Dnia 15 października 2016r. odbyło się oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników zakończonych niedawno rozgrywek. Mowa o Ligach Tenisa Ziemnego Mężczyzn i Kobiet oraz Mistrzostwach Klubowych singlowych i deblowych.
Łącznie w rozgrywkach wzięło grubo ponad 100 osób! Spośród nich najlepsi okazali się Marcin Michalewski, Artur Słania, Sabina Dymel – Kot oraz para deblowa Paweł Głuszak / Kamil Dawid, serdecznie gratulujemy!

MISTRZOSTWA KLUBOWE – gra singlowa:

Turniej przyjął formę systemu pucharowego na 64 zawodników, a rozgrywany był na przestrzeni 10 miesięcy. Od samego początku bardzo dobrze spisywał się zwycięzca obrońca tytułu – Paweł Pasieczny. Paweł pewnie pokonał Jarosława Momota, Marka Maja, Michała Schwabe. W ćwierćfinale bardzo wysoko poprzeczkę Pawłowi postawił Andrzej Jachim, który przegrał dopiero w trzecim secie, a wcześniejsze sety panowie rozstrzygali w tie-breakach. Mecz zakończył się po blisko 4 godzinnej batalii i trwał do późnych godzin nocnych.

W swojej ćwiartce świetnie sprawował się Artur Słania, który aby dostać się do półfinału musiał rozegrać jedynie dwa spotkania, ponieważ w dwóch pierwszych meczach jego potencjalni rywale poddawali swoje mecze. Artur w ten sposób pokonał Piotra Zielińskiego i Marka Adamskiego. W sportowej walce wygrał z Markiem Kotem i Krzysztofem Śmigielskim ( jego obecnym partnerem deblowym).

Dolna część drabinki obfitowała w nazwiska mocnych zawodników. Wystarczy spojrzeć na pary z drugiej rundy (Marcin Markowski – Andrzej Jagiełło, Paweł Drąg – Michał Sadowski, Jacek Bury – Leo Chen, Jacek Jaworski – Marek Czubara). Nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć, ale w ćwierćfinale zgodnie z planem meldowali się rozstawieni zawodnicy i tak los skojarzył ze sobą Marka Czubarę i Michała Sadowskiego. Marek miał aspirację na dobry rezultat biorąc pod uwagę fakt, że rok wcześniej uległ dopiero w finale Pawłowi Pasiecznemu. Jednak dobrze dysponowany Michał rozstrzygnął ćwierćfinał na swoją korzyść.

Oba półfinały Mistrzostw Klubowych były zacięte, ale obyło się bez potrzeby rozgrywania trzecich setów. W pierwszym półfinale Marcin Michalewski podejmował dotychczasowego mistrza – Pawła Pasiecznego. Marcin na swojej drodze do półfinału pokonywał odpowiednio: Tomasza Kępe, Piotra Mikuska, Macieja Florkiewicza i Marka Duszyńskiego. Marcin do meczu półfinałowego podszedł bardzo skoncentrowany i wygrał 7/6, 7/5. W drugim półfinale Michał Sadowski pokonał Artura Słanię 6/3, 7/5.

Długo oczekiwany finał przyciągnął publiczność, a rozegrany został w piątkowy wieczór. Pierwszego seta wygrał pewnie Michał 6/2, a w drugim prowadził już 3/0 i gdy wydawało się, że mecz zakończy się szybką wygraną Michała w dwóch setach, Marcin uaktywnił swój najlepszy tenis i wygrał 10 gemów pod rząd! Michał zdołał doprowadzić jeszcze do stanu 4/3 w trzecim secie, ale to było wszystko na co było go tego dnia stać. Marcin wygrał dwa ostatnie gemy i ostatecznie triumfował w III edycji Mistrzostw Klubowych LKT w grze pojedynczej.

MISTRZOSTWA KLUBOWE – gra deblowa:

Rozgrywki deblowe wystartowały po raz pierwszy w historii działalności naszego Klubu. Od początku cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało 16 par. Największą sensacją pierwszej rundy Deblowych Mistrzostw Klubowych był walkower Marcina Brewczaka i Marcina Markowskiego, którzy pod wpływem słabszych wyników zdecydowali poddać już pierwszy mecz. Najbardziej zaciętym meczem podczas całego turnieju, a zarazem jedynym, który rozstrzygał się w trzech setach był mecz Krzysztofa Śmigielskiego w parze z Pawłem Pasiecznym i Marka Kota w parze z Bartoszem Budzyńskim. W decydującej fazie trzeciego seta przy stanie 4/3 dla Marka i Bartosza bardzo dobrze zagrał Paweł z Krzysztofem i to oni wygrali trzy gemy pod rząd wygrywając całe spotkanie.

W finale Paweł i Krzysztof musieli zmierzyć się ze sporo młodszymi od siebie zawodnikami – Kamilem Dawidem i Pawłem Głuszakiem. Zwyciężyła młodość, tracąc w finale 4 gemy.

LIGA TENISA ZIEMNEGO MĘŻCZYZN:

Letnie rozgrywki ligowe jak zwykle cieszyły się dużą popularnością. W sezonie 2016 zarówno do pierwszej jak I drugiej edycji zgłosiło się 52 uczestników podzielonych na 6 lig. W pierwszej edycji ligi letniej zagrano 145 meczów, natomiast w drugiej 162 mecze co daje łącznie ponad 300 spotkań w rozgrywkach letnich!

W I edycji najwyższą ligę rozgrywkową zdominował Paweł Drąg wygrywając wszystkie swoje spotkania. Największym zagrożeniem dla Pawła był Andrzej Jachim, jednak i on musiał uznać wyższość defensywnego stylu gry jaki prezentuje Paweł.

W II lidze najlepiej spisał się Maciej Chorągiewicz i z bilansem 7 zwycięstw awansował do I ligi. Z drugiego miejsca w najwyższej lidze zameldował się Norbert Dworak.

Druga edycja dostarczyła więcej emocji i nowych graczy. Ostatecznie zwycięzcą został Artur Słania, który wygrał wszystkie swoje mecze. Ciekawie zapowiadał się jego pojedynek z Pawłem Drągiem i faktycznie nie zawiódł zgromadzonej publiczności. Artur pokonał Pawła 7/5 4/6 7/6 i tym samym jego zwycięstwo w lidze stało się faktem.

Warto wspomnieć, że w ostatnim tygodniu rozgrywek odbyły się mecze barażowe. Awanse do wyższych lig lub utrzymanie zagwarantowali sobie: Jacek Jaworski, Miłosz Barański, Jakub Radomski, Bartosz Pietrzyk oraz Konrad Wojnowski.

LIGA TENISA ZIEMNEGO KOBIET:

Pomysł na rozegranie ligi kobiecej zrodził się w marcu podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet. Rozochocone po turnieju panie dały włodarzom Klubu wyraźny sygnał, że są gotowe na systematyczną grę na punkty i odrobinę adrenaliny towarzyszącej zmaganiom ligowym.

Koło takiej prośby nie mogliśmy przejść obojętnie i tak oto od maja do października miały miejsce rozgrywki pomiędzy szesnastoma paniami, podzielonymi na dwie grupy: purpurową i limonkową. Po rozegraniu spotkań wewnątrzgrupowych wyłoniliśmy po dwie najlepsze panie, które przeszły do fazy finałowej. Były to Sabina Dymel – Kot, Maria Kamińska, Aleksandra Bubiło i Dominika Gujska. Wśród nich bezkonkurencyjna okazała się Sabina, pokonując w finale Olę Bubiło w stosunku 6:2 6:1.

Podczas spotkania podsumowującego wszystkie rozgrywki rozdaliśmy mnóstwo trofeów, medali, dyplomów, gadgetów tenisowych oraz butelek wina. Za wsparcie podczas całego sezonu dziękujemy firmom: