Tegoroczny Student Cup odbył się w przeddzień początku wyjątkowo długiego weekendu majowego. 9 dni wolnego, to dla wielu okazja do wyjazdów turystycznych, a dla studentów szansa na naładowanie akumulatorów przed najtrudniejszą częścią roku akademickiego.

Bardzo cieszy nas fakt, że już po raz trzeci mogliśmy gościć na naszych kortach  wielbicieli tenisa z lubelskich uczelni. Majówka lekko wpłynęła na frekwencje, gdyż nie odbył się niestety turniej kobiecy, ale w kategorii panów mieliśmy aż 16 uczestników gotowych do rywalizacji.

Pośród meczów pierwszej rundy na największą uwagę zasługuja dwa spotkania. Dawid Merkiel, reprezentujący Uniwersytet Medyczny, w zakończonym tie breakiem secie pokonał Wiktora Nesteraka (UM) 7/6(5).

W drugim z zaciętych spotkań doszło do pierwszej niespodzianki. Rozstawiony z “trójką” Emil Janczak (KUL) uległ mimo początkowego prowadzenia 4/2 Januszowi Linowskiemu z UMCSu 6/7(3). Spotkania te, obfitowały w zacięte wymiany, a w niektórych gemach gra na przewagi zdawała się nie mieć końca.

W fazie ćwierćfinałowej znów miały miejsce mecze, które naprawdę żal było przegapić. Janusz Linowski był bliski sprawienia kolejnej niespodzianki, ale tym razem rozstawiony Jakub Gozdur z Politechniki okazał się minimalnie lepszy i wylewając wiele potu wygrał 7/5.

Spotkanie Michała Boguckiego (KUL) z Karolem Opiłą (UP) można śmiało nazwać meczem turnieju. Długie wymiany, efektowne winnery, gra na przewagi i głośne okrzyki po zdobytych punktach to to,co kibice lubią przecież najbardziej. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się zawodnik z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wygrywając 7/5.

Półfinały nie obfitowały już tak bardzo w emocje. Obrońca tytułu Kamil Dawid bez straty gema pokonał kolegę z uczelni Kubę Gozdura, a w drugim półfinale Szymon Kukier z Puław i Michał Bogucki byli ewidentnie mocno zmęczeni przebiegiem turnieju. Swoje kolejne długie i trudne spotkanie wygrał popularny „Boguś” i w finale przyszło mu stawić czoła niepokonanemu w historii turniejów Student Cup Kamilowi.

Michał sprostał zmęczeniu w dwóch poprzednich spotkaniach, ale w Kamilowi nie dał rady zaszkodzić. Walczył dzielnie, ale wszystko na co było go stać w tym meczu to jeden gem i tak oto w III edycji turnieju Student Cup, po raz trzeci najlepszy okazał się Kamil Dawid z lubelskiej Politechniki. Kolejny raz udowodnił, że w lubelskim tenisie akademickim zajmuje czołową pozycję. Oby dobrą dyspozycję potwierdził, gdy przyjdzie mu reprezentować Lublin na akademickiej arenie ogólnopolskiej.

Uczestnikom w trakcie turnieju energii i skrzydeł dodawał Red Bull (dziękujemy za poczęstunek!), a dla czołowych graczy oprócz zapasów energetyków, wraz z AZS Lublin przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki oraz medale i dyplomy.

Jeszcze raz dziękujemy za udział i zgotowane emocje i życzymy powodzenia w nadchodzących Akademickich Mistrzostwach Woj. Lubelskiego (19-20 maja) oraz Finałach Akademickich Mistrzostwach Polski (7-11 czerwca). Co ciekawe, te dwie imprezy również odbędą się na naszym obiekcie, o czym więcej napiszemy niedługo:)

Drabinka turniejowa.

Galeria zdjęć.

profilowe