Wczoraj zakończyliśmy drugi i zarazem ostatni w tym roku turnus naszych obozów tenisowych. Odbywał on się oczywiście w naszym stałym miejscu wakacyjnych wypadów, czyli w gospodarstwie agroturystycznym „Marynka” w Wólce Cycowskiej.

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że w opisywanym turnusie wzięło udział aż 23 uczestników co jest dotychczasowym rekordem pod względem frekwencji w organizowanych przez nas wyjazdach!

GALERIA ZDJĘĆ

Młodzi adepci tenisa mieli bardzo napięty plan dnia, a wszystko po to by jak najefektywniej wykorzystać czas, który tam spędzali. Codzienna pobudka przed 8. może nie była najprzyjemniejszą częścią dnia, ale później było już tylko lepiej… ;-) Poranny trening tenisowy trwał 1,5h – w międzyczasie gdy jedna z grup pracowała nad umiejętnościami tenisowymi, druga chłodziła się w basenie lub oddawała się bitwom na balony napełnione wodą. Po tych aktywnościach i krótkiej przerwie, uczestnicy odbywali trening ogólnorozwojowy. Przybierał on różne formy – trening stacyjny, trening stabilizacyjny, starty, wyścigi, gry i zabawy na piasku oraz nieodłączne dla każdego z nich rozciąganie mięśni. Po tak intensywnej pierwszej połowie dnia czekał na nas ciepły obiad w klimatyzowanej sali jadalnej w części restauracyjnej ośrodka. Po krótkiej przerwie poobiedniej, z racji wysokich temperatur na zewnątrz (25-32 stopnie Celsjusza), cała grupa udawała się na basen, by chociaż na chwilę zaznać ulgi od upałów. Zabaw w wodzie nie było końca, lecz plan dnia był nieubłagany i czekał nas kolejny trening tenisowy. Bezpośrednio po nim udawaliśmy się na kolację. Wieczory uczestnicy spędzali na różnorakich grach i zabawach, np. mecze piłkarskie (niesamowicie emocjonujące) i zabawa w chowanego w ciemnych strojach (niezaprzeczalny hit obozu).

Ponadto uczestnicy wzięli udział w ognisku, dla niektórych niewątpliwie pierwszym lub jednym z pierwszych – świadczy o tym ilość kiełbasek, która zamiast w żołądkach wylądowała w niezmierzonych, rozgrzanych do czerwoności i spopielałych czeluściach ogniska… ;-)

Nie możemy nie odnotować, że w międzyczasie wszystkich zajęć odbywał się tenisowy turniej o mistrzostwo obozu!

Wyniki GRUPA STARSZA:

  1. Bartłomiej Bogusz
  2. Adam Wielosz
  3. Albert Sowiński

Wyniki GRUPA MŁODSZA:

  1. Krzysio Koncewicz oraz Szymon Kotuła
  2. Wojtek Kotuła
  3. Bartosz Zaborowski
  4. Karolek Zaborowski oraz Weronika Kotuła

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz koszulkę!

Ze strony organizatorów i kadry wychowawczej chcielibyśmy bardzo serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom za dzielną postawę podczas zajęć i całego wyjazdu! Jednocześnie pragniemy podziękować za tak pozytywny odzew ze strony rodziców i uczestników – poczucie, że robimy to dobrze, daje nam porządnego kopa motywacyjnego żeby nasze wyjazdy kontynuować i udoskonalać!

Możemy zdradzić, że prawdopodobnie w ofercie wakacji z LKT w kolejnym sezonie znajdzie się nowe miejsce do którego będziemy chcieli udać się na obóz… Uważamy, że to będzie kolejny krok w rozwoju naszego klubu i będziemy mogli się jeszcze lepiej dopasować do preferencji wyjazdowych naszych klientów! Więcej szczegółów podamy w okolicach marca przyszłego roku.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Lubelski Klub Tenisowy

front-photo