Minione 2 weekendy to mnóstwo emocji związanych z występami naszych zawodników na różnych obiektach w całej Polsce. Zawody odbywały się na kortach w Sobocie pod Poznaniem, Łęcznej, Puławach oraz na naszym obiekcie.

Mistrzostwa Województwa kat. Skrzatów (do lat 12), Zamość, 16-17.03.2019

Nasz jedyny reprezentant Marcel Słomka spisał się wyśmienicie! W turnieju singlowym, gdzie startowało 8 zawodników z naszego województwa, Marcel zajął bardzo wysokie 3 miejsce. W całym turnieju doznał tylko jednej porażki (ze zwyciezcą turnieju) po długiej, ciężkiej, trzysetowej batalii. W pozostałych trzech meczach nasz zawodnik zwyciężał. Marcel wystąpił także w turnieju deblowym w parze z Aleksey Petushynskym. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni wygrywając turniej! W drodze do finału Marcel wraz ze swoim partnerem deblowym oddali przeciwnikom zaledwie dwa gemy. Jest to świetny wynik naszego zawodnika, dla którego był to debiut w tej kategorii wiekowej, co daje dobry prognostyk na dalszą karierę tenisową Marcela. Gratulujemy!

Turniej Tenis 10 kat. zielona (do 10 lat), Łęczna, 16-17.03.2019

W tym turnieju swoich sił próbował Filip Czubara. Pomimo, że Filip był jednym z najmłodszych zawodników w tym turnieju (9 lat), to dzięki swojej waleczności i uporowi zajął czwarte miejsce. Te zawody to na pewno cenne doświadczenie dla naszego zawodnika.

Mistrzostwa Województwa do lat 10, Puławy, 30-31.03.2019

W tym samym turnieju, inny nasz zawodników Krzysztof Koncewicz zajął wysokie 3 miejsce. Najpierw w grupie po wygraniu dwóch meczy i doznaniu jednej porażki zajął drugie miejsce, które promowało go do wyjścia do strefy medalowej. Niestety w półfinale po walce przegrał wynikiem 2/4 3/4. Gratulujemy 3. miejsca!

Turniej Tenis10 kat. czerwona (do 8 lat), Łęczna, 30-31.03.2019

Zwyciężczynią tej kategorii została Marysia Hanczarek! W mocno obsadzonym turnieju triumfowała, notując komplet zwycięstwMarysia, nadal jeszcze siedmiolatka, najpierw wygrała swoja grupę, a w półfinale kontynuowała dobrą passę odnosząc kolejne zwycięstwo, po czym w finale wykazała się żelaznymi nerwami pokonując na przewagi zawodniczkę gospodarzy Emilię Ziętek. Na uwagę zasługuje fakt, że Marysia była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką turnieju. Dużym wsparciem dla Marysi był z pewnością fakt, że w tym samym turnieju, w starszej kategorii, udział wzięła jej klubowa koleżanka Amelia Bielaszewska. Dziewczyny miały okazję wzajemnie sobie kibicować i, zwłaszcza dla Marysi, było to wielkie doświadczenie. Należy jeszcze wspomnieć, że wszyscy wyżej wymieni zawodnicy trenują z trenerem Przemkiem Jakubiakiem.

Mistrzostwa Województwa juniorek, Łęczna, 22-24.03.2019

V-ce mistrzynią w grze pojedynczej juniorek została Amelia Bielaszewska, prowadzona przez trenera Marka Oratowskiego. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Amelia rozlosowana była w gr. B z wyżej notowanymi zawodniczkami: Nowak Natalia (GKS Górnik Łęczna) zajmującą 36 msc. w rankingu PZT oraz z Hołody Gabrielą (GKS Górnik Łęczna) zajmującą 53 msc. w rankingu PZT. Wygrała wszystkie swoje mecze grupowe. W finale musiała uznać wyższość Ewy Samberger (KT Avia Świdnik).Wyniki faza grupowa:
Bielaszewska A. – Nowak N. 5/7 7/5 10/5
Bielaszewska A. – Hołody G. 6/2 6/2
Bielaszewska A. – Wieleba N. 6/3 6/3
Mecz o I msc.
Bielaszewska A. – Samberger E. 2/6 2/6

Mistrzostwa Województwa kadetek, Łęczna, 30-31.03.2019

Mistrzynią województwa lubelskiego w grze pojedynczej i podwójnej została Amelia Bielaszewska. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Amelia wyszła z grupy z pierwszego miejsca nie tracąc seta. W grupie finałowej w dwóch bardzo wyrównanych meczach pokonała Elizę Mucę (ZTT Return Zamość) i Natalię Nowak (GKS Górnik Łęczna). Odnotujmy, że jest to pierwsza wygrana w karierze Amelii z Elizą. W grze podwójnej Amelia w parze z Anną Michałowską (ZTT Return Zamość) były rozstawione z numerem drugim. W finale, po ciężkim trzy setowym meczu, pokonały parę Karolinę Chwiejczak (ZTT Return Zamość) i Elize Mucę ( ZTT Return Zamość). Gratulujemy !!Wyniki faza grupowa:
Bielaszewska A. – Michałowska A. 7/6 6/2
Bielaszewska A. – Małys W. 6/4 6/3
Faza finałowa:
Bielaszewska A. – Muca E. 7/5 6/4
Bielaszewska A. – Nowak N. 6/2 7/6
gra podwójna:
półfinał: Bielaszewska A./ Michałowska A. – Nowak N./ Wieleba N. 6/0 6/0
finał: Bielaszewska A./ Michałowska A.- Muca E./ Chwiejczak K. 4/6 6/2 10/7

Drużynowe Mistrzostwa Polski mężczyzn, Sobota, 23-25.03.2019

UKT Akademię Tenisa Pol-Sart reprezentowali: Mateusz PiątekOleksandr KyrychenkoMarek OratowskiKamil Dawid oraz zawodnik wypożyczony Daniil Tsebrenko (AZS Łódź).Zawodnicy na turnieju zajęli 7. miejsce. Zawody rozgrywane były systemem 4 gier pojedynczych oraz 2 gier podwójnych. W pierwszej rundzie ulegli SKT Centrum Bydgoszcz 1:5. Na sześć rozegranych spotkań, pięć meczów kończyło się w trzech setach. W drugiej rundzie rozegrali bardzo wyrównane spotkanie z Fundacją “SAT” Szczecin. W tym meczu o ostatecznym zwycięstwie decydował stosunek wygranych gemów. Takie rozstrzygnięcie ma miejsce w sytuacji remisowego wyniku w meczach oraz w stosunku wygranych do przegranych setów. Szczecinianie byli lepsi o 4 gemy. W meczu o 7. miejsce UKT AT Pol- Sart wygrała 4:0 z AZS Poznań.

Mistrzostwa Województwa mężczyzn, Lublin, 30-31.03.2019

Mistrzem województwa lubelskiego został Oleksandr Kyrychenko pokonując w finale Mateusza Piątka 6/3 6/0. Oleksandr w parze z Markiem Oratowskim (UKT Akademia Tenisa Pol-Sart) wygrali grę podwójną z parą kolegów z klubu Mateusz Piątek i Kamil Dawid po bardzo wyrównanym meczu 6/7 7/5 10/5.

Poniżej kilka zdjęć z minionych wydarzeń. Gratulujemy wszystkim udziału i osiągniętych wyników!

amelka marysia leczna

 Na zdjęciu Amelia Bielaszewska (druga od prawej).

amelka marysia

 Amelia Bielaszewska i Marysia Hanczarek.

chlopaki

 Krzysztof Koncewicz (drugi od lewej).

chlopaki2

 Filip Czubara (pierwszy od prawej).

dmp marzec 2019

Drużyna UKT AT Pol-Sart Lublin, od lewej: Kamil Dawid, Mateusz Piątek, Daniil Tsebrenko, Marek Oratowski, Oleksandr Kyrychenko

han1

 Marysia Hanczarek.

han2

 Marysia Hanczarek odbiera nagrodę.

marcel

 Marcel Słomka.

han3