W dniach 03-04 grudnia 2016 miała miejsce kolejna odsłona Turnieju Prawników. Do III edycji zimowej (a piątej łącznie) zgłosiło się 23 uczestników, podzielonych na trzy kategorie (Mężczyźni Open, Mężczyźni 50+ oraz Kobiety Open). Po zgłoszeniach widać, że turniej zatacza co raz szersze kręgi, gdyż w Lublinie gościliśmy zawodników z m.in. Warszawy, Rzeszowa, Tomaszowa, Zamościa czy nawet Zabrza i Dąbrowy Górniczej.

Impreza została zorganizowana pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym obu tych izb. Nadrzędnym celem, jaki postawili sobie organizatorzy, była integracja środowiska prawniczego poprzez rywalizację w duchu fair-play.

Dla uczestników oprócz emocji na korcie przygotowaliśmy również inne atrakcje, takie jak Players Party, catering, loterię fantową, a także możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych pod okiem wizażystek z firmy Mary Kay. To ostatnie szczególnie do gustu przypadło oczywiście przybyłym paniom, choć i kilku panów skusiło się na poprawę jakości skóry dłoni i twarzy.

W kategorii Kobiety Open wystartowało 6 pań, podzielonych na dwie grupy. Wyraźny prym nad innymi paniami wiodły r.pr. Ewa Jurczak oraz sędzia Urszula Zwolak, i to właśnie im przyszło zmierzyć się w finale. W nim lepsza okazała się pani Ewa, wygrywając 6/2 6/0. I choć wynik wskazywałby na wyraźną przewagę zwyciężczyni, to obserwatorzy co raz mieli okazję oklaskiwać udane zagrania również ze strony pani Urszuli. W meczu o 3. miejsce triumfowała adw. Beata Woś, pokonując r.pr. Joannę Ansion-Dzik (która przyjechała do nas aż ze Śląska).

Kategoria Mężczyźni 50+ przybrała formę grupy pięciu zawodników, z których każdy rozegrał 4 pełne mecze. W niedzielne popołudnie stało się jasne, że z kompletem zwycięstw triumfował adw. Sławomir Leśniewski z Warszawy. Za nim kolejno plasowali się r.pr. Janusz Dziedzic, r.pr. Rafał Dadok, adw. Ryszard Sobczak i sędzia Krzysztof Pliszka. Obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że poziom tej kategorii był bardzo wysoki, a wigoru i kondycji pozazdrościłby nie jeden zawodnik kategorii Open.

I właśnie w kategorii Open panowie rywalizowali podzieleni na 4 grupy, w których każdy z nich miał do zagrania 2 mecze. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup. W tym gronie znaleźli się faworyt turnieju – r.pr. Aleksander Jedenak, ref. sąd. Paweł Drąg, sędzia Wiesław Stępniak oraz adw. Maciej Chorągiewicz. Ze spotkań grupowych wyróżnić trzeba pojedynek r.pr. Marka Duszyńskiego z Maciejem Chorągiewiczem. Panowie stoczyli ponad dwugodzinną walkę, zakończoną wynikiem 6/4 6/7 10/5. Równie zacięty mecz odbył się w grupie “D”, pomiędzy dwoma adwokatami – Łukaszem Kazarenem i Arturem Prokopowiczem. Mecz zakończył się wynikiem 7/5 5/7 10/8 dla p. Łukasza. W grupie “A” nieco napocić musiał się Aleksander Jedenak, któremu ciężkie warunki postawił adw. Paweł Rybiński. Wspomnimy również o najmłodszym uczestniku rywalizacji – Karolu Warszu (aplikant adwokacki), który swoje mecze rozgrywał ze zmiennym szczęściem. Po łatwym zwycięstwie z r.pr. Pawłem Łyżwą, równie gładko uległ Pawłowi Drągowi, który nie na darmo nosi przydomek “ściana” ;)

Ale i on znalazł tego dnia swojego pogromcę, a był nim Wiesław Stępniak (6/3 6/3 w półfinale). Na Wiesława czekał już Aleksander Jedenak, który po szybkim półfinale z Maciejem Chorągiewiczem chciał wywiązać się z roli faworyta i potwierdzić swoją dominację również w finale. Pierwszy set wyraźnie pokazał, że Aleksander będzie dziś nie do zatrzymania. I choć w drugim secie Wiesławowi udało się nawiązać walkę, to skończyło się na jedynie trzech gemach. Wynik – 6/0 6/3 i triumf Aleksandra Jedenaka stał się faktem.

Po rozegraniu wszystkich spotkań, na uczestników czekały nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz prezentów podarowanych przez naszych sponsorów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę:

Pacific Polska – za nagrody rzeczowe,
Willa Win – za pyszne wina,
Małgorzaty Dominik z firmy Mary Kay – za nagrody rzeczowe i usługi,
Restauracji Siedem Życzeń – za pyszny catering,
Restauracji Ambaras – za równie pyszne zupy,
Bury Trade – za ufundowane owoce,
Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie,
Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Dziękujemy również adw. Krzysztofowi Sokołowskiemu oraz r.pr. Markowi Duszyńskiemu za współkoordynację zawodów.

Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy osiągniętych rezultatów i już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę, która odbędzie się w czerwcu.

Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki oraz galerię zdjęć z turnieju:

Wyniki kategoria Mężczyźni Open – III OHTP 2016.

Wyniki kategoria Mężczyźni 50+ – III OHTP 2016.

Wyniki kategoria Kobiety Open – III OHTP 2016.

Galeria zdjęć – III OHTP 2016.

Komunikat turniejowy nr 1. – III Otwarty Halowy Turniej Prawników.

Komunikat Turniejowy nr 2 – III Otwarty Halowy Turniej Prawników.


Poprzednie edycje:

Halowe Mistrzostwa Lubelszczyzny Prawników 2014.
Letnie Mistrzostwa Lubelszczyzny Prawników 2015.
II Otwarty Halowy Turniej Prawników 2015.
II Otwarty Letni Turniej Prawników 2016.


 

plakat turniejowy