Pomimo dziwnych i trudnych czasów, wierzymy w to co robimy. Chcemy rozwijać tenis w mieście, chcemy byście mogli grać i rywalizować, szkolić się, umówić się ze znajomymi i miło spędzić czas na korcie. W samej lidze gra ponad 120 osób, a tygodniowo przewija się kilkuset Klubowiczów i Klubowiczek. Na naszych 4 kortach krytych przy Zygmuntowskich było już ciasno…
 
Padł pomysł, żeby zadaszyć nasze korty zewnętrzne. Wiązało się to jednak ze zbyt dużymi kosztami i przeszkodami biurokracyjnymi… (dzierżawimy teren od MOSiRu). Równolegle, na horyzoncie pojawiła się oferta sprzedaży 2 istniejących już kortów przy ul. Zemborzyckiej 3 (przy stadionie Sygnału). Zdecydowaliśmy się na zakup, choć wiedzieliśmy, że obiekt wymaga nakładów finansowych i czasowych.
 
Z takich oczywistych dla klientów rzeczy do poprawy było oświetlenie oraz nawierzchnia, a z tych mniej oczywistych wymiana poszycia dachu. Szwankowały też podobno klawiatury dostępu. Jakie klawiatury zapytacie? Otóż, co wyróżniało ten obiekt to to, że obsługa odbywała się zdalnie, bez pracownika na miejscu – klienci na obiekt dostawali się poprzez wstukanie przypisanego pinu na drzwiach od kortów i szatni. Jak wszystko, taki system ma swoje plusy i minusy. My postanowiliśmy póki co utrzymać ten system, nieco go usprawniając.
 
Przez ostatnie 2 miesiące:
✅ wymieniliśmy przestarzałe metahalogeny na nowoczesne oświetlenie LED,
✅ wielokrotnie szczotkowaliśmy nawierzchnię kortów tak, by usunąć nadmiar piachu,
✅dokonaliśmy termomodernizacji, czyli wymiana powłok oraz wdmuchanie granulatu styropianowego – dzięki temu hala jest bezpieczniejsza (bardziej odporna na wichury) i szczelniejsza (już nie przecieka). Styropian sprawił, że na hali jest cieplej w zimie i chłodniej w lecie, a ponadto obniżył się poziom wilgoci.
✅ wymieniliśmy klawiatury dostępu na nowe (poprzednie szwankowały),
✅ do tego doszła taka kosmetyka jak wymiana ławek i wieszaków.
 
Z opinii osób, które grały tam wcześniej wiemy, że wszystko na plus Dziękujemy za słowa uznania!
Poniżej wrzucamy trochę zdjęć z przed, w trakcie i po zmianach. Jednocześnie cały czas jesteśmy otwarci na Wasze sugestie – w końcu te korty są dla Was!
 
DOJAZD:
Dla klientów dojeżdżających autem – wjazd od ul. Słowackiego 77, tam znajduje się brama wjazdowa (stoi nasz baner). Objeżdżamy boisko piłkarskie MKS Sygnał, na końcu znajduje się parking pod samymi kortami.
 
Wejście dla pieszych znajduje się od strony ul. Zemborzyckiej 3 (tam można na chwilę zaparkować).
Najbliższy przystanek: Kunickiego / Mickiewicza (przy Stokrotce), linie autobusowe: 17, 20, 25, 29, 38, 50, 151, 160.
 
Przy kortach znajduje się budynek, w którym znajdują się  szatnie i toalety.
Budynek jest aktualnie poddawany generalnemu remontowi i nie jest dostępny. Do dyspozycji jest tymczasowa toaleta.
 

Życzymy miłej gry !!

 

 
 
20220718_215442
 
Po lewej nowe oświetlenie vs stare (po prawej)
 
 
4

mapka dojazdu
 
0