Komunikat turniejowy HMLP 2014.

Komunikat turniejowy HMLP 2014 nr 2.

Wyniki HMLP 2014.

Galeria zdjęć.

W dniach 22-23 listopada 2014 r. pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Okręgowej Izby Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym tych Izb, odbyły się Halowe Mistrzostwa Lubelszczyzny Prawników 2014 r. w tenisie ziemnym. Były to pierwsze od wielu lat tego typu zawody w naszym regionie, a ich celem była nie tylko popularyzacja tej wspaniałej dyscypliny sportu, ale też integracja środowiska prawniczego i….po prostu dobra sportowa zabawa.

Zawody odbyły się w Lubelskim Klubie Tenisowym przy Al. Zygmuntowskich 4. Do rozgrywek w trzech kategoriach przystąpiło łącznie 18 zawodniczek i zawodników. Duże sukcesy zanotowali reprezentanci naszej Izby: mecenasi Iwona Bargenda, Aleksander Jedenak i Marek Duszyński.

W kategorii open kobiet zwyciężyła r. pr. Iwona Bargenda, II miejsce zajęła p. sędzia Urszula Zwolak, zaś miejsce III p. sędzia Małgorzata Dec. Triumfatorem w kategorii mężczyźni 50+ został adw. Ryszard Sobczak, a kolejne miejsce zajęli panowie sędzia Krzysztof Pliszka i adw. Dariusz Kotowski. W tej kategorii wszystkie pojedynki były bardzo wyrównane i zacięte, a wyniki ważyły się do ostatnich piłek. Tylko jeden mecz zakończył się po 2 setach, w pozostałych zaszła konieczność rozegrania kolejnego decydującego seta skróconego do dziesięciu punktów (tzw. tie-break).

Najliczniejsza grupa zawodników wystartowała w kategorii open mężczyzn i tu triumfował r. pr. Aleksander Jedenak, II miejsce zajął pan prok. Maciej Florkiewicz, zaś na III uplasowali się ex aequo r. pr. Marek Duszyński i adw. Artur Prokopowicz. Mecz finałowy stał na wysokim poziomie sportowym i zgromadził wielu widzów, którzy udane zagrania nagradzali gromkimi oklaskami.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach przebiegała w bardzo dobrej, sportowej atmosferze w duchu fair play, pod czujnym okiem Dyrektora Mistrzostw i trenera LKT p. Marka Oratowskiego oraz sędziego turnieju p. Ksawerego Zaborskiego.

Turniej z całą pewnością należy sportowo i organizacyjnie zaliczyć do udanych i miejmy nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych naszego regionu. Takie życzenia wyrażali bez wyjątku wszyscy jego uczestnicy. Warto także wziąć pod rozwagę zorganizowanie takich rozgrywek w przyszłym roku na kortach odkrytych.

 

Marek Duszyński