5-1920x700

tenis

 

Regulamin Szkółki LKT 2023/2024.

Dla wszystkich zainteresowanych nauką gry w tenisa mamy przygotowane odpowiednie oferty szkolenia. Szkolimy zarówno dzieci (już od 4. roku życia) po młodzież, jak i dorosłych, a nawet seniorów. Zajęcia prowadzimy w grupach 2-7 osobowych, tak, by nauka przebiegała najefektywniej i możliwie dostępnie cenowo.

Dla każdej grupy wiekowej dostosowana jest odpowiednia metodyka treningu, wielkość kortu oraz rodzaj piłek tenisowych (np. najmłodsi grają na najmniejszym korcie i używają najwolniejszych piłeczek). Równie ważny element naszych treningów to obserwacja i praca nad rozwijaniem komunikacji dzieci, pewności siebie oraz panowania nad emocjami. Prowadzący mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a atmosfera, którą tworzą na treningu sprawia, że dzieci chętnie wracają na kolejne zajęcia. Wszystkim uczestnikom zajęć tenisowych zapewniamy rakiety.

Podstawowe typy szkolenia:

  • Przedszkole tenisowe dla dzieci od 5-go do 7-go roku życia. To zajęcia tenisowe, w ramach których dzieci poprzez zabawę rozwijają sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Podstawowym założeniem tego etapu jest również nauka techniki gry w tenisa.
  • Szkoła tenisowa, dla dzieci od  7-go roku życia oraz dla młodzieży. Program treningów obejmuje naukę podstaw gry w tenisa oraz doskonalenie techniki i taktyki gry. Szkoła stwarza możliwość zdobycia solidnych fundamentów techniki tenisowej, przygotowuje do rozpoczęcia ewentualnej kariery zawodniczej.
  • Zajęcia tenisowe dla dorosłych – nauczymy grać i czerpać przyjemność z tenisa zarówno osoby, które nigdy nie miały styczności z tą dyscypliną, jak również osoby, które „kiedyś cośtam grały, ale chciały sobie przypomnieć” 😉

Rodzicu! Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Polskiego Związku Tenisowego odnośnie roli rodzica w procesie szkolenia dziecka. Poniższe materiały podpowiedzą, jak być świadomym rodzicem młodego tenisisty:

Ponadto odsyłamy na stronę Akademia Świadomego Rodzica oraz programu szkolenia Tenis10.

W razie wszelkich pytań nasi trenerzy służą radą!:)

Cennik.
Regulamin Szkółki LKT 2023/2024..


Chęć dołączenia do szkółki można zgłosić osobiście w Klubie lub wysyłając do nas wiadomość poprzez formularz w zakładce Kontakt (z podaniem wieku, poziomu, częstotliwości).

Szkółka dla grup młodzieży trwa od października do czerwca. Jeśli istnieją możliwości logistyczne (termin pasujący obydwu stronom), można utworzyć dodatkowe grupy w trakcie sezonu.

Dużo łatwiej jest umówić treningi indywidualne lub dwójkowe.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z biurem (604638222).