj osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Filip Czubara został mistrzem zarówno w grze pojedynczej, jak i w grze podwójnej. Trzeba nadmienić, że w finale przeciwko zawodnikowi KT Avia Świdnik, Bartoszowi Kliberowi, przegrał pierwszego seta 2/6. Jednak nie poddał się presji i w świetnym stylu odrobił straty. Ostatecznie zwyciężył 2/6 7/6(5) 10:8. Jak sam przyznaje, jego najsilniejsza bronią okazał się serwis, nad którym intensywnie pracował ze swoim trenerem Michałem „Sadziem” Sadowskim.

Dwaj finaliści zagrali również wspólnie w grze podwójnej, gdzie w finale pokonali 4/6 6/0 10:5 parę Gustaw Zdunek/Krystian Łagan, reprezentującą gospodarzy, gratulujemy.

Niespodzianką turnieju okazał się podopieczny Marka Oratowskiego, zaledwie 10-letni Karol Zaborowski. W półfinale był bardzo blisko pokonania rozstawionego z numerem jeden Bartosza Klibera, ale w końcówce zabrakło mu turniejowego ogrania. Jak na debiut w kategorii skrzatów, to bardzo dobry wynik i wszyscy liczymy, że w kolejnych zawodach Karol będzie się spisywał równie dobrze.